RSM Poland
Języki

Języki

Sp. z o.o. sp.k. – proces przekształcenia, zasady działania i korzyści

Aby uzyskać dostęp do nagrania z webcastu
Zapisz się do naszego newslettera
Tematyka: 
Proces przekształcenia, zasady działania i korzyści sp. z o.o. sp.k.
Data: 
07.05.2020
Godzina: 
10:00 - 10:30
Prowadzący: 
Piotr LISS

W obecnej sytuacji gospodarczej istotne stało się nie tylko zarabianie pieniędzy, ale również ochrona tego co już się zarobiło. Z drugiej strony nie bez znaczenia pozostaje też poziom obciążeń podatkowych. Remedium na obydwa powyższe problemy jest właśnie spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa. Pozwala ona znacząco ograniczyć ryzyko utraty prywatnego majątku w przypadku bankructwa firmy a z drugiej strony cieszyć się liniową stawką podatku PIT.

Uczestnicy webinaru dowiedzIELI się:

  • jak przekształcić obecną działalność w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością spółkę komandytową;
  • z czym wiąże się prowadzenie działalności w tej formie;
  • jakie są ryzyka i problemy przy tej formie działalności.

WEBINAR dedykowany BYŁ:

  • osobom fizycznym prowadzącym dochodowe działalności gospodarcze;
  • współwłaścicielom spółek jawnych;
  • wspólnikom spółek z ograniczoną odpowiedzialnością i spółek akcyjnych.

Prowadzący:

Piotr LISS

Piotr LISS

Tax Partner, doradca podatkowy, numer uprawnień 10240

Jest specjalistą w zakresie opodatkowania przedsiębiorstw. Jego głównym obszarem zainteresowań jest podatek dochodowy oraz opodatkowanie międzynarodowe. Nadzoruje projekty obejmujące optymalizację oraz restrukturyzację podatkową, audyty podatkowe oraz due diligence. Jako wieloletni praktyk swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu podatków dzieli się m.in. w trakcie szkoleń dla zarządów i służb finansowo-księgowych czy też na specjalistycznych kursach organizowanych przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce oraz inne uznane instytucje szkoleniowe. Jest autorem licznych publikacji o tematyce podatkowej (m.in. w Rzeczpospolitej i Dzienniku Gazecie Prawnej) a także książek za zakresu opodatkowania przedsiębiorców. Będąc członkiem Center of Excellence in Tax uczestniczy w wielu konferencjach międzynarodowych zarówno jako uczestnik, jak i prelegent.

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ?
Zapisz się do Newslettera RSM Poland, aby być na bieżąco w kwestiach prawa, finansów i podatków. Skorzystaj z wiedzy ekspertów już dzisiaj.
Zapisz się