RSM Poland
Języki

Języki

M&A

Transakcje typu M&A (ang. Mergers and Acquisitions) oraz pozyskiwanie finansowania są podstawowymi obszarami bankowości inwestycyjnej, umożliwiającymi osiągnięcie określonych zamierzeń strategicznych i finansowych. Fuzje i przejęcia niosą za sobą szereg możliwości rozwoju przedsiębiorstwa, z których najistotniejszymi są zmiana struktury kapitałowej, poprawa sytuacji finansowej oraz wzmocnienie pozycji na rynku, co zwykle w sposób bezpośredni przekłada się na wzrost wartości firmy dla udziałowców.

Nasza oferta obejmuje pełen zakres usług bankowości inwestycyjnej, w tym pozyskiwanie wszelkich form finansowania oraz doradztwo w transakcjach fuzji i przejęć (M&A). Realizujemy w imieniu naszych Klientów różnego rodzaju projekty mające na celu pozyskanie finansowania umożliwiającego realizację strategii rozwoju oraz osiągnięcie celów strategicznych.

Pomagamy naszym Klientom w realizacji transakcji fuzji i przejęć (M&A) zarówno typu buy-side, jak i sell-side, oferując strategiczne doradztwo podmiotom zainteresowanym nabyciem kluczowych aktywów, jak i zbyciem całych spółek lub ich części niezwiązanych z podstawową działalnością operacyjną.

Oferujemy pełen zakres usług doradczych w obszarze transakcji M&A, w tym: wyceny spółek, marketing transakcji, due diligence, opracowanie struktury transakcji, pozyskanie finansowania (w razie potrzeby), jak również pomoc w zakresie zarządzania nowo powstałym podmiotem po przeprowadzeniu transakcji.

Dokładamy wszelkich starań, aby każda realizowana przez nas transakcja M&A owocowała wygenerowaniem wartości dodanej dla naszych Klientów. Naszym atutem jest dostęp do szerokiego grona międzynarodowych partnerów, dzięki którym jesteśmy w stanie w wielu przypadkach zaoferować lepsze warunki transakcji, niż doradcy działający głównie na rynku polskim.

 

Jeśli potrzebują Państwo wsparcia w zakresie fuzji i przejęć zachęcamy do kontaktu z naszym ekspertem, Bartoszem MIŁASZEWSKIM:

e-mail: ekspert@rsmpoland.pl

tel. +48 22 8690 666

fax +48 22 8690 660