RSM Poland
Języki

Języki

Razem możemy więcej!

POMOGLIŚMY SZCZECIŃSKIEMU STOWARZYSZENIU FIZJOSPORT

Wiemy, że sport to zdrowie, a o zdrowie należy dbać. Dlatego – w pełni wspierając inicjowanie mody na bieganie i wszelką rekreację ruchową oraz propagowanie zdrowego trybu życia – wsparliśmy szczecińskie Stowarzyszenie Fizjosport. Dzięki naszej pomocy Fizjobiegacze mogli zakupić sprzęt sportowy: piłki lekarskie, pałeczki sztafetowe, skakanki i gry sprawnościowe. Dodatkowo, uczestnicy 4. Szczecińskiego Biegu Sztafetowego wystartowali w nowych koszulkach z naszym logo, rywalizując o miano najszybszej sztafety w mieście.

sztafeta-37.jpg

sztafeta-36.jpg

sztafeta-41.jpg

trening08.jpg

trening04.jpg

 

PONOWNIE WSPARLIŚMY BEZDOMNE CZWORONOGI

Kochamy zwierzęta i chętnie im pomagamy. Tym razem Pracownicy naszego szczecińskiego oddziału po raz kolejny stanęli na wysokości zadania i zorganizowali mikołajkową zbiórkę na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej. Udało się nam zgromadzić najpotrzebniejsze produkty, a wśród nich karmę i środki pielegnacyjne. 

20171212_123708.jpg

schronisko.jpg

schronisko_2.jpg

 

POSADZILIŚMY DRZEWKA NA TERENIE RODZINNEGO DOMU DZIECKA

W minioną sobotę, 18 listopada, w ramach wewnętrznej akcji CSR-owej posadziliśmy 125 drzewek na 100 metrach ogrodzenia Rodzinnego Domu Dziecka w Warszawie Wesołej. Mimo zimna, frekwencja pomocników – zarówno tych małych, jak i dużych – dopisała. Praca nie była lekka, ale nie przeszkadzało nam to w doskonałej zabawie. Na naszej wizycie skorzystały także czworonogi będące pod opieką placówki, ponieważ otrzymały od nas nowe budy. Ogromnie się cieszymy, że mogliśmy pomóc – daliśmy sobie wzajemnie wiele radości!

Zdjęcie użytkownika RSM pl.

Zdjęcie użytkownika RSM pl.

Zdjęcie użytkownika RSM pl.

Zdjęcie użytkownika RSM pl.

 

WSPARLIŚMY SCHRONISKO "VIVA" W KORABIEWICACH

Tegoroczny RSM World Day już za nami! O tym, jak się bawiliśmy opowiemy Wam już niebawem.

W ferworze zabawy i szkoleń nie zapomnieliśmy jednak o potrzebujących. W tym roku nasza coroczna akcja charytatywna, którą organizujemy równolegle z imprezą RSM World Day, dedykowana była podopiecznym Schroniska "Viva" w Korabiewicach, które prowadzone jest przez "Fundację Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! "

Nasi pracownicy zebrali ponad sto kilogramów karmy, koce, artykuły higieniczne i odzież roboczą. Wszystkie te dary prosto z RSM World Day trafiły do Korabiewic. Ponadto, firma sfinansowała zakup dwóch dużych ocieplanych domków dla psich seniorów.

Pracownikom schroniska dziękujemy za ciepłe przyjęcie, a wszystkim podopiecznym życzymy tego jedynego, wymarzonego domu. 

img_20170908_181007.jpg

20170908_175940.jpg

img_20170908_145453.jpg

img_20170908_145517.jpg

img_20170908_180724.jpg

 

ŚWIĄTECZNA PACZKA OD RSM POLAND

W okresie świąteczno-noworocznym nie zapomnieliśmy o tych, którzy nie mogli spędzić Świąt w ciepłym rodzinnym gronie.

Wsparliśmy organizację dwóch spotkań wigilijnych dla bezdomnych i ubogich – w Poznaniu i w Warszawie, finansując ciepłe posiłki i lekarstwa dla najbardziej potrzebujących.

Zorganizowaliśmy także firmową akcję świątecznej paczki dla podopiecznych Domu zastępczego dla Matek z Dziećmi ośrodka Monar w Poznaniu, spełniając marzenia 17 dzieci, które miały nie tylko wyjątkowe Święta, ale także otrzymały mnóstwo radości na Nowy Rok 2017!

 

ZESPÓŁ RSM POLAND WSPIERA ZIEMKA

RSM Poland, podobnie jak wiele szkół, firm i mieszkańców Poznania, pomaga Ziemowitowi Dawidziakowi zbierać środki na leczenie i jednocześnie… pobić rekord Guinnessa!

Ziemowit Dawidziak to chłopiec cierpiący na encefalopatię niedotlenieniową, który pokonuje długą i żmudną drogę do poprawy stanu zdrowia, wymaga stałej opieki i kosztownej rehabilitacji.

Zespół RSM Poland dołączył do akcji zbierania plastikowych nakrętek (PET) dla Ziemka w listopadzie 2015 roku. Zebrane nakrętki przekazywane są w ogromnych ilościach do firmy recyklingowej, która wpłaca pieniądze na leczenie chłopca. Koszty samego leczenia to blisko 4 000 zł miesięcznie.

