Poland
Języki

Komisja Europejska zatwierdziła polski program wsparcia firm opiewający na 22 mld zł

Komisja Europejska w piątek, 3 kwietnia 2020 r., zatwierdziła program pomocy dla Polski w wysokości 22 mld euro, którego zadaniem jest pomoc gospodarce, a w szczególności przedsiębiorcom w walce z  COVID-19. Jest to odpowiedź na zgłoszony przez Polskę program gwarancji, dotyczący istniejących lub nowych pożyczek, który ma wspierać przedsiębiorstwa dotknięte skutkami pandemii wywołanej przez COVID-19. Otrzymaną kwotą będzie zarządzał Bank Gospodarstwa Krajowego, który w Polsce pełni rolę krajowego banku rozwoju. W założeniu pomoc ta ma przyjąć formę gwarancji publicznych na pożyczki inwestycyjne i obrotowe. Z programu będą korzystać duże i średnie przedsiębiorstwa bez szczególnego uwzględnienia sektorowego. Zasadniczo program ten ma pomóc w ograniczaniu ryzyka, jakie wiąże się z udzielaniem pożyczek firmom, które w największym stopniu doświadczyły niekorzystnych zmian. Odpowiednio wykorzystane środki pozwolą im zapewnić odpowiednią płynność i możliwość kontynuacji działalności. To, jak dokładnie będą rozdysponowane środki powinno okazać się w nadchodących dniach.

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj: https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/pl/ip_20_596

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ?
Zapisz się do Newslettera RSM Poland, aby być na bieżąco w kwestiach prawa, finansów i podatków. Skorzystaj z wiedzy ekspertów już dzisiaj.
Zapisz się

W razie jakichkolwiek pytań lub potrzeby omówienia tematu, gorąco zachęcamy do kontaktu z naszym ekspertem , Sebastianem GOSCHORSKIM:

sebastian_goschorski.jpg

Sebastian GOSCHORSKI
Business Development Partner w RSM Poland
Head of China Desk w RSM Poland
e: ekspert@rsmpoland.pl
tel. +48 61 8515 766
fax +48 61 8515 786