RSM Poland
Języki

Języki

German Desk

W skład Zespołu German Desk w RSM Poland wchodzą doradcy podatkowi, biegli rewidenci, specjaliści w zakresie księgowości oraz obsługi ładu korporacyjnego, tłumacze specjalistyczni (w tym przysięgli) oraz adwokaci. Pracując razem, jesteśmy w stanie przygotować kompleksową i pełną odpowiedź na potrzeby naszych Klientów.

Członkowie German Desk posiadają nie tylko wysokie kwalifikacje zawodowe, ale także duże umiejętności językowe i znajomość kultury krajów niemieckojęzycznych. W ten sposób zapewniamy naszym Klientom, którzy odważnie wystartowali i rozpoczęli rejs o nazwie „nowa inwestycja w obcym kraju”, bezpieczne i komfortowe cumowanie w docelowym porcie. Gwarantujemy wsparcie dla przedsiębiorstw, które rozpoczynają działalność na rynku polskim, niemieckim lub też wśród innych krajów niemieckojęzycznych.

Przekonaj się, jak możemy pomóc i Tobie ZAPYTAJ O OFERTĘ

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej ponownie wypowiedział się na temat stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej

22 kwietnia 2022
Karolina BARTKOWIAK
Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał 7 kwietnia 2022 r. wyrok w sprawie rumuńskiej spółki Berlin Chemie A. Menarini SRL przy udziale niemieckiej spółki-matki Berlin Chemie AG (sygn. C-333/20), który to wyrok może mieć spore znaczenie dla prawidłowego rozumienia pojęcia stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na gruncie podatku od towarów i usług (ang. FE – fixed establishment).

Praca zdalna a podatki – ryzyko powstania zakładu na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych

22 kwietnia 2022
Karolina BARTKOWIAK
W ostatnim czasie coraz większe zainteresowanie organów podatkowych budzi kwestia powstawania na terytorium Polski zakładów podatkowych zagranicznych przedsiębiorstw. Zagadnienie zagranicznego zakładu zwraca na siebie uwagę fiskusa, gdyż rzutuje na miejsce opodatkowania dochodów danego przedsiębiorstwa.

Praca zdalna a podatki. Kim jest pracownik transgraniczny?

5 stycznia 2022
Karolina BARTKOWIAK
Pandemia koronawirusa SARS-COV-2 spowodowała, że praca zdalna stała się na całym świecie znacznie bardziej powszechna. W Polsce asumpt do tego stanowi m.in. przepis art. 3 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, w myśl którego w okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii, ogłoszonego z powodu COVID-19, oraz w okresie 3 miesięcy po ich odwołaniu, w celu przeciwdziałania COVID-19 pracodawca może polecić pracownikowi wykonywanie, przez czas oznaczony, pracy określonej w umowie o pracę, poza miejscem jej stałego wykonywania (praca zdalna).

Klimat inwestycyjny w Polsce – co obecnie o nim decyduje?

18 listopada 2021
Karolina BARTKOWIAK
W poprzednim wpisie przybliżyliśmy Państwu podsumowanie sytuacji międzynarodowej Polski i Niemiec oraz ich wzajemnych relacji 30 lat po podpisaniu Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy. Powodem tego rodzaju rozważań była publikacja powstała w ramach projektu „Barometr Polska-Niemcy 2021”, realizowanego wspólnie przez Instytut Spraw Publicznych, Deutsches Polen-Institut (Niemiecki Instytut Spraw Polskich), Fundację Konrada Adenauera w Polsce i Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej. Dziś z kolei chcielibyśmy pochylić się nad konkluzjami Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej.

Polska i Niemcy 30 lat po podpisaniu Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy

10 sierpnia 2021
Karolina BARTKOWIAK
Nie każdy wie, że 17 czerwca 1991 roku, pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec, zawarty został Traktat o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy. Dokument ten miał ogromne znaczenie przy zacieśnianiu kooperacji gospodarczej pomiędzy obydwoma krajami.