Poland
Języki

Przemysław POWIERZA

Tax Partner

Doradca podatkowy (nr wpisu: 11204), tłumacz przysięgły języka niemieckiego (nr wpisu: TP/86/09).

Przemek jest absolwentem Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Ukończył studia na Wydziale Ekonomii (BWL), ze specjalizacją Podatki i optymalizacja podatkowa. W 2009 roku uzyskał tytuły doradcy podatkowego oraz tłumacza przysięgłego języka niemieckiego.

Do RSM Poland dołączył w 2005 roku.

Dwa lata później został menadżerem Działu Obsługi Klientów Niemieckojęzycznych (tzw. German Desk), a od 2009 roku jest Partnerem w Dziale Doradztwa Podatkowego, odpowiedzialnym głównie za projekty doradcze obejmujące problematykę podatku od towarów i usług (VAT) oraz spory z organami podatkowymi (włącznie z reprezentowaniem przed sądami administracyjnymi).

Przemek jest wykładowcą na kursach organizowanych przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, a ponadto opublikował szereg artykułów z zakresu prawa podatkowego. W ramach swojej codziennej praktyki działa na rzecz przedsiębiorców niemieckojęzycznych, którzy w różnych formach – w postaci przedstawicielstw, oddziałów oraz spółek zależnych – realizują swoje inwestycje w Polsce.

Prywatnie mąż i ojciec, którego wraz z rodziną można spotkać na szlaku rowerowym. Po godzinach spala kalorie na korcie do squasha.

Stanowisko:
Tax Partner
Lokalizacja:
Poznań