RSM Poland
Języki

Języki

Multimedia

 

Poszukujesz informacji o najnowszych zmianach w przepisach? Nurtują Cię pytania natury prawno-finansowej, księgowej lub podatkowej, na które nigdzie nie możesz znaleźć odpowiedzi? Chcesz zasięgnąć opinii ekspertów, którzy doradzają Klientom od ponad 25 lat?

Zapraszamy do odwiedzenia sekcji video, udziału w cyklu webinarów oraz odsłuchania podcastów, w trakcie których doradcy RSM Poland poruszają tematy mające realny wpływ na biznes przedsiębiorców.

 

Due diligence – co musisz wiedzieć, by się przygotować

Webcast
W dobie ciągłych przejęć, reorganizacji i sprzedaży udziałów, Spółki coraz częściej biorą udział w procesach due diligence.

Wycena przedsiębiorstwa w czasach niepewności

Podcast
Jak druga fala COVID-19 odbija się zatem na wartości przedsiębiorstw, wycenach firm i lokowaniu biznesów? O nastawieniu inwestorów w tych niepewnych czasach a także o tym, kiedy można spodziewać się powrotu wycen do poziomu sprzed pandemii, rozmawiają eksperci RSM Poland – Sebastian GOSCHORSKI, Business Development Partner i Krzysztof CIESIELSKI, M&A Corporate Advisory Director.

Rola CFO w dobie pandemii

Podcast
Czego jeszcze wymaga się od dyrektora finansowego w dobie pandemii COVID-19? Jak zmieniła się rola CFO wskutek dynamicznej sytuacji ekonomicznej związanej z koronawirusem? O wyzwaniach związanych z licznymi zmianami w prawie, programami pomocowymi i zawirowaniami na światowych rynkach, przed jakimi stają dzisiaj dyrektorzy finansowi, rozmawiają eksperci RSM Poland – Sebastian GOSCHORSKI, Business Development Partner i Krzysztof CIESIELSKI, M&A Corporate Advisory Director.

Potencjał współpracy z chińskimi firmami - inwestycje w Polsce

Podcast
O tym, w jaki sposób Chiny są postrzegane w Europie, forsowanej na chińskim rynku strategii „Go Global”, a także możliwościach wynikających z wojen handlowych między USA a Chinami, rozmawiają Bartosz Komasa z Bank of China oraz eksperci RSM Poland – Sebastian GOSCHORSKI, Business Development Partner, Head of China Desk i Krzysztof CIESIELSKI, M&A Corporate Advisory Director.

Praktyczne aspekty prowadzenia biznesu z Chinami

Podcast
O rynku chińskim, różnicach kulturowych między polskim a chińskimi przedsiębiorcami, etyce biznesowej oraz dobrych praktykach w polsko-chińskiej współpracy, rozmawiają Justyna NICIEJEWSKA, Michalina NIEDROSZLAŃSKA oraz Sebastian GOSCHORSKI, członkowie zespołu China Desk w RSM Poland.

Bezpośrednie inwestycje zagraniczne w Polsce

Podcast
O tym, jakie są kluczowe atuty polskiego rynku i jak Polska zachęca inwestorów z zagranicy, oferując dofinansowania i ulgi podatkowe, rozwijając specjalne strefy ekonomiczne, a także działając poprzez Centra Obsługi Inwestora, rozmawiają eksperci RSM Poland – Krzysztof CIESIELSKI, M&A and Corporate Advisory Director i Sebastian GOSCHORSKI, Business Development Partner, Head of China Desk.

#05 COVID19 a chińskie inwestycje w Polsce

Podcast
O tym, jak firmy z Chin odpowiedziały na drugą falę koronawirusa, jak chińska technologia może wesprzeć firmy w Polsce w wychodzeniu z kryzysu, dlaczego niektóre branże są lepiej przygotowane i bardziej odporne na zawirowania rynkowe, co wspólnego mają ze sobą polskie i chińskie firmy rodzinne, a także jakie możliwości stwarza dla Polski dywersyfikacja geograficzna produkcji oraz jakie są plany na inwestycje zagraniczne inwestorów z Chin rozmawiają eksperci RSM Poland – Krzysztof CIESIELSKI, M&A and Corporate Advisory Director i Sebastian GOSCHORSKI, Business Development Partner, Head of China Desk.

Q&A. To musisz wiedzieć o JPK_V7

Webcast
Spotkanie Q&A jest kontynuacją webcastu „To musisz wiedzieć o JPK_V7”. Jego celem jest udzielenie odpowiedzi na pytania uczestników oraz omówienie kwestii wzbudzających najwięcej wątpliwości wśród podatników.

Raportowanie finansowe 2020

Webcast
Sprawozdawczość finansowa staje się coraz bardziej wizytówką przedsiębiorstwa; korzystają z niej nie tylko banki czy sami udziałowcy, ale też potencjalni inwestorzy i partnerzy biznesowi. Warto zadbać zatem, aby podsumowanie rocznego wysiłku firmy, zawarte na kilkudziesięciu stronach sprawozdania, było przejrzyste, wiarygodne, porównywalne, weryfikowalne i zrozumiałe dla odbiorcy.

Prowadzenie działalności gospodarczej w USA – praktyczne aspekty prawne, bankowe i podatkowe

Webcast
Webinarium „Prowadzenie działalności gospodarczej w USA – praktyczne aspekty prawne, bankowe i podatkowe” dedykowane jest polskim firmom, które myślą o rozwoju w Stanach Zjednoczonych.

Strony