RSM Poland
Języki

Języki

Księgowość

Od jakości prowadzenia ksiąg rachunkowych i procesów księgowych w przedsiębiorstwie często zależy powodzenie biznesu. W obecnych realiach obsługa księgowa firmy staje się jednak nie lada wyzwaniem, chociażby ze względu na zawiłość procesów księgowych, zmienność wymagań podatkowych oraz rozbieżności w interpretacji przepisów prawa. Profesjonalny księgowy powinien być na bieżąco ze zmianami w VAT, CIT oraz zagadnieniach z zakresu rachunkowości. W obliczu ilości wprowadzanych zmian jest zmuszony poświęcać coraz więcej czasu na monitorowanie aktualnego stanu prawnego. Niezbędne nakłady czasowe i finansowe powodują, iż właściciel przedsiębiorstwa staje często przed wyborem: rozwijać księgowość wewnętrzną czy zdecydować się na outsourcing usług księgowych i zaangażować zewnętrzne biuro rachunkowe.

Jakie korzyści daje outsourcing księgowości?

Usługi świadczone przez profesjonalnego księgowego zapewniają prowadzenie ksiąg zgodnie z aktualnymi przepisami oraz prawidłowe rozliczenie przychodów i kosztów działalności firmy. W przypadku przedsiębiorstw działających w międzynarodowym środowisku - outsourcing usług księgowych bywa niejednokrotnie rozwiązaniem korzystniejszym finansowo od wewnętrznego zespołu księgowego. Przekazując księgowość zaufanemu partnerowi, firma zyskuje przestrzeń i czas na planowanie rozwoju. Co ważne, wybrane biuro rachunkowe przejmuje na siebie nie tylko obowiązek aktualizowania wiedzy i śledzenia zmian w prawie, ale również odpowiedzialność za terminowość składania wymaganych sprawozdań i raportów w tym deklaracji podatkowych.

Przekonaj się, jak możemy pomóc i Tobie ZAPYTAJ O OFERTĘ

Jak wybrać dobre biuro rachunkowe, odpowiadające na realne potrzeby firmy?

Porównując oferty na outsourcing księgowości warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy oferowane usługi księgowe spełniają wszystkie oczekiwania, nie tylko w obszarze bieżącej obsługi, ale także w innych aspektach: obiegu dokumentów, przygotowania raportów, deklaracji podatkowych i bezpieczeństwa danych.

Istotnym kryterium wyboru partnera do prowadzenia księgowości powinny być nie tylko koszty obsługi, ale też doświadczenie i znajomość branży -ponieważ czasem to właśnie niuanse mają wpływ na kluczowe decyzje. W takiej sytuacji outsourcing usług księgowych może się stać wręcz impulsem do rozwoju przedsiębiorstwa.

Outsourcing księgowości - korzyści

W RSM Poland wiemy, jak ważna dla klienta jest wiedza o jego biznesie i zapewnienie ciągłości obsługi - dlatego, od pierwszych dni do współpracy z nim kierujemy dedykowany zespół, dobrze zorientowany w specyfice działalności jego firmy i branży, w której działa. Na czele każdego zespołu stoi doświadczony manager, który dzięki swojej wiedzy z obszaru księgowości i podatków, zapewnia najwyższą jakość obsługi.

Jako firma należąca do międzynarodowej sieci firm doradczych i audytorskich, wspieramy każdego klienta w rozwoju jego firmy, nie tylko na płaszczyźnie obsługi księgowej, ale również szeroko rozumianych decyzji finansowych.

Jeśli rozważacie Państwo usprawnienie obszaru zarządzania finansami swojego przedsiębiorstwa – rekomendujemy zapoznanie się ze szczegółami naszej oferty. Świadczymy usługi w obszarze kompleksowego outsourcingu usług księgowych, takich jak: prowadzenie ksiąg rachunkowych, rozliczenia podatkowe VAT oraz CIT, sporządzanie sprawozdań finansowych oraz raportów (wymaganych prawem lub przygotowywanych na życzenie klienta). Dbamy o bezpieczeństwo danych klienta, w codziennej pracy korzystamy ze sprawdzonych rozwiązań w chmurze, działamy zarówno na systemach własnych jak i klienta.

Outsourcing księgowy w naszej firmie to gwarancja bezpieczeństwa biznesu, terminowości rozliczeń zgodnych z aktualnymi przepisami, a także możliwość skorzystania z szeregu usług komplementarnych.

Przekonaj się, jak możemy pomóc i Tobie ZAPYTAJ O OFERTĘ

Do czego służy i kogo dotyczy formularz ORD-U?

3 lutego 2023
Monika MARKIEWICZ
Konieczność złożenia formularza ORD-U – czyli rocznej informacji o umowach zawartych z nierezydentami w rozumieniu Prawa dewizowego – to obowiązek, o którym przedsiębiorcy i księgowi bardzo często zapominają, narażając firmę na grzywnę. Co gorsza, czasu na przekazanie informacji do urzędu skarbowego jest naprawdę mało. Dla większości podatników termin składania formularza ORD-U za 2022 r. mija 31 marca 2023 r.

Obowiązek stosowania faktur ustrukturyzowanych (KSeF) – rewolucyjne zmiany coraz bliżej

15 grudnia 2022
Monika SMAGA
1 grudnia 2022 r. Ministerstwo Finansów opublikowało projekt ustawy dotyczący obowiązkowego stosowania faktur ustrukturyzowanych oraz Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). Proponowane zmiany (poza kilkoma wyjątkami, wskazanymi w dalszej części artykułu), mają wejść w życie od 1 stycznia 2024 r.

Jakie zmiany w polskim prawie i podatkach przyniesie 2023 rok?

9 grudnia 2022
Katarzyna STYPA-SADOWSKA, Krzysztof WARAKOMSKI
Jak zwykle w grudniu przedsiębiorcy zastanawiają się nad tym, w jak wielkim stopniu zaczynające obowiązywać od stycznia nowego roku zmiany w przepisach odbiją się na ich rozliczeniach podatkowych i działalności. Aby łatwiej było Państwu odnaleźć się w gąszczu regulacji wprowadzanych przez nowy Polski Ład (i nie tylko), przygotowaliśmy szybkie podsumowanie. Oto najważniejsze zmiany w prawie, które wpłyną na prowadzenie biznesu w Polsce w 2023 roku.

Deklaracja VAT-23, czyli nabycie środka transportu z państwa członkowskiego

17 listopada 2022
Elżbieta MAJCHRZAK, Ilona KOZIEŁ
Zgodnie z przepisami podatkowymi, jeśli nasza firma dokonuje zakupu pojazdu z państwa członkowskiego UE, to dochodzi do wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów. To powoduje powstanie dodatkowych obowiązków, których jako przedsiębiorcy musimy dopełnić. I bez względu na to, czy zdecydowaliśmy się na zakup używanego samochodu osobowego, czy nowego, musimy sporządzić deklarację VAT-23 i przygotować się do zapłaty podatku VAT.

Jak przygotować księgi do badania sprawozdania finansowego?

7 listopada 2022
Justyna SZCZYGIELSKA
Koniec roku nadchodzi wielkimi krokami – co, dla większości podmiotów gospodarczych, równoznaczne jest z koniecznością zamknięcia ksiąg rachunkowych oraz przygotowaniem sprawozdania finansowego. Niestety, w tym roku może to wiązać się z pewnymi nieprzyjemnościami – wiele jednostek, ze względu na przekroczenie określonych limitów, zostanie obciążonych dodatkowymi obowiązkami, które wynikają z konieczności zbadania ich sprawozdania przez biegłego rewidenta.