RSM Poland
Języki

Języki

JPK_V7 – to musisz wiedzieć

Aby uzyskać dostęp do nagrania z webcastu
Zapisz się do naszego newslettera
Tematyka: 
JPK_V7
Data: 
03.09.2020
Godzina: 
10:00 - 10:45
Prowadzący: 
Monika SMAGA

JPK_V7 jest strukturą bardzo rozbudowaną w porównaniu z JPK_VAT. Wymaga podania wielu informacji, które do tej pory nie były gromadzone przez podatników w systemach finansowych. W związku z tym warto wiedzieć, jakie podjąć kroki i na co zwrócić uwagę, aby prawidłowo sporządzić JPK_V7, mając równocześnie na uwadze możliwość penalizacji błędów przez organy podatkowe.

 

UCZESTNICY WEBINARU DOWIEDZIELI SIĘ:

  • na co zwrócić uwagę, wdrażając i testując JPK_V7;
  • jak właściwie stosować oznaczenia dostaw towarów, świadczenia usług, procedur i typów dokumentów oraz jakie relacje zachodzą między nimi;
  • jak ujmować w JPK_V7 sprzedaż ewidencjonowaną na kasie fiskalnej;
  • jakie relacje zachodzą pomiędzy częścią ewidencyjna i deklaracyjną JPK_7;
  • jak korygować rozliczenia VAT;
  • jakie sankcje grożą podatnikom w związku z nieprzesłaniem JPK_V7 bądź przesłaniem pliku zawierającego błędy.

 

WEBINAR DEDYKOWANY BYŁ:

  • Dyrektorom finansowym;
  • Służbom księgowym;
  • Osobom odpowiedzialnym za sporządzanie rozliczeń podatkowych.

Prowadzący:

Monika_SMAGA_RSM_Poland

Monika SMAGA – Tax Manager, doradca podatkowy, numer uprawnień 13741

Monika ukończyła Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach oraz studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie w zakresie międzynarodowych strategii podatkowych. Doświadczenie zawodowe zdobywała w działach księgowości firm z polskim i zagranicznym kapitałem oraz w firmie księgowo-podatkowej (dział VAT Compliance i doradztwa podatkowego), jak i w firmie z Wielkiej Czwórki.

Do zespołu RSM Poland dołączyła w 2019 roku jako Tax Manager.

Jest specjalistą w zakresie opodatkowania przedsiębiorstw z branży nieruchomościowej, FMCG i medycznej, a także spółek zarejestrowanych w Polsce tylko dla celów VAT. Jej głównym obszarem zainteresowań jest podatek od towarów i usług w zakresie transakcji krajowych i międzynarodowych, podatek u źródła oraz raportowanie JPK. Doradza w zakresie planowania podatkowego, jak i transakcyjnego. Prowadzi także przeglądy podatkowe oraz due diligence.

Jako praktyk swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu podatków dzieli się m.in. w trakcie szkoleń. Jest autorką licznych publikacji o tematyce podatkowej (m.in. w Rzeczpospolitej, TaxFin, Wolters Kluwer), w tym współautorką jednej z pierwszych książek w Polsce na temat plików JPK.

W czasie wolnym wędruje po górach, interesuje się malarstwem oraz tańcem.

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ?
Zapisz się do Newslettera RSM Poland, aby być na bieżąco w kwestiach prawa, finansów i podatków. Skorzystaj z wiedzy ekspertów już dzisiaj.
Zapisz się

Powiązane artykuły: