Poland
Języki

Piotr LISS

Tax Partner

Doradca podatkowy, numer uprawnień 10240.

Piotr ukończył Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu na Wydziale Zarządzania. Wpis na listę doradców podatkowych uzyskał w 2005 roku.

W RSM Poland pracuje od 2004 roku – jako Partner w Dziale Doradztwa Podatkowego od roku 2008.

Jest specjalistą w zakresie opodatkowania przedsiębiorstw. Jego głównym obszarem zainteresowań jest podatek dochodowy oraz opodatkowanie międzynarodowe. Nadzoruje projekty obejmujące optymalizację oraz restrukturyzację podatkową, audyty podatkowe oraz due diligence. Jako wieloletni praktyk swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu podatków dzieli się m.in. w trakcie szkoleń dla zarządów i służb finansowo-księgowych czy też na specjalistycznych kursach organizowanych przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce oraz inne uznane instytucje szkoleniowe. Jest autorem licznych publikacji o tematyce podatkowej (m.in. w Rzeczpospolitej i Dzienniku Gazecie Prawnej) a także książek za zakresu opodatkowania przedsiębiorców. Będąc członkiem Center of Excellence in Tax uczestniczy w wielu konferencjach międzynarodowych zarówno jako uczestnik, jak i prelegent.

Prywatnie mąż i ojciec dwojga dzieci. Czas wolny spędza na rowerze pokonując kolejne kilometry i rozwiązując problemy podatkowe Klientów.

Stanowisko:
Tax Partner
Lokalizacja:
Poznań