RSM Poland
Języki

Języki

Doradztwo podatkowe

Kompleksowo wspieramy przedsiębiorców, oferując profesjonalne doradztwo podatkowe. Staramy się uświadamiać i wskazywać naszym Klientom obszary ryzyka podatkowego oraz wspólnie z nimi wypracowywać rozwiązania, które pozwolą na minimalizację zagrożeń. Bezpośrednia i bliska współpraca doradcy z Klientem, zrozumienie jego biznesu oraz organizacji i zasad nią kierujących to naszym zdaniem warunki niezbędne do osiągnięcia celu. Dzięki nam Klient może skupić się na działalności operacyjnej i nie zaprzątać sobie głowy problemami natury finansowo-podatkowej.

Poprawne rozliczanie podatków jest gwarancją spokoju na wypadek kontroli podatkowej. Klientom zainteresowanym najwyższym standardem usług nasi doradcy podatkowi oferują wsparcie w formie bieżących porad, szczegółowych analiz, analiz transfer pricing, opinii podatkowych, audytów podatkowych. Świadczymy usługi planowania podatkowego, corporate tax compliance, vat compliance, oferujemy kompleksowe wsparcie w zakresie rozliczania pracy wykonywanej w Polsce przez cudzoziemców (tzw. expatów), opracowujemy także programy motywacyjne dla kadry zarządzającej. Nasi licencjonowani doradcy podatkowi będą wspierać Państwa w każdy możliwy sposób, który zapewni, że Państwa biznes jest prowadzony zgodnie z przepisami podatkowymi.

Oferowane przez RSM Poland usługi doradztwa podatkowego obejmują m.in.:

  • udzielanie porad podatnikom, płatnikom oraz inkasentom, sporządzenie na ich rzecz lub zlecenie opinii oraz przygotowywanie wyjaśnień w zakresie ich zobowiązań podatkowych;
  • reprezentowanie podatników, płatników i inkasentów przed organami administracyjnymi oraz w zakresie sądowej kontroli decyzji;
  • pomoc w minimalizowaniu obciążeń i ryzyk podatkowych, zapewniającą bezpieczeństwo działalności prowadzonej przez Klienta.

Wspólnie z ekspertami podatkowymi działającymi w ramach sieci RSM na całym świecie jesteśmy w stanie wesprzeć Klientów w blisko 120 jurysdykcjach podatkowych. Nie wahamy się korzystać z doświadczeń oraz wiedzy naszych koleżanek i kolegów, jak również stale podnosić nasze kwalifikacje w ramach cyklicznych spotkań (ITax Academy, RSM Academy, Center of Excellence).

Niezapłacona faktura – i co dalej? cz. 2

23 kwietnia 2019
Daniel WIĘCKOWSKI
Jakie są konsekwencje warunków wprowadzonych przez ustawę o VAT?

Oszustwa podatkowe a dobra wiara w VAT cz. 5

23 kwietnia 2019
Przemysław POWIERZA
Czym kierują się urzędnicy oceniając, czy podatnik powinien był podejrzewać oszustwo kontrahenta?

Oszustwa podatkowe a dobra wiara w VAT cz. 4

23 kwietnia 2019
Przemysław POWIERZA
Kiedy mówi się o oszustwach podatkowych, a kiedy o nadużyciu?

Upadłość dłużnika – czy można skorzystać z ulgi na złe długi w VAT?

23 kwietnia 2019
Daniel WIĘCKOWSKI
W pierwszym kwartale 2019 roku liczba upadłości i restrukturyzacji wzrosła z 213 do 224 postępowań w porównaniu do analogicznego okresu z poprzedniego roku[1]. Wśród branż najbardziej obciążonych ryzykiem upadłości największy wzrost postępowań odnotowano w handlu hurtowym (aż 41%).

Zadłużenie mieszkańców – czy można odzyskać choć VAT?

23 kwietnia 2019
Daniel WIĘCKOWSKI
Rosnące zatory płatnicze to nie tylko problem przedsiębiorców. Komentarz naszego Tax Directora, Daniela WIĘCKOWSKIEGO dla Rzeczpospolitej.

Sukces RSM Poland w Rankingu firm doradztwa podatkowego Rzeczpospolitej

18 kwietnia 2019
Redakcja Rzeczpospolitej już po raz 13. opublikowała Ranking firm doradztwa podatkowego, przyznając nagrody najlepszym kancelariom i firmom doradczym. RSM Poland w zestawieniu pojawia się niezmiennie od lat. W tym roku udało się nam osiągnąć wyjątkowo dobry wynik.

Leasing zwrotny bez prawa do odliczenia VAT

18 kwietnia 2019
Daniel WIĘCKOWSKI
Przedsiębiorców, którzy pozyskują dodatkowe finansowanie w formie leasingu zwrotnego, może czekać rewolucja w rozliczaniu VAT. Takie mogą być skutki wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE z 27 marca 2019 r. (w sprawie Mydibel, sygn. akt C-201/18).  Komentarz naszego Tax Directora, Daniela WIĘCKOWSKIEGO dla INFOR.pl.

TSUE: Leasing zwrotny nie daje prawa do odliczenia

17 kwietnia 2019
Daniel WIĘCKOWSKI
Przedsiębiorców, którzy pozyskują dodatkowe finansowanie w formie leasingu zwrotnego, może czekać rewolucja w rozliczaniu VAT. Komentarz naszego Tax Directora, Daniela WIĘCKOWSKIEGO dla Gazeta Prawna.pl.

Forum Cen Transferowych – rekomendacje

16 kwietnia 2019
Kamila DOBOSZ
Ministerstwo Finansów (dalej: MF) wychodząc naprzeciw potrzebom podatników w zakresie wyjaśniania aspektów związanych z tematem cen transferowych powołało na podstawie zarządzenia z dnia 27 kwietnia 2018 r. tzw. Forum Cen Transferowych (FCT). Jest to zespół składający się z osób zajmujących się tym zagadnieniem zarówno w teorii, jak i w praktyce, a także z przedstawicieli MF oraz KAS.

Niezapłacona faktura – i co dalej? cz. 1

16 kwietnia 2019
Daniel WIĘCKOWSKI
Czy podatnicy mogą zneutralizować negatywne skutki zatorów płatniczych?

Strony

Newsletter

Chcesz być na bieżąco w kwestiach audytu, prawa i podatków? Zapisz się na Newsletter RSM Poland.

Zapisz się