RSM Poland
Języki

Języki

Doradztwo transakcyjne

Podjęcie decyzji o nabyciu innego przedsiębiorstwa poprzedzone jest zarówno negocjacjami wewnątrz Państwa firmy (zastanawiacie się Państwo, co zrobicie z nabytą firmą, kto będzie nią kierował, jak kontrolował, jak ją zmienicie, jak zmienicie dotychczasowe struktury po przejęciu etc.), jak też negocjacjami ze zbywającym przedsiębiorstwo (ile zapłacicie, kiedy, jak, jak zabezpieczycie się przed ryzykiem nieetycznych czy niezgodnych z prawem działań ze strony zbywającego etc.).

Nabywając przedsiębiorstwo, zastanawiacie się Państwo przede wszystkim nad jego rolą w Waszej organizacji, strukturze, oceniacie synergię, szacujecie ryzyka, oceniacie potencjał. Koncentrujecie Państwo swoją uwagę na aspektach biznesowych, bo to Wy znacie swoją firmę i swój rynek najlepiej.

Zastanawiacie się Państwo nad tym, jaką cenę warto zapłacić za przejmowaną firmę, jakie odniesiecie dzięki przejęciu synergie, oszczędności, korzyści finansowe, marketingowe etc.

Jako Państwa doradca w transakcji, na każdym jej etapie wspieramy Państwa swoim wieloletnim doświadczeniem, które zdobyliśmy uczestnicząc w licznych projektach zakupu, sprzedaży, połączeń przedsiębiorstw zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Nasz Zespół ds. doradztwa transakcyjnego (TAS) jest do Państwa dyspozycji:

  • Wykonujemy due diligence w obszarach: finansowym, podatkowym, prawnym;
  • We współpracy z zewnętrznymi specjalistami wykonujemy due diligence w obszarach: IT, HR, ochrony środowiska, technologicznym;
  • Wykonujemy wyceny przedsiębiorstw;
  • Optymalizujemy podatkowo transakcję nabycia przedsiębiorstwa;
  • Wspieramy Państwa w negocjacjach;
  • Przygotowujemy dokumentację prawną transakcji;
  • Przygotowujemy firmy do zbycia (wykonujemy vendor due diligence);
  • Jeśli przejmowana ma być firma obecna również lub tylko za granicami Polski, wykonujemy zlecenie we współpracy z firmami RSM z odpowiedniego kraju oraz koordynujemy prace zespołów w różnych lokalizacjach, pozostając Państwa podstawowym punktem kontaktowym.

 

Jeśli potrzebują Państwo wsparcia w zakresie doradztwa transakcyjnego zachęcamy do kontaktu z naszym ekspertem, Bartoszem MIŁASZEWSKIM:

e-mail: ekspert@rsmpoland.pl

tel. +48 61 8515 766

fax +48 61 8515 786