RSM Poland
Języki

Języki

RSM realizuje strategię ekspansji w Chinach, osiągając 40-procentowy wzrost dzięki fuzji

RSM, wiodąca globalna sieć niezależnych firm doradczych i audytorskich ogłosiła, że będąca członkiem sieci chińska firma Huapu Tianjian Certified Public Accountants (Huapu Tianjian) finalizuje fuzję ze znaczącą częścią innej wiodącej firmy doradczej w Chinach. Nowo utworzona organizacja przyjmie nazwę RSM China [容诚], umacniając markę RSM oraz stwarzając nowe możliwości i nową jakość klientom RSM w tej newralgicznej gospodarce.

W wyniku połączenia, nowa organizacja zatrudniać będzie 3.200 profesjonalnych pracowników w 15 biurach, co stanowi 40-procentowy wzrost w stosunku do obecnej sytuacji i umacnia pozycję RSM jako czołowego dostawcy usług doradczych i audytorskich na chińskim rynku. Nowy zespół zapewnia nie tylko silną bazę klientów i solidną wiedzę z zakresu rynków IPO, M&A oraz papierów wartościowych, ale także w obrębie usług podatkowych, konsultingowych i zarządzania ryzykiem, uzupełniając RSM China i umacniając pozycję tej organizacji jako konkurencyjnej firmy księgowej w Chinach świadczącej klientom kompleksowe usługi doradcze.

Fuzja będzie drugim etapem szerszej i ukierunkowanej strategii wzrostu RSM w Chinach, która rozpoczęła się wraz z dołączeniem Huapu Tianjian do sieci RSM w grudniu 2018 r. Strategia ma na celu dalszy rozwój obszernej oferty usług RSM w Chinach kontynentalnych. Nowe biura zostaną otwarte w Xiamen, Wuxi, Fuzhou, Nanning i Nanjing, a międzynarodowe centra obsługi klientów będą zlokalizowane w Pekinie, Szanghaju, Shenzhen i Kantonie.

Jean Stephens, CEO w RSM International, powiedziała: Chiny są kluczowym rynkiem dla naszych klientów, którzy coraz częściej szukają skoordynowanej transgranicznej wiedzy specjalistycznej obejmującej cały świat. Kiedy Huapu Tianjian dołączyło do sieci RSM, byliśmy podekscytowani ich ambicjami i podejściem do obsługi klienta. Obecna fuzja jest kolejnym krokiem w naszej strategii wzrostu, dzięki której RSM China wejdzie do pierwszej dziesiątki i osiągnie pozycję kluczowego gracza na rynku chińskim.

Dołączenie do RSM zapewniło nam możliwość szybkiego wzrostu. Wspięliśmy się już znacząco do rankingu, a naszym celem krótkoterminowym jest dołączenie do pierwszej dziesiątki w Chinach. Dzięki tej fuzji, jako RSM China, będziemy jeszcze lepiej przygotowani do obsługi naszych klientów krajowych i międzynarodowych, a także klientów szerzej pojętej sieci RSM, którzy chcą działać na rynku chińskim. Nowy zespół wnosi bogatą wiedzę specjalistyczną w połączeniu z wyjątkowymi możliwościami obsługi klienta, w związku z czym jesteśmy tak podekscytowani możliwością rozwoju naszej oferty - dodał Houfa Xiao, Managing Partner w Huapu Tianjian.

W czym możemy Ci pomóc?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, uwagi lub wnioski, skontaktuj się z nami pod numerem telefonu +48 61 8515 766 lub napisz do nas.

Wyślij wiadomość