RSM Poland
Języki

Języki

Księgowość

Od jakości prowadzenia ksiąg rachunkowych i procesów księgowych w przedsiębiorstwie często zależy powodzenie biznesu. W obecnych realiach obsługa księgowa firmy staje się jednak nie lada wyzwaniem, chociażby ze względu na zawiłość procesów księgowych, zmienność wymagań podatkowych oraz rozbieżności w interpretacji przepisów prawa. Profesjonalny księgowy powinien być na bieżąco ze zmianami w VAT, CIT oraz zagadnieniach z zakresu rachunkowości. W obliczu ilości wprowadzanych zmian jest zmuszony poświęcać coraz więcej czasu na monitorowanie aktualnego stanu prawnego. Niezbędne nakłady czasowe i finansowe powodują, iż właściciel przedsiębiorstwa staje często przed wyborem: rozwijać księgowość wewnętrzną czy zdecydować się na outsourcing usług księgowych i zaangażować zewnętrzne biuro rachunkowe.

Jakie korzyści daje outsourcing księgowości?

Usługi świadczone przez profesjonalnego księgowego zapewniają prowadzenie ksiąg zgodnie z aktualnymi przepisami oraz prawidłowe rozliczenie przychodów i kosztów działalności firmy. W przypadku przedsiębiorstw działających w międzynarodowym środowisku - outsourcing usług księgowych bywa niejednokrotnie rozwiązaniem korzystniejszym finansowo od wewnętrznego zespołu księgowego. Przekazując księgowość zaufanemu partnerowi, firma zyskuje przestrzeń i czas na planowanie rozwoju. Co ważne, wybrane biuro rachunkowe przejmuje na siebie nie tylko obowiązek aktualizowania wiedzy i śledzenia zmian w prawie, ale również odpowiedzialność za terminowość składania wymaganych sprawozdań i raportów w tym deklaracji podatkowych.

Przekonaj się, jak możemy pomóc i Tobie ZAPYTAJ O OFERTĘ

Jak wybrać dobre biuro rachunkowe, odpowiadające na realne potrzeby firmy?

Porównując oferty na outsourcing księgowości warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy oferowane usługi księgowe spełniają wszystkie oczekiwania, nie tylko w obszarze bieżącej obsługi, ale także w innych aspektach: obiegu dokumentów, przygotowania raportów, deklaracji podatkowych i bezpieczeństwa danych.

Istotnym kryterium wyboru partnera do prowadzenia księgowości powinny być nie tylko koszty obsługi, ale też doświadczenie i znajomość branży -ponieważ czasem to właśnie niuanse mają wpływ na kluczowe decyzje. W takiej sytuacji outsourcing usług księgowych może się stać wręcz impulsem do rozwoju przedsiębiorstwa.

Outsourcing księgowości - korzyści

W RSM Poland wiemy, jak ważna dla klienta jest wiedza o jego biznesie i zapewnienie ciągłości obsługi - dlatego, od pierwszych dni do współpracy z nim kierujemy dedykowany zespół, dobrze zorientowany w specyfice działalności jego firmy i branży, w której działa. Na czele każdego zespołu stoi doświadczony manager, który dzięki swojej wiedzy z obszaru księgowości i podatków, zapewnia najwyższą jakość obsługi.

Jako firma należąca do międzynarodowej sieci firm doradczych i audytorskich, wspieramy każdego klienta w rozwoju jego firmy, nie tylko na płaszczyźnie obsługi księgowej, ale również szeroko rozumianych decyzji finansowych.

Jeśli rozważacie Państwo usprawnienie obszaru zarządzania finansami swojego przedsiębiorstwa – rekomendujemy zapoznanie się ze szczegółami naszej oferty. Świadczymy usługi w obszarze kompleksowego outsourcingu usług księgowych, takich jak: prowadzenie ksiąg rachunkowych, rozliczenia podatkowe VAT oraz CIT, sporządzanie sprawozdań finansowych oraz raportów (wymaganych prawem lub przygotowywanych na życzenie klienta). Dbamy o bezpieczeństwo danych klienta, w codziennej pracy korzystamy ze sprawdzonych rozwiązań w chmurze, działamy zarówno na systemach własnych jak i klienta.

