RSM Poland
Języki

Języki

Księgowość

Od jakości prowadzenia ksiąg rachunkowych i procesów księgowych w przedsiębiorstwie często zależy powodzenie biznesu. W obecnych realiach obsługa księgowa firmy staje się jednak nie lada wyzwaniem, chociażby ze względu na zawiłość procesów księgowych, zmienność wymagań podatkowych oraz rozbieżności w interpretacji przepisów prawa. Profesjonalny księgowy powinien być na bieżąco ze zmianami w VAT, CIT oraz zagadnieniach z zakresu rachunkowości. W obliczu ilości wprowadzanych zmian jest zmuszony poświęcać coraz więcej czasu na monitorowanie aktualnego stanu prawnego. Niezbędne nakłady czasowe i finansowe powodują, iż właściciel przedsiębiorstwa staje często przed wyborem: rozwijać księgowość wewnętrzną czy zdecydować się na outsourcing usług księgowych i zaangażować zewnętrzne biuro rachunkowe.

Jakie korzyści daje outsourcing księgowości?

Usługi świadczone przez profesjonalnego księgowego zapewniają prowadzenie ksiąg zgodnie z aktualnymi przepisami oraz prawidłowe rozliczenie przychodów i kosztów działalności firmy. W przypadku przedsiębiorstw działających w międzynarodowym środowisku - outsourcing usług księgowych bywa niejednokrotnie rozwiązaniem korzystniejszym finansowo od wewnętrznego zespołu księgowego. Przekazując księgowość zaufanemu partnerowi, firma zyskuje przestrzeń i czas na planowanie rozwoju. Co ważne, wybrane biuro rachunkowe przejmuje na siebie nie tylko obowiązek aktualizowania wiedzy i śledzenia zmian w prawie, ale również odpowiedzialność za terminowość składania wymaganych sprawozdań i raportów w tym deklaracji podatkowych.

Przekonaj się, jak możemy pomóc i Tobie ZAPYTAJ O OFERTĘ

Jak wybrać dobre biuro rachunkowe, odpowiadające na realne potrzeby firmy?

Porównując oferty na outsourcing księgowości warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy oferowane usługi księgowe spełniają wszystkie oczekiwania, nie tylko w obszarze bieżącej obsługi, ale także w innych aspektach: obiegu dokumentów, przygotowania raportów, deklaracji podatkowych i bezpieczeństwa danych.

Istotnym kryterium wyboru partnera do prowadzenia księgowości powinny być nie tylko koszty obsługi, ale też doświadczenie i znajomość branży -ponieważ czasem to właśnie niuanse mają wpływ na kluczowe decyzje. W takiej sytuacji outsourcing usług księgowych może się stać wręcz impulsem do rozwoju przedsiębiorstwa.

Outsourcing księgowości - korzyści

W RSM Poland wiemy, jak ważna dla klienta jest wiedza o jego biznesie i zapewnienie ciągłości obsługi - dlatego, od pierwszych dni do współpracy z nim kierujemy dedykowany zespół, dobrze zorientowany w specyfice działalności jego firmy i branży, w której działa. Na czele każdego zespołu stoi doświadczony manager, który dzięki swojej wiedzy z obszaru księgowości i podatków, zapewnia najwyższą jakość obsługi.

Jako firma należąca do międzynarodowej sieci firm doradczych i audytorskich, wspieramy każdego klienta w rozwoju jego firmy, nie tylko na płaszczyźnie obsługi księgowej, ale również szeroko rozumianych decyzji finansowych.

Jeśli rozważacie Państwo usprawnienie obszaru zarządzania finansami swojego przedsiębiorstwa – rekomendujemy zapoznanie się ze szczegółami naszej oferty. Świadczymy usługi w obszarze kompleksowego outsourcingu usług księgowych, takich jak: prowadzenie ksiąg rachunkowych, rozliczenia podatkowe VAT oraz CIT, sporządzanie sprawozdań finansowych oraz raportów (wymaganych prawem lub przygotowywanych na życzenie klienta). Dbamy o bezpieczeństwo danych klienta, w codziennej pracy korzystamy ze sprawdzonych rozwiązań w chmurze, działamy zarówno na systemach własnych jak i klienta.

Outsourcing księgowy w naszej firmie to gwarancja bezpieczeństwa biznesu, terminowości rozliczeń zgodnych z aktualnymi przepisami, a także możliwość skorzystania z szeregu usług komplementarnych.

Przekonaj się, jak możemy pomóc i Tobie ZAPYTAJ O OFERTĘ

Deklaracja VAT-23, czyli nabycie środka transportu z państwa członkowskiego

17 listopada 2022
Elżbieta MAJCHRZAK, Ilona KOZIEŁ
Zgodnie z przepisami podatkowymi, jeśli nasza firma dokonuje zakupu pojazdu z państwa członkowskiego UE, to dochodzi do wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów. To powoduje powstanie dodatkowych obowiązków, których jako przedsiębiorcy musimy dopełnić. I bez względu na to, czy zdecydowaliśmy się na zakup używanego samochodu osobowego, czy nowego, musimy sporządzić deklarację VAT-23 i przygotować się do zapłaty podatku VAT.

Jak przygotować księgi do badania sprawozdania finansowego?

7 listopada 2022
Justyna SZCZYGIELSKA
Koniec roku nadchodzi wielkimi krokami – co, dla większości podmiotów gospodarczych, równoznaczne jest z koniecznością zamknięcia ksiąg rachunkowych oraz przygotowaniem sprawozdania finansowego. Niestety, w tym roku może to wiązać się z pewnymi nieprzyjemnościami – wiele jednostek, ze względu na przekroczenie określonych limitów, zostanie obciążonych dodatkowymi obowiązkami, które wynikają z konieczności zbadania ich sprawozdania przez biegłego rewidenta.

Okres ekonomicznej użyteczności przedmiotu leasingu według przepisów prawa bilansowego

18 października 2022
Klaudia GREC
Przepisy prawa bilansowego wskazują, że jeżeli umowa leasingu została zawarta na okres, który przekracza ¾ przewidywanego okresu ekonomicznej użyteczności przedmiotu leasingu, to mamy do czynienia z umową leasingu finansowego, którą należy ujawnić w bilansie. W jaki sposób przedsiębiorca może sprawdzić, czy podpisana przez niego umowa spełnia ten wymóg i musi ją w związku z tym odpowiednio ująć w księgach?

Klasyfikacja umów leasingu w ujęciu bilansowym

5 października 2022
Klaudia GREC
Leasing jest szczególną formą finansowania działalności – dzięki niej firmy nie muszą nabywać aktywów, aby z nich korzystać. Rosnąca popularność leasingu spowodowała, że wielu przedsiębiorców rozważa wady i zalety tego typu finansowania, także w kontekście kosztów podatkowych. Bardzo ważną, lecz często pomijaną kwestią jest jednak właściwe rozpoznanie formy leasingu w ujęciu bilansowym. Na co powinniśmy w takim wypadku zwrócić uwagę?

Czym jest i kogo dotyczy raportowanie DAC7?

2 września 2022
Monika SMAGA
Polska wprowadza regulacje, które nałożą nowe obowiązki sprawozdawcze na operatorów platform cyfrowych. Uwagę na te zmiany powinni zwrócić uwagę także sprzedawcy, którzy mogą spodziewać się większej liczby kontroli, dokonywanych przez organy podatkowe w celu weryfikacji poprawności rozliczeń podatkowych.