RSM Poland
Języki

Języki

Multimedia

 

Poszukujesz informacji o najnowszych zmianach w przepisach? Nurtują Cię pytania natury prawno-finansowej, księgowej lub podatkowej, na które nigdzie nie możesz znaleźć odpowiedzi? Chcesz zasięgnąć opinii ekspertów, którzy doradzają Klientom od ponad 25 lat?

Zapraszamy do odwiedzenia sekcji video, udziału w cyklu webinarów oraz odsłuchania podcastów, w trakcie których doradcy RSM Poland poruszają tematy mające realny wpływ na biznes przedsiębiorców.

 

Transakcje pod lupą. Branża energii odnawialnej

Video
Krzysztof CIESIELSKI, M&A and Corporate Advisory Director w RSM Poland, przygotował dawkę profesjonalnego insightu na temat ważnych dla polskiego rynku przejęć. W najnowszym filmiku omawia rozwój firmy Wento i transakcję związaną z wciąż rosnącym zapotrzebowaniem na energię odnawialną.

Transakcje pod lupą. Branża mediów

Video
Krzysztof CIESIELSKI, M&A and Corporate Advisory Director w RSM Poland, przygotował dawkę profesjonalnego insightu na temat ważnych dla polskiego rynku fuzji. Tym razem przybliża transakcję z branży mediów, w której jedną z głównych ról odegrała Grupa Interia.pl

M&A Insight - transkacje pod lupą

Video
Jako uważny obserwator rynku fuzji i przejęć, Krzysztof CIESIELSKI M&A and Corporate Advisory Director w RSM Poland, omawia najciekawsze – pod wieloma względami – transakcje, których uczestnikami są podmioty nie tylko z polskim kapitałem i funkcjonujące na polskim rynku.

Transkacje pod lupą. Branża papiernicza

Video
Branża: zakłady papierowe/produkcja papieru i wyrobów z papieru. Dla kupującego transakcja ma przede wszystkim znaczenie strategiczne.

Polityka rachunkowości – jak świadomie budować wizerunek przedsiębiorstwa?

Webcast
Polityka rachunkowości to element kontrolny, pozwalający nie tylko na sprawne przygotowanie rocznego sprawozdania finansowego, ale też gwarantujący poprawne i efektywne działanie mechanizmów tworzących sprawozdawczość finansową w spółce. A sprawozdawczość finansowa, obok takich elementów, jak: logo, strona www czy siedziba przedsiębiorstwa, może być –prawdziwą wizytówką rzetelnej firmy.

Ulga B+R – oszczędność podatkowa dla innowacyjnych podmiotów

Webcast
Ulga na działalność badawczo-rozwojową daje realną możliwość na zmniejszenie wysokości zobowiązań podatkowych w CIT i PIT. Mogą z niej skorzystać prawie wszystkie podmioty, które w ramach prowadzonej działalności tworzą nowe produkty lub usługi ewentualnie opracowują nowe procesy, albo wprowadzają do nich istotne ulepszenia.

Kamienie milowe procesu sprzedaży firmy – co musisz wiedzieć, by się przygotować

Webcast
Sprzedając przedsiębiorstwo liczy się efekt w postaci skutecznego zamknięcia transakcji. Tymczasem statystyki pokazują, że aż 7 na 10 transakcji kończy się niepowodzeniem. Co zrobić, aby odnieść sukces?

Sprawozdanie z realizacji strategii podatkowej

Webcast
Z początkiem 2021 na największych podatników nałożono obowiązek sporządzania i podawania do publicznej wiadomości informacji o realizowanej strategii podatkowej. Niedopełnienie tego obowiązku zagrożone jest surową karą do 250 tys. zł.

Due diligence – co musisz wiedzieć, by się przygotować

Webcast
W dobie ciągłych przejęć, reorganizacji i sprzedaży udziałów, Spółki coraz częściej biorą udział w procesach due diligence.

Wycena przedsiębiorstwa w czasach niepewności

Podcast
Jak druga fala COVID-19 odbija się zatem na wartości przedsiębiorstw, wycenach firm i lokowaniu biznesów? O nastawieniu inwestorów w tych niepewnych czasach a także o tym, kiedy można spodziewać się powrotu wycen do poziomu sprzed pandemii, rozmawiają eksperci RSM Poland – Sebastian GOSCHORSKI, Business Development Partner i Krzysztof CIESIELSKI, M&A Corporate Advisory Director.

Strony