Poland
Języki

Blog

Termin na złożenie informacji IFT-2R przedłużony o kolejne dwa miesiące

1 czerwca 2020

Termin na złożenie informacji IFT-2R przedłużony o kolejne dwa miesiące

29 maja 2020 r. opublikowano Rozporządzenie Ministra Finansów zmieniające rozporządzenie w sprawie przedłużenia terminów do sporządzenia i przesłania niektórych informacji podatkowych (Dz. U. poz. 962).

Przypomnijmy, że z uwagi na ogłoszony stan epidemii COVID-19 zdecydowano się na wydłużenie terminu, w jakim płatnicy byli zobowiązani do przekazania informacji o przychodach (dochodach) osób prawnych niebędących polskim rezydentami podatkowymi (informacja IFT-2R). Pierwotnie ustawodawca przesunął ten termin o dwa miesiące, zatem podatnicy z rokiem podatkowym pokrywającym się z rokiem kalendarzowym mieli czas na przesłanie informacji do 31 maja (zamiast 31 marca).

Niemniej, najnowsze rozporządzenie z 26 maja 2020 r. przedłuża termin na złożenie informacji IFT-2R o kolejne dwa miesiące.

DORADZTWO PODATKOWE
Skomplikowane przepisy podatkowe spędzają Ci sen z powiek? Skorzystaj z wiedzy ekspertów.
Dowiedz się więcej

W rozporządzeniu wskazano, że płatnicy będą musieli przekazać informację IFT-2R do urzędu skarbowego i podatnika nie później, niż do końca siódmego miesiąca roku następującego po roku podatkowym, w którym dokonali płatności na rzecz nierezydenta. Dodatkowo, rozwiązanie to obejmuje także płatników, których rok podatkowy skończył się w okresie od dnia 31 grudnia 2019 r. do dnia 31 marca 2020 r., a nie, jak dotychczas, tylko płatników z rokiem podatkowym zakończonym do dnia 31 stycznia 2020 r.

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ?
Zapisz się do Newslettera RSM Poland, aby być na bieżąco w kwestiach prawa, finansów i podatków. Skorzystaj z wiedzy ekspertów już dzisiaj.
Zapisz się

W razie jakichkolwiek pytań lub potrzeby omówienia tematu, gorąco zachęcamy do kontaktu z naszym ekspertem , Danielem WIĘCKOWSKIM:

e-mail:ekspert@rsmpoland.pl

tel. +48 61 8515 766

fax +48 61 8515 786

Newsletter