Poland
Języki

Quick fixes – rewolucja w VAT

Aby uzyskać dostęp do nagrania z webcastu
Zapisz się do naszego newslettera
Tematyka: 
Quick fixes
Data: 
03.10.2019
Godzina: 
10:00 - 10:30
Prowadzący: 
Daniel WIĘCKOWSKI

Skala wyłudzeń VAT na poziomie Unii Europejskiej jest nadal zatrważająca. Stąd pomysł szybkiego „naprawienia” najbardziej dotkliwych luk.

Już od 1 stycznia 2020 roku, przedsiębiorcy dostarczający towary do innych krajów Unii Europejskiej muszą przygotować się na sporą rewolucję. Wachlarz dokumentów pozwalających na zastosowanie stawki 0% VAT będzie precyzyjnie określony. Dodatkowo, warunki dotąd uznawane za nieistotne, zaczną decydować o prawie do preferencyjnej stawki 0%.

Z drugiej strony, uproszczone zostaną rozliczenia tak zwanych transakcji łańcuchowych oraz, w końcu, rozszerzona zostanie możliwość stosowania uproszczeń magazynu call-off stock. 

 

Uczestnicy webinaru dowiedzieli się:

  • jakie dokumenty będą niezbędne do zastosowania stawki 0% VAT przy transakcjach WDT;
  • w jakim terminie sprzedawca będzie musiał uzyskać specjalne oświadczenie nabywcy;
  • jakie formalności będą musiały być spełnione, by można było zachować stawkę 0% VAT dla transakcji WDT;
  • jak rozliczyć transakcje łańcuchowe od 2020 roku;
  • w jaki sposób zmienią się zasady rozliczeń transakcji wewnątrzwspólnotowych przy zastosowaniu instytucji call-off stock.

WEBINAR dedykowany był:

  • Księgowym;
  • Pracownikom działów finansowych;
  • Dyrektorom Finansowym.

Prowadzący:

Daniel_WIĘCKOWSKI_RSM_Poland

Daniel WIĘCKOWSKI

Tax Director, doradca podatkowy, numer uprawnień 11861

Daniel doradza Klientom funkcjonującym w branży nieruchomościowej, transportowej, FMCG, automotive oraz IT. Reprezentuje Klientów w trakcie postępowań podatkowych, jak również przed sądami administracyjnymi oraz Naczelnym Sądem Administracyjnym. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących VAT (w szczególności w zakresie miejsca opodatkowania i ulgi na złe długi) oraz CIT (w zakresie ulgi badawczo-rozwojowej, zwolnień dla nowych inwestycji, IP BOX, podmiotów powiązanych).