RSM Poland
Języki

Języki

Multimedia

 

Poszukujesz informacji o najnowszych zmianach w przepisach? Nurtują Cię pytania natury prawno-finansowej, księgowej lub podatkowej, na które nigdzie nie możesz znaleźć odpowiedzi? Chcesz zasięgnąć opinii ekspertów, którzy doradzają Klientom od ponad 25 lat?

Zapraszamy do odwiedzenia sekcji video, udziału w cyklu webinarów oraz odsłuchania podcastów, w trakcie których doradcy RSM Poland poruszają tematy mające realny wpływ na biznes przedsiębiorców.

 

Polityka rachunkowości – jak świadomie budować wizerunek przedsiębiorstwa?

Webcast
Polityka rachunkowości to element kontrolny, pozwalający nie tylko na sprawne przygotowanie rocznego sprawozdania finansowego, ale też gwarantujący poprawne i efektywne działanie mechanizmów tworzących sprawozdawczość finansową w spółce. A sprawozdawczość finansowa, obok takich elementów, jak: logo, strona www czy siedziba przedsiębiorstwa, może być –prawdziwą wizytówką rzetelnej firmy.

Ulga B+R – oszczędność podatkowa dla innowacyjnych podmiotów

Webcast
Ulga na działalność badawczo-rozwojową daje realną możliwość na zmniejszenie wysokości zobowiązań podatkowych w CIT i PIT. Mogą z niej skorzystać prawie wszystkie podmioty, które w ramach prowadzonej działalności tworzą nowe produkty lub usługi ewentualnie opracowują nowe procesy, albo wprowadzają do nich istotne ulepszenia.

Kamienie milowe procesu sprzedaży firmy – co musisz wiedzieć, by się przygotować

Webcast
Sprzedając przedsiębiorstwo liczy się efekt w postaci skutecznego zamknięcia transakcji. Tymczasem statystyki pokazują, że aż 7 na 10 transakcji kończy się niepowodzeniem. Co zrobić, aby odnieść sukces?

Sprawozdanie z realizacji strategii podatkowej

Webcast
Z początkiem 2021 na największych podatników nałożono obowiązek sporządzania i podawania do publicznej wiadomości informacji o realizowanej strategii podatkowej. Niedopełnienie tego obowiązku zagrożone jest surową karą do 250 tys. zł.

Due diligence – co musisz wiedzieć, by się przygotować

Webcast
W dobie ciągłych przejęć, reorganizacji i sprzedaży udziałów, Spółki coraz częściej biorą udział w procesach due diligence.

Wycena przedsiębiorstwa w czasach niepewności

Podcast
Jak druga fala COVID-19 odbija się zatem na wartości przedsiębiorstw, wycenach firm i lokowaniu biznesów? O nastawieniu inwestorów w tych niepewnych czasach a także o tym, kiedy można spodziewać się powrotu wycen do poziomu sprzed pandemii, rozmawiają eksperci RSM Poland – Sebastian GOSCHORSKI, Business Development Partner i Krzysztof CIESIELSKI, M&A Corporate Advisory Director.

Rola CFO w dobie pandemii

Podcast
Czego jeszcze wymaga się od dyrektora finansowego w dobie pandemii COVID-19? Jak zmieniła się rola CFO wskutek dynamicznej sytuacji ekonomicznej związanej z koronawirusem? O wyzwaniach związanych z licznymi zmianami w prawie, programami pomocowymi i zawirowaniami na światowych rynkach, przed jakimi stają dzisiaj dyrektorzy finansowi, rozmawiają eksperci RSM Poland – Sebastian GOSCHORSKI, Business Development Partner i Krzysztof CIESIELSKI, M&A Corporate Advisory Director.

Potencjał współpracy z chińskimi firmami - inwestycje w Polsce

Podcast
O tym, w jaki sposób Chiny są postrzegane w Europie, forsowanej na chińskim rynku strategii „Go Global”, a także możliwościach wynikających z wojen handlowych między USA a Chinami, rozmawiają Bartosz Komasa z Bank of China oraz eksperci RSM Poland – Sebastian GOSCHORSKI, Business Development Partner, Head of China Desk i Krzysztof CIESIELSKI, M&A Corporate Advisory Director.

Praktyczne aspekty prowadzenia biznesu z Chinami

Podcast
O rynku chińskim, różnicach kulturowych między polskim a chińskimi przedsiębiorcami, etyce biznesowej oraz dobrych praktykach w polsko-chińskiej współpracy, rozmawiają Justyna NICIEJEWSKA, Michalina NIEDROSZLAŃSKA oraz Sebastian GOSCHORSKI, członkowie zespołu China Desk w RSM Poland.

Bezpośrednie inwestycje zagraniczne w Polsce

Podcast
O tym, jakie są kluczowe atuty polskiego rynku i jak Polska zachęca inwestorów z zagranicy, oferując dofinansowania i ulgi podatkowe, rozwijając specjalne strefy ekonomiczne, a także działając poprzez Centra Obsługi Inwestora, rozmawiają eksperci RSM Poland – Krzysztof CIESIELSKI, M&A and Corporate Advisory Director i Sebastian GOSCHORSKI, Business Development Partner, Head of China Desk.

Strony