Outsourcing księgowy w naszej firmie to gwarancja bezpieczeństwa biznesu, terminowości rozliczeń zgodnych z aktualnymi przepisami, a także możliwość skorzystania z szeregu usług komplementarnych.

Przekonaj się, jak możemy pomóc i Tobie ZAPYTAJ O OFERTĘ

Kiedy należy zmienić program finansowo-księgowy? Podstawowe kwestie związane z wdrażaniem nowego oprogramowania dla księgowości

14 stycznia 2022
Ewelina ZAWIERUCHA
Wraz z końcem starego roku i nastaniem nowego, część właścicieli firm oraz głównych księgowych zastanawia się nad zmianą programu do obsługi księgowości. Jest to decyzja niełatwa i nie tylko obarczona poważnymi skutkami w zakresie rozliczeń podatkowych, ale też często wiążąca się z dużymi kosztami zakupu licencji oraz wdrożenia stosownego oprogramowania.

Inwentaryzacja zapasów – przygotowanie, przebieg i rozliczenie według Ustawy o rachunkowości

6 grudnia 2021
Ewelina OGRODNICZAK
Inwentaryzacja zapasów jest ważnym elementem kontroli wewnętrznej w każdej jednostce. Poprawnie przeprowadzona powinna pomóc w ustaleniu rzeczywistego stanu zapasów oraz ich przydatności, a także ustaleniu różnic inwentaryzacyjnych i rozliczeniu osób odpowiedzialnych materialnie za powierzone im mienie. Proces ten ma również duże znaczenie dla kontroli prawidłowości prowadzenia ksiąg rachunkowych, poprawy zabezpieczenia mienia oraz przeciwdziałania powstawaniu nieprawidłowości w gospodarowaniu majątkiem spółki.

Jak zarządzać projektami w świecie podatkowo-księgowym

1 grudnia 2021
Katarzyna JAWORSKA
Myślenie projektowe, zaczerpnięte ze świata IT, z powodzeniem jest adaptowane przez inne dziedziny życia. Dynamiczny rozwój technologii sprawia, iż coraz częściej i śmielej sięgamy po nowe rozwiązania, dostrzegając ich potencjał. Ma to miejsce również w świecie finansów i podatków. Tym samym, nasze zadania z obszaru księgowości czy doradztwa podatkowego stają się coraz bliższe projektowi systemu informatycznego, wymagającego nieustannej aktualizacji wiedzy i tworzenia kolejnych wersji schematów działania.

Czy pakiet SLIM VAT oznacza koniec problemów z fakturami korygującymi?

20 października 2021
Katarzyna MAKSEL
Na początku 2021 roku, wraz z wprowadzeniem pakietu SLIM VAT 1, zmianie uległy przepisy regulujące sposób rozliczania faktur korygujących. Przypomnijmy, że te nowe rozwiązania prawne miały na celu przede wszystkim UPROSZCZENIE rozliczania podatku od towarów i usług. Czy jednak faktycznie wprowadzony katalog przepisów oznacza dobre zmiany dla przedsiębiorców? Sprawdzamy, jak ewaluowały przepisy dotyczące rozliczania faktur korygujących i co jeszcze może czekać podatników w przyszłości.

Czynności sprawdzające – czy szybciej oznacza korzystniej?

8 czerwca 2021
Aleksandra KORZEŃ
Wraz z rozwojem technologii, w biurach rachunkowych stopniowo zaczęliśmy przyzwyczajać się do komunikacji drogą mailową, dostarczania dokumentów w formie skanów i większej swobody w kontaktach z pracownikami urzędów skarbowych. Pandemia, która przełożyła się na popularyzację pracy zdalnej, przyczyniła się również wydatnie do uproszczenia wymiany informacji między księgowymi a urzędnikami. Czy to jednak oznacza, że cyfryzacja wystarczy, aby rozwiązać wszystkie związane z prowadzeniem rachunków problemy?