Poland
Języki

Usługi

Doradztwo transakcyjne

Doradztwo transakcyjne

Podjęcie decyzji o nabyciu innego przedsiębiorstwa poprzedzone jest zarówno negocjacjami wewnątrz Państwa firmy (zastanawiacie się Państwo, co zrobicie z nabytą firmą, kto będzie nią kierował, jak kontrolował, jak ją zmienicie, jak zmienicie dotychczasowe struktury po przejęciu etc.), jak też negocjacjami ze zbywającym przedsiębiorstwo (ile zapłacicie, kiedy, jak, jak zabezpieczycie się przed ryzykiem nieetycznych czy niezgodnych z prawem działań ze strony zbywającego etc.). Nabywając przedsiębiorstwo, zastanawiacie się Państwo przede wszystkim nad jego rolą w Waszej organizacji, strukturze, oceniacie synergię, szacujecie ryzyka, oceniacie potencjał. Koncentrujecie Państwo swoją uwagę na aspektach biznesowych, bo to Wy znacie swoją firmę i swój rynek najlepiej. Zastanawiacie się Państwo nad tym, jaką cenę warto zapłacić za przejmowaną firmę, jakie odniesiecie dzięki przejęciu synergie, oszczędności, korzyści finansowe, marketingowe etc.

Jako Państwa doradca w transakcji, na każdym jej etapie wspieramy Państwa swoim wieloletnim doświadczeniem, które zdobyliśmy uczestnicząc w licznych projektach zakupu, sprzedaży, połączeń przedsiębiorstw zarówno w Polsce, jak i za granicą. Nasz Zespół ds. doradztwa transakcyjnego (TAS) jest do Państwa dyspozycji:

  • Wykonujemy due diligence w obszarach: finansowym, podatkowym, prawnym;
  • We współpracy z zewnętrznymi specjalistami wykonujemy due diligence w obszarach: IT, HR, ochrony środowiska, technologiczny;
  • Określamy wartość organizacji, dokonując wyceny marki (znaku towarowego)/wyceny przedsiębiorstwa;
  • Optymalizujemy podatkowo transakcję nabycia przedsiębiorstwa;
  • Wspieramy Państwa w negocjacjach;
  • Przygotowujemy dokumentację prawną transakcji M&A;
  • Przygotowujemy firmy do zbycia;
  • Oferujemy doradztwo transakcyjne, także jeśli przejmowana ma być firma obecna również lub tylko za granicami Polski. Realizujemy zlecenie we współpracy z firmami RSM z odpowiedniego kraju oraz koordynujemy prace zespołów w różnych lokalizacjach, pozostając Państwa podstawowym punktem kontaktowym.

 

RSM_Poland_Graphic_Wycena_Przedsiebiorstwa_Sprzedaz_Firmy

Wycena przedsiębiorstwa – kto i w jakim zakresie powinien ją wykonać w przypadku sprzedaży firmy?

9 lipca 2021
Krzysztof CIESIELSKI
Jeśli sprzedający chce uzyskać zadowalającą cenę, a kupujący uniknąć przepłacania, transakcja kupna-sprzedaży przedsiębiorstwa musi zostać poparta rzetelną wyceną wartości przejmowanej firmy. Kto jednak powinien jej dokonać i jak to zrobić, aby raport z wyceny był wiarygodny?
RSM_Poland_Graphic_Sprzedam_Biznes

Sprzedam biznes – jakie korzyści daje profesjonalne wsparcie firmy doradczej w procesie sprzedaży firmy?

9 czerwca 2021
Krzysztof CIESIELSKI
Sprzedaż firmy, przeprowadzana w ekspresowym tempie i bez pomocy doświadczonego eksperta, naraża właściciela biznesu na szereg potencjalnych błędów i potknięć.
RSM_Poland_Graphic_7_Bledow_Przy_Sprzedazy_Firmy

Jak skutecznie sprzedać biznes? Poznaj 7 błędów, które łatwo popełnić przy wycenie i sprzedaży firmy

7 czerwca 2021
Krzysztof CIESIELSKI
Nawet dla najbardziej doświadczonych przedsiębiorców sprzedaż firmy bywa całkowicie nowym wyzwaniem. Dlatego warto poznać najważniejsze etapy tego procesu.

Sprzedaż firmy: w poszukiwaniu właściwego kupującego

28 kwietnia 2021
Krzysztof CIESIELSKI
Rozważając sprzedaż firmy prędzej czy później trzeba zmierzyć się z jednym z najważniejszych elementów tego procesu, czyli przyciągnięciem do naszej oferty biznesowej właściwego kupującego.

Completion accounts – negocjacje do samego końca

26 stycznia 2021
Krzysztof CIESIELSKI
Completion accounts to drugi, obok Locked Box, mechanizm ustalenia ceny stosowany w procesie zamknięcia transakcji M&A. W modelu tym podstawą dla ustalania ostatecznej ceny w transakcji są dane finansowe dla przedmiotu transakcji sporządzone na dzień podpisania umowy ostatecznej, czyli przenoszącej własność ze sprzedającego na kupującego. Praktyka pokazuje jednak, że opracowanie takich danych na wspomniany dzień jest właściwie niemożliwe, a proces ich pozyskiwania i przetwarzania potrafi trwać tygodnie lub nawet miesiące po zawarciu umowy sprzedaży. Jak to zatem działa?

Nasi specjaliści

Managing Partner
Warszawa
Audit Partner
Poznań

Napisz do nas

Uzupełnij formularz, a ekspert RSM skontaktuje się z Tobą

Przetwarzanie danych osobowych