RSM Poland
Języki

Języki

Array

Multimedia

 

Poszukujesz informacji o najnowszych zmianach w przepisach? Nurtują Cię pytania natury prawno-finansowej, księgowej lub podatkowej, na które nigdzie nie możesz znaleźć odpowiedzi? Chcesz zasięgnąć opinii ekspertów, którzy doradzają Klientom od ponad 25 lat?

Zapraszamy do odwiedzenia sekcji video, udziału w cyklu webinarów oraz odsłuchania podcastów, w trakcie których doradcy RSM Poland poruszają tematy mające realny wpływ na biznes przedsiębiorców.

 

Raportowanie finansowe 2020

Webcast
Sprawozdawczość finansowa staje się coraz bardziej wizytówką przedsiębiorstwa; korzystają z niej nie tylko banki czy sami udziałowcy, ale też potencjalni inwestorzy i partnerzy biznesowi. Warto zadbać zatem, aby podsumowanie rocznego wysiłku firmy, zawarte na kilkudziesięciu stronach sprawozdania, było przejrzyste, wiarygodne, porównywalne, weryfikowalne i zrozumiałe dla odbiorcy.

Prowadzenie działalności gospodarczej w USA – praktyczne aspekty prawne, bankowe i podatkowe

Webcast
Webinarium „Prowadzenie działalności gospodarczej w USA – praktyczne aspekty prawne, bankowe i podatkowe” dedykowane jest polskim firmom, które myślą o rozwoju w Stanach Zjednoczonych.

JPK_V7 – to musisz wiedzieć

Webcast
JPK_V7 jest strukturą bardzo rozbudowaną w porównaniu z JPK_VAT. Wymaga podania wielu informacji, które do tej pory nie były gromadzone przez podatników w systemach finansowych. W związku z tym warto wiedzieć, jakie podjąć kroki i na co zwrócić uwagę, aby prawidłowo sporządzić JPK_V7, mając równocześnie na uwadze możliwość penalizacji błędów przez organy podatkowe.

#04 Zalety i wady outsourcingu usług księgowych oraz kadrowo-płacowych

Podcast
Czy zatem rozwiązania outsourcingowe mogą zdjąć z właścicieli i zarządów firm część ryzk i odpowiedzialności, oszczędzając ich czas i pieniądze? Czy przekazanie prowadzenia ksiąg rachunkowych lub zlecenie administrowania sprawami kadrowymi podmiotowi zewnętrznemu daje przedsiębiorcom poczucie bezpieczeństwa? Na co zwrócić uwagę, wybierając firmę outsourcingową i czego oczekiwać od zewnętrznego usługodawcy w zakresie rachunkowości lub payroll’u? Jak outsourcing pomaga w sytuacjach awaryjnych, gdy Główna Księgowa lub personel księgowy nie mogą pełnić swoich obowiązków?

Wpływ pandemii COVID-19 na sprawozdania finansowe

Webcast
Epidemia COVID-19 w Polsce przypadła w znacznej liczbie jednostek na „gorący” okres wywiązywania się z obowiązku sporządzania rocznych sprawozdań finansowych. COVID-19 pojawił się wprawdzie pod koniec roku 2019, ale dopiero w roku 2020, czyli po dniu bilansowym, została ogłoszona epidemia i podjęto działania, w celu jego ograniczenia. W zależności od daty na jaką sporządza się sprawozdani finansowe odmienny będzie sposób podejścia to ujęcia skutków COVID-19.

#03 Sprzedaż przedsiębiorstwa – jak zrobić to poprawnie i skutecznie?

Podcast
Jak efektywnie i korzystnie przeprowadzić proces sprzedaży przedsiębiorstwa i czy istnieje na to najlepszy czas? Czy w dobie pandemii COVID-19 warto w ogóle rozważać taki ruch? Jak się przygotować, aby uniknąć pomyłek, które mogą nas kosztować zarówno dużo pieniędzy, jak i nerwów?

Cyberbezpieczeństwo w dobie pandemii

Podcast
Pandemia koronawirusa wykreowała nowe podejście do sposobu zarządzania organizacją i jej zasobami. Powodzenie tych zmian, a tym samym przetrwanie organizacji jest mocno uzależnione od tego, jak zwinnie poukładamy procesy biznesowe i jak szybko przestawimy pracowników na nowy sposób pracy. W związku z ciągłymi zmianami i brakiem możliwości dokładnego zaplanowania tego procesu, organizacje naraziły się na cyberryzyko w znacznie większym stopniu, niż było to możliwe do tej pory. O tym, jak COVID-19 wpłynął na cyberbezpieczeństwo firm oraz jak zadbać o ochronę pracy zdalnej rozmawiali eksperci RSM Poland – Krzysztof CIESIELSKI, M&A and Corporate Advisory Director i Sebastian GOSCHORSKI, Business Development Partner.

Firmy rodzinne. Sukcesja

Podcast
Sukcesja jest z reguły procesem długotrwałym i skomplikowanym pod kątem prawnym, podatkowym i finansowym, który może przebiegać latami. Chcąc mieć poczucie bezpieczeństwa, jednocześnie zapewniając je swoim bliskim, trzeba mieć gotowy plan działania na wypadek nagłych zdarzeń losowych, a jego przygotowanie nie jest łatwe – szczególnie w obliczu wielu obowiązków, wynikających z prowadzenia przedsiębiorstwa. Dodatkowo, samo podjęcie decyzji o przekazaniu budowanej przez lata firmy w ręce drugiej osoby budzi wiele wątpliwości i jest także procesem trudnym pod kątem psychologicznym. Wątpliwości i obawy mają szczególnie ci przedsiębiorcy, którym plany sukcesji pokrzyżował COVID-19 i którzy zastanawiają się, czy w obliczu pandemii jest ona w ogóle możliwa i ma jakiś sens. O tym, jaka cena za sprzedaż firmy jest tą dobrą, czy istnieje odpowiedni moment na sukcesję, jakie są jej alternatywy oraz o innych pokrewnych tematach rozmawiali eksperci RSM Poland – Sebastian GOSCHORSKI, Business Development Partner i Krzysztof CIESIELSKI, M&A Corporate Advisory Director.

Pracownicze Plany Kapitałowe cz. 3

Video
W związku z PPK, pracownik musi podjąć kilka decyzji – począwszy od tego, czy faktycznie chce przystąpić do tego planu.  

Pracownicze Plany Kapitałowe cz. 2

Video
Czy PPK to kolejny administracyjny koszmar w okresie wakacyjnym?  

Strony