Poland
Języki

Kamienie milowe procesu sprzedaży firmy – co musisz wiedzieć, by się przygotować

Aby uzyskać dostęp do nagrania z webcastu
Zapisz się do naszego newslettera
Tematyka: 
Kamienie milowe procesu sprzedaży firmy
Data: 
09.03.2021
Godzina: 
10:00 - 10:45
Prowadzący: 
Krzysztof CIESIELSKI

 

Sprzedając przedsiębiorstwo liczy się efekt w postaci skutecznego zamknięcia transakcji. Tymczasem statystyki pokazują, że aż 7 na 10 transakcji kończy się niepowodzeniem. Co zrobić, aby odnieść sukces?

Wiedza na temat kamieni milowych procesu sprzedaży oraz podstawowych przyczyn, dla których transakcje nie dochodzą do skutku, pozwala istotnie zwiększyć szanse pozytywnego przebiegu i zakończenia podejmowanych działań.

Uczestnicy webinaru dowiedzieli się:

  • Jakie są kamienie milowe procesu sprzedaży i czego się spodziewać w trakcie jego przebiegu;
  • Jakie są „wąskie gardła procesu” i jak sobie poradzić, gdy na nie natrafiamy;
  • Jakie są główne powody niepowodzenia transakcji oraz jak można ich uniknąć.

Webinar dedykowany był:

  • Właścicielom firm,
  • Zarządom,
  • Dyrektorom finansowym,
  • Głównym księgowym.

Prowadzący:

Krzysztof Ciesielski - RSM Poland

Krzysztof CIESIELSKI – M&A and Corporate Advisory Director

Krzysztof jest absolwentem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie. Posiada tytuł MBA oraz certyfikat FMVA™ (Financial Modeling & Valuation Analyst) przyznawany przez kanadyjski Corporate Finance Institute.

Doświadczenie w obszarze doradztwa corporate finance zdobywał od 2006 roku, pracując m.in. w BDO Polska, PKF Polska, czy TPA Poland (Baker Tilly International). Pełnił także funkcję Partnera Zarządzającego w prywatnym butiku corporate finance.

Uczestniczył i kierował licznym projektami w zakresie corporate finance, w tym M&A, pozyskiwania finansowania, IPO, opracowywania biznesplanów i prognoz finansowych, wyceny przedsiębiorstw, wyceny wartości niematerialnych, fairness opinion, testów na utratę wartości przeprowadzane zgodnie z MSR 36 oraz KSR 4. Był członkiem zespołów przeprowadzających badania due diligence, audyty do spraw szczególnych, jak również badania sprawozdań finansowych. Brał udział w opracowywaniu różnego rodzaju opinii i ekspertyz finansowych, w tym również na potrzeby postępowań prowadzonych przed sądami powszechnymi i arbitrażowymi. Prowadził także wykłady na wielu konferencjach, seminariach i szkoleniach. Jest autorem publikacji prasowych.