Poland
Języki

Q&A. To musisz wiedzieć o JPK_V7

Aby uzyskać dostęp do nagrania z webcastu
Zapisz się do naszego newslettera
Tematyka: 
JPK_V7
Data: 
20.10.2020
Godzina: 
10:00 - 11:00
Prowadzący: 
Monika SMAGA

Spotkanie Q&A było kontynuacją webcastu „To musisz wiedzieć o JPK_V7”. Jego celem było udzielenie odpowiedzi na pytania uczestników oraz omówienie kwestii wzbudzających najwięcej wątpliwości wśród podatników.

 

UCZESTNICY WEBINARU:

  • uzyskali odpowiedzi na najczęściej zadawane przez podatników pytania;
  • dowiedzieli się, z jakimi wątpliwościami dotyczącymi GTU muszą się zmierzyć podatnicy;
  • uzyskali informacje, na co zwrócić uwagę wdrażając JPK_V7M.

 

WEBINAR DEDYKOWANY BYŁ:

  • Dyrektorom finansowym;
  • Służbom księgowym;
  • Osobom odpowiedzialnym za sporządzanie rozliczeń podatkowych.

Prowadzący:

Monika_SMAGA_RSM_Poland

Monika SMAGA – Tax Manager, doradca podatkowy, numer uprawnień 13741

Monika ukończyła Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach oraz studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie w zakresie międzynarodowych strategii podatkowych. Doświadczenie zawodowe zdobywała w działach księgowości firm z polskim i zagranicznym kapitałem oraz w firmie księgowo-podatkowej (dział VAT Compliance i doradztwa podatkowego), jak i w firmie z Wielkiej Czwórki.

Do zespołu RSM Poland dołączyła w 2019 roku jako Tax Manager.

Jest specjalistą w zakresie opodatkowania przedsiębiorstw z branży nieruchomościowej, FMCG i medycznej, a także spółek zarejestrowanych w Polsce tylko dla celów VAT. Jej głównym obszarem zainteresowań jest podatek od towarów i usług w zakresie transakcji krajowych i międzynarodowych, podatek u źródła oraz raportowanie JPK. Doradza w zakresie planowania podatkowego, jak i transakcyjnego. Prowadzi także przeglądy podatkowe oraz due diligence.

Jako praktyk swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu podatków dzieli się m.in. w trakcie szkoleń. Jest autorką licznych publikacji o tematyce podatkowej (m.in. w Rzeczpospolitej, TaxFin, Wolters Kluwer), w tym współautorką jednej z pierwszych książek w Polsce na temat plików JPK.

W czasie wolnym wędruje po górach, interesuje się malarstwem oraz tańcem.