Poland
Języki

Usługi

Doradztwo podatkowe

Doradztwo podatkowe

Kompleksowo wspieramy przedsiębiorców, oferując profesjonalne doradztwo podatkowe. Staramy się uświadamiać i wskazywać naszym Klientom obszary ryzyka podatkowego oraz wspólnie z nimi wypracowywać rozwiązania, które pozwolą na minimalizację zagrożeń. Bezpośrednia i bliska współpraca doradcy z Klientem, zrozumienie jego biznesu oraz organizacji i zasad nią kierujących to naszym zdaniem warunki niezbędne do osiągnięcia celu. Dzięki nam Klient może skupić się na działalności operacyjnej i nie zaprzątać sobie głowy problemami natury finansowo-podatkowej.

Poprawne rozliczanie podatków jest gwarancją spokoju na wypadek kontroli podatkowej. Klientom zainteresowanym najwyższym standardem usług nasi doradcy podatkowi oferują wsparcie w formie bieżących porad, szczegółowych analiz, analiz transfer pricing, opinii podatkowych, audytów podatkowych. Świadczymy usługi planowania podatkowego, corporate tax compliance, vat compliance, oferujemy kompleksowe wsparcie w zakresie rozliczania pracy wykonywanej w Polsce przez cudzoziemców (tzw. expatów), opracowujemy także programy motywacyjne dla kadry zarządzającej. Nasi licencjonowani doradcy podatkowi będą wspierać Państwa w każdy możliwy sposób, który zapewni, że Państwa biznes jest prowadzony zgodnie z przepisami podatkowymi.

Oferowane przez RSM Poland usługi doradztwa podatkowego obejmują m.in.:

  • udzielanie porad podatnikom, płatnikom oraz inkasentom, sporządzenie na ich rzecz lub zlecenie opinii oraz przygotowywanie wyjaśnień w zakresie ich zobowiązań podatkowych;
  • reprezentowanie podatników, płatników i inkasentów przed organami administracyjnymi oraz w zakresie sądowej kontroli decyzji;
  • pomoc w minimalizowaniu obciążeń i ryzyk podatkowych, zapewniającą bezpieczeństwo działalności prowadzonej przez Klienta.

Wspólnie z ekspertami podatkowymi działającymi w ramach sieci RSM na całym świecie jesteśmy w stanie wesprzeć Klientów w blisko 120 jurysdykcjach podatkowych. Nie wahamy się korzystać z doświadczeń oraz wiedzy naszych koleżanek i kolegów, jak również stale podnosić nasze kwalifikacje w ramach cyklicznych spotkań (ITax Academy, RSM Academy, Center of Excellence).

Publiczne raportowanie sprawozdania o podatku dochodowym

16 kwietnia 2024
Sylwia SŁONIEWSKA
Informujemy, że projekt zmiany ustawy o rachunkowości oraz niektórych innych ustaw został przekazany Prezydentowi do podpisu. Nowelizacja nakłada na duże wielonarodowe przedsiębiorstwa obowiązek publicznego ujawniania sprawozdania związanego z podatkiem dochodowym płaconym w krajach, w których prowadzą działalność. Regulacje te stanowią implementację przepisów unijnych, tj. dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2021/2101 z 24 listopada 2021 r. 

Sądy po stronie podatników: informatycy chcący korzystać z ulgi badawczo-rozwojowej walczą o swoje prawa z fiskusem

16 kwietnia 2024
Emilia KOWALCZYS
Działalność badawczo-rozwojowa pozwala ubiegać się o znaczne ulgi. Jednak podatnicy, którzy chcą skorzystać z preferencji podatkowych, muszą udowodnić, że spełniają ku temu niezbędne warunki. Niestety, polskie przepisy nie definiują jasno tych wymogów. Wówczas, podatnicy muszą szukać odpowiedzi u Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej. Sposób, w jaki organy podatkowe definiują nakłady na badania i prace badawcze, nie zawsze jednak jest po myśli działających w branży IT podmiotów.

Wdrożenie KSeF – najnowsze informacje z polskiego Ministerstwa Finansów

11 kwietnia 2024
Żaneta CIESIELSKA
Po tym, jak 19.01.2024 r. Ministerstwo Finansów odroczyło termin wejścia w życie obowiązku korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF), rządzący rozpoczęli prace nad projektem zmian, konsultując jednocześnie swoje propozycje z przedsiębiorcami. Jakich modyfikacji w przepisach możemy się spodziewać po tych rozmowach i kiedy obowiązek wystawiania faktur elektronicznych zawita ostatecznie do Polski? Oto aktualny stan prac legislacyjnych oraz przewidywany kierunek zmian w zakresie KseF. 

MDR: Szczególne cechy rozpoznawcze schematów podatkowych

9 kwietnia 2024
Ewelina KARLIŃSKA
Sprawdzając, czy firma jest zobowiązana do raportowania schematów podatkowych, warto pamiętać o tym, że polski ustawodawca rozszerzył zakres obowiązków nakładanych na firmy przez unijną dyrektywę DAC6. Do prawidłowego ujawniania informacji o MDR konieczna jest zatem znajomość nie tylko polskiej definicji kryterium głównej korzyści, ale też wszystkich cech rozpoznawczych. Szczególnym cechom rozpoznawczym przyjrzymy się bliżej w tym artykule.

DAC7 – co, jeśli operatorowi platformy nie uda się uzyskać od sprzedawców wymaganych przez dyrektywę informacji?

9 kwietnia 2024
Ewelina KARLIŃSKA
Operator platformy cyfrowej, aby wywiązać się z narzuconego przez unijną dyrektywę DAC7 obowiązku raportowego, musi zgromadzić szereg danych na temat działających w udostępnianym przez niego środowisku sprzedawców. Najczęściej, aby zdobyć takie informacje, musi zwrócić się z prośbą o ich udostępnienie do samych sprzedawców. W obrocie gospodarczym mogą się jednak zdarzyć sytuacje, w których operator platformy nie będzie w stanie – z różnych powodów – uzyskać wszystkich danych. Co taki podmiot powinien w tym przypadku zrobić, aby uniknąć problemów? Czy przepisy projektu polskiej ustawy oferują w tym zakresie jakieś rozwiązania? 

Nasi specjaliści

Tax Partner
Poznań
Tax Partner
Poznań
Tax Partner
Poznań

Napisz do nas

Uzupełnij formularz, a ekspert RSM skontaktuje się z Tobą

Przetwarzanie danych osobowych