RSM Poland
Języki

Języki

Jak optymalnie wykorzystać tarczę antykryzysową?

Aby uzyskać dostęp do nagrania z webcastu
Zapisz się do naszego newslettera
Tematyka: 
Tarcza antykryzysowa
Data: 
05.05.2020
Godzina: 
12:00 - 14:30
Prowadzący: 
Sebastian GOSCHORSKI, Daniel WIĘCKOWSKI, dr Zbigniew OLECH

"Tarcza Antykryzysowa" to hasło, które obecnie przedsiębiorcy wpisują w przeglądarkę kilkaset razy dziennie zastanawiając się, która opcja wsparcia jest dla nich najkorzystniejsza. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat aby wybrać najlepsze rozwiązanie, ponieważ wiele form wsparcia wzajemnie się wyklucza.

Webinar dedykowany był wszystkim osobom mającym wątpliwości dotyczące kwestii podatkowych, finansowych oraz prawnych, związanych z najnowszą wersją Tarczy Antykryzysowej.

PORUSZONE TEMATY

  • Rozwiązanie art. 15g i 15zzb – bezpośrednia pomoc finansowa dla przedsiębiorców. Kwestie dotyczące wynagrodzenia, składania wniosków, podmiotów uprawnionych, spadku obrotów
  • Pozostałe instrumenty finansowane
  • Pożyczki dla mikroprzedsiębiorców oraz świadczenie postojowe 
  • Nie tylko tarcza. Inne możliwości wsparcia
  • Umorzenie, odroczenie i rozłożenie zaległości podatkowej – warunki, procedura, praktyczne wskazówki
  • Specjalne rozwiązania podatkowe przewidziane w ustawie COVID-19
  • Rozwiązania ZUS

Prowadzący:

Sebastian GOSCHORSKI

Sebastian GOSCHORSKI

Business Development Partner, Head of China Desk w RSM Poland

Sebastian jest specjalistą w kierowaniu i zarządzaniu działami księgowości, finansów, podatków oraz kadr i płac, a także w kształtowaniu i realizacji strategii rozwoju firm oraz optymalizacji procesów biznesowych i kosztów operacyjnych. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał w polskich i zagranicznych firmach obejmując stanowiska Business Support Managera oraz Dyrektora Finansowego zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w Polsce. Swoim doświadczeniem dzieli się jako wykładowca w Wyższej Szkole Bankowej, podczas wydarzeń organizowanych przez Północną Izbę Gospodarczą oraz Skandynawsko-Polską Izbę Gospodarczą. Sebastian jest członkiem zarządu szczecińskiego oddziału Stowarzyszenia Księgowych w Polsce oraz ekspertem ds. księgowości, podatków i finansów w Związku Pracodawców Pomorza Zachodniego Lewiatan.

Daniel WIĘCKOWSKI

Tax Director, doradca podatkowy, numer uprawnień 11861

Daniel doradza Klientom funkcjonującym w branży nieruchomościowej, transportowej, FMCG, automotive oraz IT. Reprezentuje Klientów w trakcie postępowań podatkowych, jak również przed sądami administracyjnymi oraz Naczelnym Sądem Administracyjnym. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących VAT (w szczególności w zakresie miejsca opodatkowania i ulgi na złe długi) oraz CIT (w zakresie ulgi badawczo-rozwojowej, zwolnień dla nowych inwestycji, IP BOX, podmiotów powiązanych). 

dr Zbigniew OLECH

Radca prawny, partner zarządzający SDO

Mec. Zbigniew Olech jest specjalistą w zakresie prawa pracy, cenne doświadczenie zdobył także podczas obsługi jednostek sektora finansów publicznych oraz szkół wyższych. Wiedza, praktyka i interdyscyplinarne doświadczenie wynikające z obsługi prawnej podmiotów świadczących usługi medyczne pozwalają mu również na skuteczne prowadzenie spraw dotyczących błędów lekarskich. Te zróżnicowane zainteresowania owocują nie tylko zadowoleniem klientów, lecz także uznaniem redakcji prestiżowych czasopism prawniczych, które chętnie publikują artykuły naukowe jego autorstwa. Oprócz działalności zawodowej, dr Olech pozostaje czynnym pracownikiem naukowym, przekazującym wiedzę o prawie studentom szczecińskich szkół wyższych. Efektem jego działalności naukowej jest rozprawa doktorska dotycząca trudnego, acz istotnego - również z punktu widzenia praktyki - tematu połączeń spółek kapitałowych.

 

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ?
Zapisz się do Newslettera RSM Poland, aby być na bieżąco w kwestiach prawa, finansów i podatków. Skorzystaj z wiedzy ekspertów już dzisiaj.
Zapisz się