RSM Poland
Języki

Języki

Sector insights

Odkrywając Specjalne Strefy Ekonomiczne w Polsce

12 stycznia 2016
18.687 hektarów, inwestycje o wartości 25,5 mln euro, blisko 296 tys. nowo utworzonych miejsc pracy oraz stale rosnące zainteresowanie ze strony przedsiębiorców i potencjalnych pracowników: tak obecnie prezentują się polskie Specjalne Strefy Ekonomiczne.

Rynek dóbr luksusowych w Polsce dzisiaj i jutro

12 listopada 2015
Obserwując dzisiejszy styl życia Polaków, można wysnuć wniosek, że Polska na dobre zapomniała o szarych czasach komunizmu. Potwierdza to przede wszystkim coraz szybszy wzrost jakości życia średniej klasy społecznej. Lepsza jakość życia doprowadziła do wzrostu popytu na dobra luksusowe, na które jeszcze pięć lat temu przeciętny Polak nie mógł sobie pozwolić. Mowa tu głównie o produktach z branży motoryzacyjnej i modowej. Mimo, że wartość rynku dóbr luksusowych w Polsce jest wciąż znacznie niższa niż w krajach wysoko rozwiniętych, charakteryzują ją szybka dynamika rozwoju i bardzo optymistyczne prognozy na najbliższe lata, co wzbudza ogromne zainteresowanie zarówno przedsiębiorców jak i ekonomistów.

Zielone światło dla inwestycji w Polsce

16 października 2015
Choć nie dla wszystkich będzie to oczywiste, Polska jest krajem, który staje się bardzo atrakcyjnym rynkiem dla chcących inwestować w odnawialne źródła energii.