Poland
Języki

Aktualności

Co nowego w cenach transferowych?

6 czerwca 2022

Ministerstwo Finansów, Forum Cen Transferowych oraz Dyrektor Krajowej informacji Skarbowej w wielu dokumentach próbują dokonywać wykładni przepisów dotyczących transakcji z tzw. rajami podatkowymi. Niestety, nie zawsze wyjaśnienia, które otrzymujemy, są po myśli podatników. W interpretacji indywidualnej z 11 stycznia 2022 r. Dyrektor KIS zaprezentował niekorzystne dla podatników stanowisko w sprawie tzw. transakcji rajowych. Jak może to wpłynąć na podmioty realizujące pośrednie transakcje rajowe?

RSM_Poland_Graphic_Ministerstwo_FInansow_Ceny_Transferowe
1 czerwca 2022

Minister Finansów udzielił odpowiedzi na interpelację poselską, w której wskazał, że informację TPR-C można podpisać z wykorzystaniem kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Aby było to możliwe, podpis musi być certyfikowany przez podmiot wyznaczony przez dowolne państwo członkowskie Unii Europejskiej.

RSM_Poland_Graphic_Obowiazek_Dokumentacyjny
22 kwietnia 2022

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej potwierdza: podatnicy, których rok podatkowy jest inny niż kalendarzowy (i rozpoczął się przed 1 stycznia 2021 r.), będą zobowiązani do sporządzenia lokalnej dokumentacji cen transferowych transakcji, o której mowa w art. 11o ust. 1a UPDOP, dopiero w kolejnym roku podatkowym.

RSM_Poland_Graphic_Konsultacje_Cen_Transferowych
11 kwietnia 2022

Ministerstwo Finansów rozpoczęło kolejne, otwarte dla wszystkich podmiotów, konsultacje. Jaki jest ich zakres oraz termin zgłaszania opiniii?

RSM_Poland_Graphic_CBC_Pytania
7 marca 2022

Na stronie ministerialnej pojawiło się już piąte wydanie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez podatników w zakresie raportowania Country-by-Country.

RSM_Poland_Dokumentacja_Transakcji_Pozyczki
21 lutego 2022

Minister Finansów wskazał, że transakcja pożyczki powinna być wykazana w dokumentacji cen transferowych sporządzanej w każdym, tj. pierwszym i kolejnym, roku podatkowym aż do czasu jej spłaty, o ile w danym roku podatkowym wystąpi obowiązek dokumentacyjny.

RSM_Poland_Recharakteryzacja_Transakcji_Wyrok_WSA
8 lutego 2022

WSA w Rzeszowie podzielił stanowisko organu skarbowego, związane z dokonaniem reklasyfikacji transakcji udzielenia licencji na transakcję świadczenia usług o niskiej wartości dodanej.

RSM_Poland_DKIS_Obowiazek_Dokumentacyjny
21 stycznia 2022

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wydał korzystną dla podatników interpretację indywidualną ws. pośrednich transakcji rajowych.

RSM_Poland_Podmioty_Powiazane
14 stycznia 2022

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie orzekł, że oddział (zakład) w Polsce i jego jednostka macierzysta (zagraniczna spółka) stanowią podmioty powiązane.

RSM_Poland_Definicja_Transakcji_Kontrolowanej
10 stycznia 2022

29 grudnia 2021 r. Minister Finansów wydał interpretację ogólną w sprawie definicji transakcji kontrolowanej wprowadzonej do regulacji w zakresie cen transferowych od 1 stycznia 2019 r.

Strony

Potrzebujesz wsparcia w zakresie cen transferowych? Skontaktuj się z nami!

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, uwagi lub wnioski w zakresie cen transferowych, skontaktuj się z nami!

WYŚLIJ WIADoMOŚĆ