RSM Poland
Języki

Języki

RSM Poland weźmie udział w I Ogólnopolskiej Konferencji Przedsiębiorców i Księgowych

„Poznajmy się” – takie hasło przyświeca I Ogólnopolskiej Konferencji Przedsiębiorców i Księgowych, która odbędzie się w dniach 1-2 października br. w Warszawie w Arche Hotel Krakowska. RSM Poland reprezentował będzie Piotr LISS – Tax Partner, który uczestnikom Konferencji opowie o zmianach, jakie czekają podatników w 2020 roku, poruszając m.in. temat kas online, obowiązkowego odwrotnego obciążenia oraz płatności na zarejestrowany rachunek bankowy.

Biznes potrzebuje księgowych, a księgowi biznesu – z takiego założenia wyszli organizatorzy Konferencji, czyli Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, planując event dedykowany tym właśnie grupom interesariuszy. Organizatorzy są zdania, że przedsiębiorca chcący skutecznie i bezpiecznie prowadzić biznes musi patrzeć w przyszłość, a to możliwe jest właśnie dzięki współpracy z wyspecjalizowanym księgowym, który dziś nie tylko zajmuje się księgowaniem dokumentów, ale także – a może przede wszystkim – przeprowadzaniem dogłębnych analiz i znajdowaniem sposobów na swobodne poruszanie się w środowisku kształtowanym przez ciągłe zmiany przepisów.

W trakcie dwudniowego wydarzenia odbędą się liczne sesje i wykłady, które dotyczyć będą takich tematów, jak ewolucja rozwiązań w zakresie przepisów o rachunkowości, wsparcie działalności polskich przedsiębiorców na rynkach zagranicznych w zakresie eksportu i inwestycji, czy sposoby mierzenia poziomu ryzyka biznesowego związanego z cyfryzacją państwa i podatków. Mowa będzie także o odpowiedzialności przedsiębiorcy i biura rachunkowego za prawidłowe rozliczenia podatkowe oraz rachunkowe z uwzględnieniem etyki biura rachunkowego, współpracy przedsiębiorców z biurami rachunkowymi i księgowymi, ryzykach dla przedsiębiorcy związanych ze zmianami w przepisach podatkowych w 2019 roku oraz zysku z dobrego księgowego. W agendzie znalazło się też miejsce na takie zagadnienia, jak prawo przedsiębiorców i Kodeks spółek handlowych, funkcjonowanie firm w dobie podwyższonego ryzyka, pozyskiwanie i utrzymywanie najlepszych pracowników, nowoczesne technologie a współpraca i komunikacja z biurem rachunkowym, czy też wsparcie działalności polskich przedsiębiorców na rynkach zagranicznych w zakresie eksportu i inwestycji.

Więcej na temat I Ogólnopolskiej Konferencji Przedsiębiorców i Księgowych przeczytać można na stronie wydarzenia: http://bit.ly/2mMRUzO. Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych!

W czym możemy Ci pomóc?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, uwagi lub wnioski, skontaktuj się z nami pod numerem telefonu +48 61 8515 766 lub napisz do nas.

Wyślij wiadomość