RSM Poland
Języki

Języki

Video

Czym tak naprawdę jest dobra wiara w VAT i kiedy mówi się o oszustwach podatkowych? Dlaczego zmiany w podatku u źródła są ważne i czy są odpowiednio doceniane przez podatników? Jakie zmiany czekają przedsiębiorców w zakresie split payment oraz czy podatnicy mogą zneutralizować negatywne skutki zatorów płatniczych? Czy JPK VAT sprawdza się i czy jest skuteczny w ściąganiu podatku VAT?

Na te i inne pytania eksperci RSM Poland odpowiadają w cyklu nagrań video, komentując najważniejsze tematy podatkowe, księgowe i prawne, mogące mieć istotny wpływ na działalność przedsiębiorstw i podatników. Zapraszamy do oglądania!

 

Krzysztof CIESIELSKI, M&A and Corporate Advisory Director w RSM Poland, przygotował dawkę profesjonalnego insightu na temat ważnych dla polskiego rynku przejęć. W najnowszym filmiku omawia rozwój firmy Wento i transakcję związaną z wciąż rosnącym zapotrzebowaniem na energię odnawialną.

Krzysztof CIESIELSKI, M&A and Corporate Advisory Director w RSM Poland, przygotował dawkę profesjonalnego insightu na temat ważnych dla polskiego rynku fuzji. Tym razem przybliża transakcję z branży mediów, w której jedną z głównych ról odegrała Grupa Interia.pl

Jako uważny obserwator rynku fuzji i przejęć, Krzysztof CIESIELSKI M&A and Corporate Advisory Director w RSM Poland, omawia najciekawsze – pod wieloma względami – transakcje, których uczestnikami są podmioty nie tylko z polskim kapitałem i funkcjonujące na polskim rynku.

Branża: zakłady papierowe/produkcja papieru i wyrobów z papieru. Dla kupującego transakcja ma przede wszystkim znaczenie strategiczne.

W związku z PPK, pracownik musi podjąć kilka decyzji – począwszy od tego, czy faktycznie chce przystąpić do tego planu.

 

Czy PPK to kolejny administracyjny koszmar w okresie wakacyjnym?

 

Skąd wziął się pomysł na Pracownicze Plany Kapitałowe?

Zgodnie z Ustawą z dnia 4 października 2018 roku o pracowniczych planach kapitałowych wszystkie podmioty zatrudniające pracowników zostały zobowiązane do wdrożenia w swojej organizacji Pracowniczego Planu Kapitałowego (PPK), czyli powszechnego systemu oszczędzania emerytalnego, wzorowanego na międzynarodowych rozwiązaniach, który ma szansę dokonać rewolucji w polskim systemie.  Najwcześniej, bo już od 1 lipca 2019 roku, do PPK mają przystąpić najwięksi pracodawcy, zatrudniający powyżej 250 osób, a najpóźniej, tj. w połowie 2020 roku, małe firmy oraz jednostki sektora finansów publicznych.

Co zrobić, kiedy płatność zostanie dokonana na niezarejestrowany rachunek bankowy? Jakie zmiany czekają na podatników w zakresie split payment?

 

Jakie zmiany czekają podatników od 2020 roku? Czy mogą oni zneutralizować negatywne skutki zatorów płatniczych?

 

Strony