Poland
Języki

Usługi

Usługi korporacyjne

Usługi korporacyjne

Pomysł na rozpoczęcie działalności gospodarczej w Polsce może być prosty, ale założenie przedsiębiorstwa to skomplikowana procedura. Oferujemy kompleksowe usługi dotyczące zakładania spółek i oddziałów w Polsce, obejmujące wsparcie przy wyborze właściwej formy działalności gospodarczej, przygotowanie umowy spółki oraz innych dokumentów rejestracyjnych, a także rejestrację firmy w Krajowym Rejestrze Sądowym i urzędzie skarbowym, jak również pomoc w zgłoszeniu beneficjenta rzeczywistego do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych.

Dla osób/przedsiębiorstw chcących rozpocząć działalność natychmiast, przygotowaliśmy ofertę w pełni zarejestrowanych spółek gotowych na sprzedaż – shelf companies.

Poza rejestracją świadczymy również inne usługi niezbędne dla prawidłowego i zgodnego z obowiązującymi przepisami funkcjonowania przedsiębiorcy zagranicznego, takie jak obsługa ładu korporacyjnego (ang. corporate governance), obsługa księgowa, podatkowa i prawna. Ponadto, wspieramy przedsiębiorców w wypełnianiu codziennych obowiązków o charakterze administracyjnym, oferując usługę sekretariatu korporacyjnego.

W razie podjęcia decyzji o likwidacji spółki/oddziału, oferujemy fachowe wsparcie w zakresie przeprowadzenia postępowania likwidacyjnego przed sądem rejestrowym.

Jak założyć spółkę z o.o.? Rejestracja spółki i rozpoczęcie biznesu w praktyce

4 marca 2024
Zuzanna BRÓDKA, Hubert KĘDRACKI, Anna SZESZYCKA
Jak już wcześniej pisaliśmy, dzięki – między innymi – stosunkowo niewielkiemu formalizmowi, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest najczęściej wybieraną przez przedsiębiorców spółką do prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Jak jednak ten „niewielki formalizm” wygląda w praktyce? Dla wszystkich zainteresowanych tym, jak wygląda zakładanie spółek z o.o. krok po kroku, przygotowaliśmy podsumowanie najważniejszych kwestii, o które należy zadbać, aby założyć oraz zarejestrować spółkę w Krajowym Rejestrze Sądowym. Zachęcamy do lektury. 

Spółka z o.o. jako (prawdopodobnie) najatrakcyjniejsza forma prowadzenia działalności w Polsce

28 listopada 2023
Zuzanna BRÓDKA, Hubert KĘDRACKI
Spółka z o.o. jest najczęściej wybieraną przez przedsiębiorców spółką do prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Co stoi za tym wyborem? Czy są to niższe koszty jej prowadzenia, ograniczona odpowiedzialność wspólników czy też stosunkowo niewielki formalizm? W niniejszym artykule przedstawimy pokrótce charakterystykę spółki z o.o. i wskażemy największe jej zalety.

Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych, czyli jawność ponad wszystko

30 października 2023
Zuzanna BRÓDKA
13 lipca 2018 r. zaczęła w Polsce obowiązywać ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu z 1 marca 2018 r. (Dz. U. z 2018 r., poz. 723 z późniejszymi zmianami, dalej „Ustawa”). Celem tej regulacji było pełne i prawidłowe wdrożenie do polskiego porządku prawnego dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2015/849 z 20 maja 2015 r. w sprawie zapobiegania wykorzystywaniu systemu finansowego do prania pieniędzy lub finansowania terroryzmu. Część przepisów Ustawy weszła w życie dopiero po 18 miesiącach od dnia jej ogłoszenia, tj. 13 października 2019 r., i znacząco wpłynęła na funkcjonowanie wielu przedsiębiorstw. 

Jakie zmiany w polskim prawie i podatkach przyniesie 2023 rok?

9 grudnia 2022
Katarzyna STYPA-SADOWSKA, Krzysztof WARAKOMSKI
Jak zwykle w grudniu przedsiębiorcy zastanawiają się nad tym, w jak wielkim stopniu zaczynające obowiązywać od stycznia nowego roku zmiany w przepisach odbiją się na ich rozliczeniach podatkowych i działalności. Aby łatwiej było Państwu odnaleźć się w gąszczu regulacji wprowadzanych przez nowy Polski Ład (i nie tylko), przygotowaliśmy szybkie podsumowanie. Oto najważniejsze zmiany w prawie, które wpłyną na prowadzenie biznesu w Polsce w 2023 roku.

Nowe zasady podpisywania sprawozdań finansowych i sprawozdań z działalności w praktyce

2 sierpnia 2022
Krzysztof WARAKOMSKI
Przypomnijmy, że od 1 stycznia tego roku istnieje nowa możliwość odnośnie podpisywania sprawozdań finansowych oraz sprawozdań z działalności. Jeśli jednostką sporządzającą wymienione sprawozdania kieruje organ wieloosobowy wystarczy, że sprawozdanie podpisze tylko jeden z jego członków, a pozostali, zamiast podpisów, złożą oświadczenia, że sprawozdanie spełnia wymogi ustawy.

Nasi specjaliści

Corporate Advisory Partner
Poznań

Napisz do nas

Uzupełnij formularz, a ekspert RSM skontaktuje się z Tobą

Przetwarzanie danych osobowych