Poland
Języki

Audyt finansowy

Dzięki naszej pracy przekonujemy Klientów, że audyt finansowy to więcej niż weryfikacja rzetelności i prawidłowości sprawozdań finansowych firmy. Nasi biegli rewidenci udowadniają, że audyt nie jest tylko ustawowym obowiązkiem nałożonym na firmę, ale odpowiednio zastosowany staje się potężnym narzędziem przynoszącym wartość dodaną spółce.

Świadczymy kompleksowe, niezależne usługi rewizji finansowej obejmujące m.in. badanie i przegląd sprawozdań finansowych, badanie planów przekształcenia, podziału, due diligence, audyt zewnętrzny projektów unijnych. Nie ograniczamy się przy tym jedynie do przeprowadzenia badania i wydania suchej opinii. Przekazujemy naszym Klientom szczegółowe informacje, aby mieli pewność, że dane, jakie otrzymują z księgowości, przedstawiają rzetelny i rzeczywisty obraz sytuacji jednostki.

Biegli rewidenci RSM Poland to specjaliści w zakresie Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej oraz Krajowych i Międzynarodowych Standardów Rachunkowości. Jesteśmy jedną z 15 największych firm audytorskich w Polsce.

Co to jest raportowanie ESG i jak rozumieć zrównoważony rozwój?

15 marca 2024
Aleksandra SYSIAK
ESG – czyli environmental social corporate governance – to sposób zarzadzania organizacją w taki sposób aby można było określić to zarządzanie społecznie odpowiedzialnym i zapewniającym zrównoważony rozwój. Co to jednak dokładnie oznacza? Jakie są cele zrównoważonego rozwoju i jak wdrożyć niezbędne zasady i regulacje w firmie, aby spełnić kluczowe standardy oraz założenia najważniejszych dyrektyw?

Dyskontowanie umowy leasingu krok po kroku

10 stycznia 2023
Klaudia GREC
W naszych artykułach na temat leasingu pisaliśmy już o klasyfikowaniu umów leasingu w ujęciu bilansowym i ustalaniu okresu ekonomicznej użyteczności przedmiotu leasingu oraz zobrazowaliśmy na kilku przykładach, jak należy interpretować przepisy w tym zakresie, aby nasz szacunek był jak najbardziej racjonalny. W tym wpisie przyjrzymy się kwestii dyskontowania przepływów pieniężnych związanych z umową leasingu i odniesieniu tych przepływów do wartości rynkowej przedmiotu leasingu.

Okres ekonomicznej użyteczności przedmiotu leasingu według przepisów prawa bilansowego

18 października 2022
Klaudia GREC
Przepisy prawa bilansowego wskazują, że jeżeli umowa leasingu została zawarta na okres, który przekracza ¾ przewidywanego okresu ekonomicznej użyteczności przedmiotu leasingu, to mamy do czynienia z umową leasingu finansowego, którą należy ujawnić w bilansie. W jaki sposób przedsiębiorca może sprawdzić, czy podpisana przez niego umowa spełnia ten wymóg i musi ją w związku z tym odpowiednio ująć w księgach?

Klasyfikacja umów leasingu w ujęciu bilansowym

5 października 2022
Klaudia GREC
Leasing jest szczególną formą finansowania działalności – dzięki niej firmy nie muszą nabywać aktywów, aby z nich korzystać. Rosnąca popularność leasingu spowodowała, że wielu przedsiębiorców rozważa wady i zalety tego typu finansowania, także w kontekście kosztów podatkowych. Bardzo ważną, lecz często pomijaną kwestią jest jednak właściwe rozpoznanie formy leasingu w ujęciu bilansowym. Na co powinniśmy w takim wypadku zwrócić uwagę?

Kryptowaluty i ich wycena w sprawozdawczości finansowej

28 stycznia 2022
Piotr STASZKIEWICZ
Całkiem niedawno opisałem rozpoznawanie i klasyfikowanie kryptowalut w bilansie. Dzisiaj, idąc za ciosem, omówię, jak wycenić te wirtualne aktywa w sprawozdaniu finansowym.