Więcej informacji o Ziemku, jego historii i pomyśle na pobicie rekordu Guinnessa, znaleźć można na stronie: www.ziomek-poziomek.com.pl. Zachęcamy wszystkich Państwa do udziału w akcji!

nakretki_ziemek.jpg

 

RSM POLAND DLA OŚODKA PREADOPCYJNEGO W CZĘSTOCHOWIE

Każda impreza firmowa to dla nas nie tylko okazja do wspólnej zabawy i integracji, ale także do wsparcia tych, którzy tej pomocy potrzebują. Tak było i tym razem!

Na Majówkę RSM Poland oprócz świetnych humorów przywieźliśmy także dary dla Interwencyjnego Ośodka Preadopcyjnego w Częstochowie https://ufnosc.pl/.

Ośrodek ten zapewnia całodobową i profesjonalną opiekę dzieciom do 3 roku życia, często przewlekle chorym, które oczekują w nim na nowe kochające rodziny.

Zebrane przez nas pieluchy, artykuły higieniczne oraz produkty spożywcze po raz kolejny wypełniły cały pokój. Firma podarowała ośrodkowi także sprzęt AGD oraz zestaw leżaczków dla najmłodszych dzieci.

To dla nas ogromna przyjemność i satysfakcja, móc wesprzeć tę wyjątkową placówkę. Trzymamy mocno kciuki za wszystkich jej podopiecznych.

ufnosc.jpg

ufnosc_1.jpg

ufnosc_2.jpg

 

RSM Poland dla SOSW w Piasecznie

Akcje charytatywne w czasie RSM World Day stały się już naszą tradycją. W tym roku, świętując globalny rebranding sieci RSM, zbieraliśmy upominki dla SOSW w Piasecznie – placówki opiekującej się dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną intelektualnie oraz autystyczną.

Nasi pracownicy zbierali dla wychowanków ośrodka przybory szkolne, gry i kosmetyki. Firma podarowała ośrodkowi także sprzęt agd, fotele-pufy relaksacyjne, gry, plecaki oraz piórniki z wyposażeniem. Nie zabrakło również słodyczy.

Nasze podarunki będą wsparciem przede wszystkim dla najuboższych wychowanków przebywających w należącym do ośrodka internacie, którym pomogą zaspokoić wiele z podstawowych potrzeb oraz ułatwią prawidłową i skuteczną rehabilitację.

piaseczno_1.jpg

piaseczno_2.jpg

piaseczno_3.jpg

 

Nowy rok – nowe możliwości dla dzieci z niepełnosprawnością w "Orzeszku"

3 lutego 2015 roku odwiedziliśmy Przedszkole Specjalne "Orzeszek". Pomogliśmy placówce, przekazując podopiecznym dodatkowe materiały edukacyjne oraz sprzęt codziennego użytku. Zostaliśmy przyjęci bardzo ciepło. Mamy nadzieję, że podarowane przez firmę oraz zespół RSM Poland upominki przyspieszą proces rozwoju tych niezwykłych dzieci.

orzeszek1.JPG

orzeszek2.JPG

 

Nasze podarunki dla Domu Dziecka dla Małych Dzieci w Łodzi

Chcąc pomóc najmniejszym potrzebującym, pozbawionym przez los domu i rodziny, zdecydowaliśmy się wesprzeć Dom Dziecka dla Małych Dzieci w Łodzi. Jego podopiecznych wyposażyliśmy w najróżniejsze i jednocześnie najbardziej potrzebne produkty – od pieluch po sprzęt AGD.

W akcję włączyli się wszyscy pracownicy RSM Poland – każdy dołożył coś od siebie. 16 września 2014 roku – w ramach RSM World Day 2014 – odwiedziliśmy Dom Dziecka i przekazaliśmy zgromadzone przez nas prezenty.

domdziecka1.jpg

domdziecka2.jpg

 

Pomoc dla Mai Roszkiewicz

Udzieliliśmy finansowego wsparcia Mai Roszkiewicz, która dzielnie walczy z chorobą nowotworową i która potrzebowała pomocy w zgromadzeniu funduszy na operację. Maju, trzymamy za Ciebie kciuki i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Aby poznać bliżej historię Mai oraz dowiedzieć się, jak udzielić pomocy, przeczytaj list Jej rodziców.

 

Pomoc dla Zuzi Dukarskiej

Udzieliliśmy finansowego wsparcia Zuzi Dukarskiej, cierpiącej na mózgowe porażenie dziecięce, która potrzebowała pomocy w zakupie specjalistycznego wózka inwalidzkiego. Zuziu, mamy nadzieję, że teraz łatwiej będzie Ci odkrywać świat!

Aby poznać bliżej historię Zuzi oraz dowiedzieć się, jak udzielić pomocy, odwiedź stronę https://zuziadukarska.pl/.

 

Pomoc za złotówkę

Dla Fundacji „Wcześniak Rodzice Dzieciom”, w ramach działań pro bono, badaliśmy księgi rachunkowe za rok obrotowy kończący się 31 grudnia 2012 roku. Dzięki naszym rekomendacjom Fundacja, jako Organizacja Pożytku Publicznego, może jeszcze lepiej zarządzać środkami pozyskanymi z 1% oraz w sposób sprawny i przede wszystkim zgodny z normami realizować swoje cele statutowe.

Jeśli chcesz zapoznać się bliżej z działalnością Fundacji i sprawdzić, czy także możesz pomóc, odwiedź stronę https://www.wczesniak.pl/.

CSR

Przykładając wielką wagę do odpowiedzialności firmy wobec lokalnych społeczności, a także czerpiąc radość z możliwości pomagania potrzebującym, w RSM Poland podejmujemy się licznych działań pro bono, angażujemy się w akcje charytatywne oraz organizujemy przedsięwzięcia wolontariatu pracowniczego.