Poland
Języki

Multimedia

Czym tak naprawdę jest dobra wiara w VAT i kiedy mówi się o oszustwach podatkowych? Dlaczego zmiany w podatku u źródła są ważne i czy są odpowiednio doceniane przez podatników? Jakie zmiany czekają przedsiębiorców w zakresie split payment oraz czy podatnicy mogą zneutralizować negatywne skutki zatorów płatniczych? Czy JPK VAT sprawdza się i czy jest skuteczny w ściąganiu podatku VAT?

Na te i inne pytania eksperci RSM Poland odpowiadają w cyklu nagrań video, komentując najważniejsze tematy podatkowe, księgowe i prawne, mogące mieć istotny wpływ na działalność przedsiębiorstw i podatników. Zapraszamy do oglądania!

 

Cykl webinarów: Cash flow a rozliczenia podatkowe

Webcast
Brak płynności finansowej jest jedną z głównych przyczyn upadłości i likwidacji przedsiębiorstw w Polsce. Problem aktualnie jest tym poważniejszy, że na procesy przepływów finansowych w przedsiębiorstwach wpływa negatywnie kryzys gospodarczy, do którego częściowo przyczyniła się pandemia koronawirusa oraz wojna w Ukrainie.

Raportowanie strategii podatkowej

Webcast
Zbliżający się koniec roku podatkowego jest terminem na sporządzenie i opublikowanie sprawozdania z realizacji strategii podatkowej za 2021 r.

Podatek u źródła (WHT) w praktyce – kluczowe zagadnienia

Webcast
Od 1 stycznia 2022 r. weszły w życie przepisy wprowadzające nowe zasady poboru podatku u źródła (WHT). Tym czasem, obowiązujące do 2019 roku regulacje w zakresie beneficjenta rzeczywistego oraz dochowania należytej staranności nadal wzbudzają wiele wątpliwości wśród polskich podmiotów dokonujących wypłat na rzecz zagranicznych kontrahentów (nierezydentów).

Transakcje pod lupą. Branża energii odnawialnej

Video
Krzysztof CIESIELSKI, M&A and Corporate Advisory Director w RSM Poland, przygotował dawkę profesjonalnego insightu na temat ważnych dla polskiego rynku przejęć. W najnowszym filmiku omawia rozwój firmy Wento i transakcję związaną z wciąż rosnącym zapotrzebowaniem na energię odnawialną.

Transakcje pod lupą. Branża mediów

Video
Krzysztof CIESIELSKI, M&A and Corporate Advisory Director w RSM Poland, przygotował dawkę profesjonalnego insightu na temat ważnych dla polskiego rynku fuzji. Tym razem przybliża transakcję z branży mediów, w której jedną z głównych ról odegrała Grupa Interia.pl

M&A Insight - transakcje pod lupą

Video
Jako uważny obserwator rynku fuzji i przejęć, Krzysztof CIESIELSKI M&A and Corporate Advisory Director w RSM Poland, omawia najciekawsze – pod wieloma względami – transakcje, których uczestnikami są podmioty nie tylko z polskim kapitałem i funkcjonujące na polskim rynku.

Transkacje pod lupą. Branża papiernicza

Video
Branża: zakłady papierowe/produkcja papieru i wyrobów z papieru. Dla kupującego transakcja ma przede wszystkim znaczenie strategiczne.

Polityka rachunkowości – jak świadomie budować wizerunek przedsiębiorstwa?

Webcast
Polityka rachunkowości to element kontrolny, pozwalający nie tylko na sprawne przygotowanie rocznego sprawozdania finansowego, ale też gwarantujący poprawne i efektywne działanie mechanizmów tworzących sprawozdawczość finansową w spółce. A sprawozdawczość finansowa, obok takich elementów, jak: logo, strona www czy siedziba przedsiębiorstwa, może być –prawdziwą wizytówką rzetelnej firmy.

Ulga B+R – oszczędność podatkowa dla innowacyjnych podmiotów

Webcast
Ulga na działalność badawczo-rozwojową daje realną możliwość na zmniejszenie wysokości zobowiązań podatkowych w CIT i PIT. Mogą z niej skorzystać prawie wszystkie podmioty, które w ramach prowadzonej działalności tworzą nowe produkty lub usługi ewentualnie opracowują nowe procesy, albo wprowadzają do nich istotne ulepszenia.

Kamienie milowe procesu sprzedaży firmy – co musisz wiedzieć, by się przygotować

Webcast
Sprzedając przedsiębiorstwo liczy się efekt w postaci skutecznego zamknięcia transakcji. Tymczasem statystyki pokazują, że aż 7 na 10 transakcji kończy się niepowodzeniem. Co zrobić, aby odnieść sukces?

Strony