RSM Poland
Języki

Języki

Rekrutacja od RSM Poland, czyli jak to wszystko wygląda „od kuchni”

Agnieszka CZARNECKA
HR & Recruitment Senior Assistant w RSM Poland

Wybór miejsca, w którym rozpoczniesz swoją karierę zawodową, to jedna z ważniejszych decyzji w Twoim życiu, dlatego warto ją dobrze przemyśleć i zebrać jak najwięcej informacji o przyszłym pracodawcy. Jeżeli właśnie zastanawiasz się nad podjęciem pracy w RSM Poland i jesteś ciekaw, jak wygląda rekrutacja w naszej firmie, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Z chęcią przybliżę Ci poszczególne etapy procesu rekrutacyjnego oraz wyjaśnię, czego możesz się spodziewać na każdym z nich.

Etap 1 – złożenie aplikacji

Po pierwsze – wyślij nam swoje CV i daj się lepiej poznać. Wszystkie aktualne ogłoszenia  znajdują się na stronie https://www.rsmpoland.pl/pl/job-posts, a wybrane oferty są dostępne również na portalu pracuj.pl. Dodatkowo, na stronach biur karier uczelni wyższych zamieszczamy informacje o otwartych projektach rekrutacyjnych kierowanych do studentów i absolwentów.

Etap 2 – selekcja aplikacji

Nadesłana przez Ciebie aplikacja jest starannie analizowana, dlatego bardzo ważne jest zapoznanie się z wymogami formalnymi podanymi w ogłoszeniu, ponieważ jest to podstawowe kryterium selekcji aplikacji w RSM Poland.

Etap 3 – spotkanie z Działem HR

Z wybranymi osobami kontaktujemy się telefonicznie i zapraszamy na pierwsze spotkanie – jest to rozmowa z pracownikiem Działu HR, podczas której pytamy o informacje zawarte w Twoim CV. Poznajemy Twoje motywację, umiejętności interpersonalne oraz oczekiwania. Przedstawiamy stanowisko, na które aplikujesz oraz chętnie odpowiadamy na Twoje pytania. Każdego kandydata traktujemy jak partnera, tak, aby obie strony w trakcie rozmowy czuły się swobodnie i były chętne do wymiany zdań. Podczas tego spotkania poprosimy Cię także o wypełnienie testu wiedzy oraz testu znajomości języka obcego (angielskiego lub niemieckiego, w zależności od stanowiska, na jakie aplikujesz oraz posiadanych przez Ciebie umiejętności).

Etap 4 – spotkanie z Managerem Zespołu

Ostatnim etapem procesu rekrutacyjnego w RSM Poland jest rozmowa z Managerem Zespołu, który przedstawi Ci szczegółowo zakres zadań i obowiązków na danym stanowisku oraz przybliży przykładowe realizowane projekty. Dodatkowo, Manager opisuje strukturę swojego Działu, opowiada o sobie i swoim Zespole, metodyce pracy i perspektywach Twojego rozwoju.

Etap 5 – informacja zwrotna

Po spotkaniu rekrutacyjnym dostaniesz od nas informację zwrotną – telefonicznie lub mailowo – dotyczącą tego, czy możemy zaproponować Ci pracę, czy też w danym momencie nie jest to możliwe. Jeśli nasza decyzja będzie pozytywna, skontaktujemy się z Tobą,  przedstawiając Ci naszą ofertę finansową, potwierdzając raz jeszcze wszelkie ustalenia poczynione na spotkaniach, tj. zakres zadań i obowiązków na stanowisku, przysługujące Ci benefity itp. Na koniec wspólnie ustalimy termin rozpoczęcia pracy i zaprosimy Cię na podpisanie umowy.

MASZ WIĘCEJ PYTAŃ O PROCES REKRUTACJI?
Chętnie na nie odpowiemy!
Napisz do nas

Do usłyszenia i zobaczenia!

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ?
Zapisz się do Newslettera RSM Poland, aby być na bieżąco w kwestiach prawa, finansów i podatków. Skorzystaj z wiedzy ekspertów już dzisiaj.
Zapisz się