Poland
Języki

Usługi

Doradztwo podatkowe

Doradztwo podatkowe

Kompleksowo wspieramy przedsiębiorców, oferując profesjonalne doradztwo podatkowe. Staramy się uświadamiać i wskazywać naszym Klientom obszary ryzyka podatkowego oraz wspólnie z nimi wypracowywać rozwiązania, które pozwolą na minimalizację zagrożeń. Bezpośrednia i bliska współpraca doradcy z Klientem, zrozumienie jego biznesu oraz organizacji i zasad nią kierujących to naszym zdaniem warunki niezbędne do osiągnięcia celu. Dzięki nam Klient może skupić się na działalności operacyjnej i nie zaprzątać sobie głowy problemami natury finansowo-podatkowej.

Poprawne rozliczanie podatków jest gwarancją spokoju na wypadek kontroli podatkowej. Klientom zainteresowanym najwyższym standardem usług nasi doradcy podatkowi oferują wsparcie w formie bieżących porad, szczegółowych analiz, analiz transfer pricing, opinii podatkowych, audytów podatkowych. Świadczymy usługi planowania podatkowego, corporate tax compliance, vat compliance, oferujemy kompleksowe wsparcie w zakresie rozliczania pracy wykonywanej w Polsce przez cudzoziemców (tzw. expatów), opracowujemy także programy motywacyjne dla kadry zarządzającej. Nasi licencjonowani doradcy podatkowi będą wspierać Państwa w każdy możliwy sposób, który zapewni, że Państwa biznes jest prowadzony zgodnie z przepisami podatkowymi.

Oferowane przez RSM Poland usługi doradztwa podatkowego obejmują m.in.:

  • udzielanie porad podatnikom, płatnikom oraz inkasentom, sporządzenie na ich rzecz lub zlecenie opinii oraz przygotowywanie wyjaśnień w zakresie ich zobowiązań podatkowych;
  • reprezentowanie podatników, płatników i inkasentów przed organami administracyjnymi oraz w zakresie sądowej kontroli decyzji;
  • pomoc w minimalizowaniu obciążeń i ryzyk podatkowych, zapewniającą bezpieczeństwo działalności prowadzonej przez Klienta.

Wspólnie z ekspertami podatkowymi działającymi w ramach sieci RSM na całym świecie jesteśmy w stanie wesprzeć Klientów w blisko 120 jurysdykcjach podatkowych. Nie wahamy się korzystać z doświadczeń oraz wiedzy naszych koleżanek i kolegów, jak również stale podnosić nasze kwalifikacje w ramach cyklicznych spotkań (ITax Academy, RSM Academy, Center of Excellence).

Sądy po stronie podatników: podatek od dochodów z niezrealizowanych zysków nie dotyczy darowizny majątku osobistego

22 kwietnia 2024
Aleksandra DĄBKOWSKA
Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, wydając interpretację indywidualną, niekiedy patrzy na temat na tyle szeroko, że, zamiast skupić się na meritum, rozważa kwestie niezwiązane z przedmiotem zadanego mu pierwotnie pytania (bądź zagadnienia, które nie są kluczowe dla danej sprawy). W konsekwencji zdarza mu się pominąć mające wpływ na sposób interpretacji przepisów, wątpliwości, w wyniku czego prezentuje niekorzystne dla podatników stanowisko. Do takiej właśnie sytuacji doszło przy okazji wydawania interpretacji indywidualnej dotyczącej tzw.  podatku od wyjścia – Exit Tax.

Publiczne raportowanie sprawozdania o podatku dochodowym

16 kwietnia 2024
Sylwia SŁONIEWSKA
Informujemy, że projekt zmiany ustawy o rachunkowości oraz niektórych innych ustaw został przekazany Prezydentowi do podpisu. Nowelizacja nakłada na duże wielonarodowe przedsiębiorstwa obowiązek publicznego ujawniania sprawozdania związanego z podatkiem dochodowym płaconym w krajach, w których prowadzą działalność. Regulacje te stanowią implementację przepisów unijnych, tj. dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2021/2101 z 24 listopada 2021 r. 

Sądy po stronie podatników: informatycy chcący korzystać z ulgi badawczo-rozwojowej walczą o swoje prawa z fiskusem

16 kwietnia 2024
Emilia KOWALCZYS
Działalność badawczo-rozwojowa pozwala ubiegać się o znaczne ulgi. Jednak podatnicy, którzy chcą skorzystać z preferencji podatkowych, muszą udowodnić, że spełniają ku temu niezbędne warunki. Niestety, polskie przepisy nie definiują jasno tych wymogów. Wówczas, podatnicy muszą szukać odpowiedzi u Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej. Sposób, w jaki organy podatkowe definiują nakłady na badania i prace badawcze, nie zawsze jednak jest po myśli działających w branży IT podmiotów.

Wdrożenie KSeF – najnowsze informacje z polskiego Ministerstwa Finansów

11 kwietnia 2024
Żaneta CIESIELSKA
Po tym, jak 19.01.2024 r. Ministerstwo Finansów odroczyło termin wejścia w życie obowiązku korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF), rządzący rozpoczęli prace nad projektem zmian, konsultując jednocześnie swoje propozycje z przedsiębiorcami. Jakich modyfikacji w przepisach możemy się spodziewać po tych rozmowach i kiedy obowiązek wystawiania faktur elektronicznych zawita ostatecznie do Polski? Oto aktualny stan prac legislacyjnych oraz przewidywany kierunek zmian w zakresie KseF. 

MDR: Szczególne cechy rozpoznawcze schematów podatkowych

9 kwietnia 2024
Ewelina KARLIŃSKA
Sprawdzając, czy firma jest zobowiązana do raportowania schematów podatkowych, warto pamiętać o tym, że polski ustawodawca rozszerzył zakres obowiązków nakładanych na firmy przez unijną dyrektywę DAC6. Do prawidłowego ujawniania informacji o MDR konieczna jest zatem znajomość nie tylko polskiej definicji kryterium głównej korzyści, ale też wszystkich cech rozpoznawczych. Szczególnym cechom rozpoznawczym przyjrzymy się bliżej w tym artykule.

Nasi specjaliści

Tax Partner
Poznań
Tax Partner
Poznań
Tax Partner
Poznań

Napisz do nas

Uzupełnij formularz, a ekspert RSM skontaktuje się z Tobą

Przetwarzanie danych osobowych