Poland
Języki

Usługi

Usługi księgowe

Usługi księgowe

Od jakości prowadzenia ksiąg rachunkowych i procesów księgowych w przedsiębiorstwie często zależy powodzenie biznesu. W obecnych realiach obsługa księgowa firmy staje się jednak nie lada wyzwaniem, chociażby ze względu na zawiłość procesów księgowych, zmienność wymagań podatkowych oraz rozbieżności w interpretacji przepisów prawa. Profesjonalny księgowy powinien być na bieżąco ze zmianami w VAT, CIT oraz zagadnieniach z zakresu rachunkowości. W obliczu ilości wprowadzanych zmian jest zmuszony poświęcać coraz więcej czasu na monitorowanie aktualnego stanu prawnego. Niezbędne nakłady czasowe i finansowe powodują, iż właściciel przedsiębiorstwa staje często przed wyborem: rozwijać księgowość wewnętrzną czy zdecydować się na outsourcing usług księgowych i zaangażować zewnętrzne biuro rachunkowe.

Jakie korzyści daje outsourcing księgowości?

Usługi świadczone przez profesjonalnego księgowego zapewniają prowadzenie ksiąg zgodnie z aktualnymi przepisami oraz prawidłowe rozliczenie przychodów i kosztów działalności firmy. W przypadku przedsiębiorstw działających w międzynarodowym środowisku - outsourcing usług księgowych bywa niejednokrotnie rozwiązaniem korzystniejszym finansowo od wewnętrznego zespołu księgowego. Przekazując księgowość zaufanemu partnerowi, firma zyskuje przestrzeń i czas na planowanie rozwoju. Co ważne, wybrane biuro rachunkowe przejmuje na siebie nie tylko obowiązek aktualizowania wiedzy i śledzenia zmian w prawie, ale również odpowiedzialność za terminowość składania wymaganych sprawozdań i raportów w tym deklaracji podatkowych.

Jak wybrać dobre biuro rachunkowe, odpowiadające na realne potrzeby firmy?

Porównując oferty na outsourcing księgowości warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy oferowane usługi księgowe spełniają wszystkie oczekiwania, nie tylko w obszarze bieżącej obsługi, ale także w innych aspektach: obiegu dokumentów, przygotowania raportów, deklaracji podatkowych i bezpieczeństwa danych.

Istotnym kryterium wyboru partnera do prowadzenia księgowości powinny być nie tylko koszty obsługi, ale też doświadczenie i znajomość branży -ponieważ czasem to właśnie niuanse mają wpływ na kluczowe decyzje. W takiej sytuacji outsourcing usług księgowych może się stać wręcz impulsem do rozwoju przedsiębiorstwa.

Outsourcing księgowości - korzyści

W RSM Poland wiemy, jak ważna dla klienta jest wiedza o jego biznesie i zapewnienie ciągłości obsługi - dlatego, od pierwszych dni do współpracy z nim kierujemy dedykowany zespół, dobrze zorientowany w specyfice działalności jego firmy i branży, w której działa. Na czele każdego zespołu stoi doświadczony manager, który dzięki swojej wiedzy z obszaru księgowości i podatków, zapewnia najwyższą jakość obsługi.

Jako firma należąca do międzynarodowej sieci firm doradczych i audytorskich, wspieramy każdego klienta w rozwoju jego firmy, nie tylko na płaszczyźnie obsługi księgowej, ale również szeroko rozumianych decyzji finansowych.

Jeśli rozważacie Państwo usprawnienie obszaru zarządzania finansami swojego przedsiębiorstwa – rekomendujemy zapoznanie się ze szczegółami naszej oferty. Świadczymy usługi w obszarze kompleksowego outsourcingu usług księgowych, takich jak: prowadzenie ksiąg rachunkowych, rozliczenia podatkowe VAT oraz CIT, sporządzanie sprawozdań finansowych oraz raportów (wymaganych prawem lub przygotowywanych na życzenie klienta). Dbamy o bezpieczeństwo danych klienta, w codziennej pracy korzystamy ze sprawdzonych rozwiązań w chmurze, działamy zarówno na systemach własnych jak i klienta.

