RSM Poland
Języki

Języki

Zmiany w CIT i VAT okiem ekspertów RSM Poland

Przełom roku przynosi wiele znaczących zmian w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych (CIT) oraz podatku od towarów i usług (VAT). Zmiany mogą istotnie wpłynąć na funkcjonowanie przedsiębiorstw i rozliczenia z fiskusem, często nakładając dodatkowe obowiązki na podatników. Niedostosowanie się do nowych regulacji może zaś grozić dotkliwymi konsekwencjami, którym warto zawczasu zapobiec.

Aby poznać zakres i różnorodność zmian w CIT i VAT, oraz móc odpowiednio przygotować się na nowe wymogi i rozwiązania, serdecznie zapraszamy na spotkanie z ekspertami RSM Poland. Nasi doradcy opowiedzą o najnowszych i najważniejszych regulacjach podatkowych oraz wyjaśnią ich realny wpływ na biznes podatników.

Szkolenie podatkowe ze zmian w CIT i VAT odbędzie się 8 stycznia 2020 roku w Warszawie, w Golden Floor Centrum. Koszt uczestnictwa wynosi: 200 PLN + 23% VAT. Szczegółową agendę spotkania oraz zasady rejestracji znajdą Państwo poniżej.

Zapraszamy serdecznie!

Agenda:

9:30 - 10:00 Rejestracja uczestników

10:00 - 12:00 Część I (Podatek VAT)

 1. Obowiązkowy mechanizm podzielonej płatności
 2. Wiążąca Informacja Stawkowa
 3. Sprzedaż paragonowa a faktura
 4. Quick fixes (zmiany w zakresie wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów i transakcji łańcuchowych)
 5. Moment wykonania usługi w świetle wyroku TSUE w sprawie Budimex S.A
 6. Odwrotne obciążenie i kontrowersje wokół momentu odliczenia podatku VAT

12:00 - 12:30 Przerwa kawowa

12:30 - 14:00 Część II (Podatki dochodowe i obowiązki raportowe)

 1. Biała lista - korzyści czy przekleństwo
 2. Zmiany w zakresie JPK
 3. Ulga na złe długi w podatkach dochodowych
 4. Podatek u źródła i jego warunkowy pobór
 5. MDR - na co zwrócić uwagę

Prowadzący:

Monika SMAGA – Tax Manager, doradca podatkowy, numer uprawnień 13741

Monika jest specjalistą w zakresie opodatkowania przedsiębiorstw z branży nieruchomościowej, FMCG i medycznej, a także spółek zarejestrowanych w Polsce tylko dla celów VAT. Jej głównym obszarem zainteresowań jest podatek od towarów i usług w zakresie transakcji krajowych i międzynarodowych, podatek u źródła oraz raportowanie JPK. Doradza w zakresie planowania podatkowego, jak i transakcyjnego. Prowadzi także przeglądy podatkowe oraz due diligence.

Daniel WIĘCKOWSKI – Tax Director, doradca podatkowy, numer uprawnień 11861

Daniel doradza Klientom funkcjonującym w branży nieruchomościowej, transportowej, FMCG, automotive oraz IT. Reprezentuje Klientów w trakcie postępowań podatkowych, jak również przed sądami administracyjnymi oraz Naczelnym Sądem Administracyjnym. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących VAT (w szczególności w zakresie miejsca opodatkowania i ulgi na złe długi) oraz CIT (w zakresie ulgi badawczo-rozwojowej, zwolnień dla nowych inwestycji, IP BOX, podmiotów powiązanych).


Rejestracja:

Spotkanie odbędzie się 8 stycznia 2020 roku w Warszawie, w Golden Floor Centrum, przy ul. Siennej 39. Spotkanie prowadzone będzie w języku polskim. Dla uczestników przewidziany jest bufet kawowy oraz catering. Zapewniamy także materiały szkoleniowe oraz certyfikaty uczestnictwa.

Koszt uczestnictwa wynosi: 200 PLN + 23% VAT. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, zastrzegamy sobie prawo do selekcji zgłoszeń oraz rejestracji maksymalnie dwóch uczestników z jednej firmy.

Warunkiem udziału w szkoleniu jest otrzymanie akceptacji oraz opłacenie zgłoszenia złożonego za pomocą formularza rejestracji:

W czym możemy Ci pomóc?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, uwagi lub wnioski, skontaktuj się z nami pod numerem telefonu +48 61 8515 766 lub napisz do nas.

Wyślij wiadomość