RSM Poland
Języki

Języki

XIV Majówka Podatkowa z RSM Poland

Już w najbliższy wtorek, 18 maja, o godzinie 16:45, odbędzie się prowadzone w ramach XIV Majówki Podatkowej spotkanie z Katarzyną SADOWSKĄ, Tax Supervisor w RSM Poland. Skierowane do studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i wszystkich innych zainteresowanych tematyką podatków wystąpienie zatytułowane zostało „Podatek u źródła a posiadanie przez odbiorcę należności statusu beneficial owner + studium przypadku”.

Wykład, organizowany przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oraz Studenckie Koło Naukowe TAX, jest całkowicie nieodpłatny i dostępny dla każdego, nie tylko dla osób związanych z uczelnią. W jego trakcie przedstawione zostaną najistotniejsze problemy związane z obowiązującymi regulacjami dotyczącymi podatku u źródła. Nasza ekspertka przyjrzy się bliżej zagadnieniom dochowywania przez płatnika należytej staranności podczas weryfikacji warunków zwolnienia z poboru, niższej stawki oraz niepobierania podatku u źródła. Wspomniana zostanie również kwestia badania statusu rzeczywistego właściciela wypłacanych należności.

W ramach trwającego półtorej godziny kompleksowego wykładu omówione zostaną przede wszystkim:

  • obowiązujące regulacje w zakresie podatku u źródła,
  • obowiązek dochowania należytej staranności przez płatnika,
  • rzeczywisty właściciel należności – definicja,
  • badanie statusu rzeczywistego właściciela – teoria i praktyka,
  • studium przypadku.

Jak zwykle w RSM Poland cieszymy się z możliwości dzielenia się wiedzą oraz wieloletnim doświadczeniem i zachęcamy każdego, kto chciałby zgłębić temat podatku u źródła (WHT), do uczestnictwa w webinarium – link do zapisów można odnaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia.

W czym możemy Ci pomóc?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, uwagi lub wnioski, skontaktuj się z nami pod numerem telefonu +48 61 8515 766 lub napisz do nas.

Wyślij wiadomość