Outsourcing księgowy w naszej firmie to gwarancja bezpieczeństwa biznesu, terminowości rozliczeń zgodnych z aktualnymi przepisami, a także możliwość skorzystania z szeregu usług komplementarnych.

https://www.rsmpoland.pl/sites/default/files/2023-05/portraiture-hero-banner-3840x960px-1.6.jpg
https://www.rsmpoland.pl/sites/default/files/2023-05/portraiture-hero-banner-3840x960px-1.6_tablet_0.jpg
https://www.rsmpoland.pl/sites/default/files/2023-05/portraiture-hero-banner-3840x960px-1.6_mobile2.jpg

Grupa VAT w Polsce

18 maja 2023
Daniel SIATKOWSKI
Od 1 stycznia 2023 r. – zgodnie z Polskim Ładem – w Polsce zaczęły funkcjonować tak zwane „grupy VAT”, w ramach których podmioty powiązane mogą w sposób neutralny rozliczać podatek od towarów i usług. Celem tej nowej instytucji jest zmniejszenie zakresu obowiązków administracyjnych, ograniczenie liczby dokumentów w obiegu oraz zwiększenie płynności finansowej firm decydujących się na takie rozwiązanie. W teorii – same plusy. A w praktyce? Oto krótkie podsumowanie najważniejszych informacji, o których powinni pamiętać polscy podatnicy rozważający przystąpienie do grupy VAT.

Wdrożenie Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF) w czterech krokach

27 kwietnia 2023
Ewelina ZAWIERUCHA
Korzystanie z Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF) stanie się dla podatników obowiązkowe od 1 lipca 2024 r. Wdrożenie tego systemu oznaczać będzie powszechną rewolucję w procesie wystawiania faktur sprzedaży i pociągnie za sobą również zmiany w procesie obiegu faktur. Wdrożenie KSeF wymaga podjęcia szeregu działań, dlatego też, biorąc pod uwagę zakres i skalę zmian, warto odpowiednio wcześnie rozpocząć przygotowania. 

Jak ujmować certyfikaty EUA w księgach rachunkowych spółki?

27 kwietnia 2023
Joanna WILCZYŃSKA
W trosce o środowisko, Unia Europejska ustala limit ilości dwutlenku węgla, który może trafić do atmosfery. Międzynarodowa wspólnota kontroluje ten proces wymagając, aby europejskie przedsiębiorstwa, za każdą tonę CO2 emitowaną przez siebie do atmosfery, przedstawiały certyfikaty European Union Allowance (EUA) – czyli prawa majątkowe do emisji gazów cieplarnianych. Jako, że EUA są instrumentem europejskiego systemu handlu emisjami znanego szerzej jako EU ETS, księgowi i przedsiębiorcy powinni pamiętać o odpowiednim ujmowaniu ich w księgach rachunkowych i prezentacji w sprawozdaniu finansowym.

Do czego służy i kogo dotyczy formularz ORD-U?

3 lutego 2023
Monika MARKIEWICZ
Konieczność złożenia formularza ORD-U – czyli rocznej informacji o umowach zawartych z nierezydentami w rozumieniu Prawa dewizowego – to obowiązek, o którym przedsiębiorcy i księgowi bardzo często zapominają, narażając firmę na grzywnę. Co gorsza, czasu na przekazanie informacji do urzędu skarbowego jest naprawdę mało. Dla większości podatników termin składania formularza ORD-U za 2022 r. mija 31 marca 2023 r.

Obowiązek stosowania faktur ustrukturyzowanych (KSeF) – rewolucyjne zmiany coraz bliżej

15 grudnia 2022
Monika SMAGA
1 grudnia 2022 r. Ministerstwo Finansów opublikowało projekt ustawy dotyczący obowiązkowego stosowania faktur ustrukturyzowanych oraz Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). Proponowane zmiany (poza kilkoma wyjątkami, wskazanymi w dalszej części artykułu), mają wejść w życie od 1 stycznia 2024 r.

Nasi specjaliści

Accounting & Payroll Partner
Poznań
Accounting & Payroll Partner
Warszawa
Accounting & Payroll Partner
Szczecin
Accounting & Payroll Partner
Katowice

Napisz do nas

Uzupełnij formularz, a ekspert RSM skontaktuje się z Tobą

Przetwarzanie danych osobowych