Języki

Poland
Języki

Języki

Blog

Tax Alert 5/2014

28 marca 2014

Tax Alert 5/2014

Eksperci z RSM Poland w dodatku do kwietniowego numeru Forbesa

 

W dniu 27 marca br. w kioskach i salonach prasowych pojawił się najnowszy – kwietniowy numer polskiego wydania miesięcznika Forbes, a w nim dodatek „Podatki przedsiębiorcy”, w którym to eksperci z najbardziej znanych spółek doradztwa podatkowego analizują problemy podatkowe, z jakimi muszą sobie radzić przedsiębiorcy prowadzący działalność w Polsce. W tym szacownym gronie znaleźli się także eksperci z RSM Poland: Tomasz Beger i Przemysław Powierza, którzy kolejno piszą o absurdach działań prowadzonych przez polskie organy podatkowe.

 

Świadczenia pod lupą, czyli syzyfowa praca

W powyższym artykule, Tax Partner i doradca podatkowy z RSM Poland - Tomasz Beger porusza problem obliczania i pobierania przez pracodawców podatku za świadczenia nieodpłatne dla pracowników. Rozpatruje klasyczne sytuacje, w których według fiskusa ma miejsce świadczenie podlegające opodatkowaniu, takie jak: spotkania integracyjne, czy sytuacja w której pracownik korzysta z samochodu służbowego do celów prywatnych. Jednak, co najważniejsze, stawia pod znakiem zapytania celowość ogromnego zaangażowania fiskusa, w poszukiwanie różnego rodzaju świadczeń nieodpłatnych.

Odcinanie Polski od Wspólnego Rynku

Tax Partner i doradca podatkowy z RSM Poland – Przemysław Powierza sprawdza jak po prawie 10 latach od wstąpienia do Unii Europejskiej, udało nam się zsynchronizować system podatkowy z normami obowiązującymi w UE. Niestety wyniki analizy nie napawają optymizmem. Autor artykułu na przykładzie holenderskiej spółki posiadającej oddział w Polsce, opisuje problem związany z odliczeniem podatku VAT od usług zakupionych w naszym kraju, w sytuacji gdy faktury za usługi własne, świadczone przez spółkę, wystawiane są w innym kraju UE. Jak rozwiązać ten problem? Jakie prawo obowiązuje zagranicznych przedsiębiorców prowadzących działalność w Polsce? O tym w najnowszym Forbesie.

W przypadku pytań lub wątpliwości, jak również w celu omówienia Państwa indywidualnej sytuacji zapraszamy do kontaktu z Państwa doradcą w RSM Poland.

Zespół RSM Poland

 

W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z naszym ekspertem Przemysławem Powierzą:

e-mail: ekspert@rsmpoland.pl

tel. +48 61 8515 766

fax +48 61 8515 786

Autor

Tax Partner

Powiązane usługi