RSM Poland
Języki

Języki

RSM Poland w pierwszej piętnastce 14. Rankingu firm doradztwa podatkowego Rzeczpospolitej

W opublikowanym 29 kwietnia br. XIV Rankingu firm doradztwa podatkowego Rzeczpospolitej, RSM Poland zajęła 14. miejsce w zestawieniu największych firm doradztwa podatkowego. Mamy już na pokładzie 14 doradców podatkowych oraz 6 osób uprawnionych do doradztwa podatkowego.

Biorąc pod uwagę przychody za 2019 rok, RSM Poland zamyka pierwszą dwudziestkę Rankingu z wynikiem 9,25 mln PLN. Natomiast jeśli chodzi o kategorię „Regiony”, nasza firma zajęła wysoką, trzecią pozycję w Wielkopolsce.

Stabilna pozycja w Rankingu jest efektem wytężonej pracy całego Zespołu RSM Poland, który z czterech biur w Polsce – z Poznania, Warszawy, Szczecina i Katowic świadczy klientom obsługę na najwyższym możliwym poziomie, dbając o ich zadowolenie i satysfakcję. Staramy się na bieżąco nadążać za potrzebami i oczekiwaniami naszych klientów. W roku 2019 czekało nas wiele zmian, które wiązały się ze zwiększonym zapotrzebowaniem na usługi doradcze. Doradzaliśmy m.in. w zakresie JPK, kas on-line, split payment czy podatku u źródła. Wspieraliśmy przedsiębiorców w takich zagadnieniach, jak raportowanie schematów podatkowych, wiążąca informacja stawkowa, quick fixes w VAT czy tzw. biała lista podatników. Nie zabrakło także złożonych analiz związanych z ciągłymi zmianami w cenach transferowych – mówi Tomasz BEGER, Tax Partner w RSM Poland i dodaje, że w związku z pandemią COVID-19 pracy dla doradców podatkowych z całą pewnością nie zabraknie. Jesteśmy gotowi pomagać firmom w okresie spowolnienia gospodarczego. Posiadamy szeroki pakiet dedykowanych usług, mających na celu zapanowanie nad niekorzystnymi skutkami kryzysu. Uważamy, że wejście w okres spowolnienia gospodarczego nie musi być złym czasem dla przedsiębiorców. Historia pokazuje, że zmianę można skutecznie przekuć w sukces, a kluczem jest podjęcie właściwych działań, w doborze oraz przeprowadzeniu których chętnie pomożemy – dopowiada BEGER.

Rok 2019 był niezwykle intensywnym czasem dla RSM Poland. Firma osiągnęła blisko 33 mln PLN przychodów, zatrudniając 250 pracowników i zajmując ponad 3.500 m2 powierzchni biurowej w kluczowych centrach biznesu w Polsce. Ponadto, miały miejsce takie kluczowe działania, jak przejęcie katowickiego biura rachunkowego Denzel, dwie duże przeprowadzki do nowoczesnych i dużych kompleksów biurowych (w Warszawie zagospodarowaliśmy niemal 1000m2, a w Katowicach ponad 700m2), otwarcie ChinaDesk, czyli service line’u dedykowanego obsłudze chińskojęzycznych klientów, którzy chcą robić biznes w Polsce, rozwój usług związanych z wdrażaniem i lokalizacją nowoczesnego i kompleksowego systemu ERP: NetSuite. 2019 był rokiem rekordowym nie tylko dla RSM Poland, ale dla całej sieci, ponieważ globalne przychody RSM wzrosły o 6,9% do poziomu 5,74 mld USD.

To wszystko udało się dzięki konsekwentnemu realizowaniu polityki wewnętrznej, umożliwiającej nam oferowanie efektywnych rozwiązań nie tylko na lokalnym rynku, ale także na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej oraz dzięki zaufaniu naszych klientów, którym serdecznie dziękujemy i zapraszamy do dalszej owocnej współpracy.

W czym możemy Ci pomóc?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, uwagi lub wnioski, skontaktuj się z nami pod numerem telefonu +48 61 8515 766 lub napisz do nas.

Wyślij wiadomość