RSM Poland
Języki

Języki

Michał DREAS
Audit Manager
Office : Poznań
Service : Audit & assurance

Michał ukończył Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu na Wydziale Ekonomii na kierunku Finanse i Polityka pieniężna. Jest również absolwentem studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Bankowej na kierunku Audyt i Kontrola Wewnętrzna oraz studiów na tym samym kierunku w Wyższej Szkole Handlu i Rachunkowości. Ponadto Michał ukończył kurs dla kandydatów na głównych księgowych organizowany przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, a dodatkowo jest audytorem ds. kontroli wewnętrznej (CICA).

Michał dołączył do RSM Poland w 2007 roku. Swoją przygodę z RSM zaczynał na stanowisku asystenta. Z biegiem czasu nabierał nowych doświadczeń i umiejętności, dzięki czemu awansował na stanowisko managera. Obecnie nadzoruje prace kilkuosobowego zespołu operacyjnego.

Michał jest specjalistą w zakresie audytów spółek kapitałowych i odpowiada za prowadzenie kompleksowych projektów dotyczących badania jednostkowych i skonsolidowanych sprawozdań finansowych dla polskich i międzynarodowych klientów, planowanie badania, ocenę ryzyka oraz komunikację z klientami. Uczestniczył w licznych badaniach i przeglądach sprawozdań finansowych, w konsolidacjach sprawozdań finansowych, a także w projektach due diligence, jak również brał także udział w audytach projektów finansowanych ze środków Unii Europejskiej. Michał płynnie posługuje się językiem angielskim.

W wolnych chwilach spędza czas na uprawianiu sportu – startuje w biegach długodystansowych oraz jeździ na rowerze.