RSM Poland
Języki

Języki

RSM Poland uczestnikiem Forum Podatkowego Poznań 2019

W dniach 13-14 maja 2019 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się Forum Podatkowe Poznań 2019 „Podatki przyszłości”, organizowane przez Zarząd Wielkopolskiego, Lubuskiego, Śląskiego oraz Zachodniopomorskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Jednym z prelegentów będzie nasz Tax Partner, Przemysław POWIERZA, który opowie o tzw. „quick fixes” w VAT, a Marcin KAWKA, Audit Partner w RSM Poland weźmie udział w panelu dyskusyjnym, poświęconym e-sprawozdawczości.

Uczestnicy Forum będą dyskutować o efektywnym systemie podatkowym w obliczu rewolucji technologicznej, która zachodzi na naszych oczach i ma wpływ na warunki funkcjonowania zarówno administracji państwowej, jak i biznesu. Będą także rozmawiać o zmienności sposobu konsumpcji informacji, dokonywania zakupów dóbr i usług oraz komunikowania się ludzi między sobą, a także o wpływie tych zmian na efektywność systemu podatkowego.

Agendę Forum podzielono na trzy zasadnicze wątki – prawny, ekonomiczny oraz edukacyjny, a wykłady oraz panele mają służyć wymianie informacji, doświadczeń oraz bieżącej wiedzy z zakresu wielowątkowej problematyki podatkowej.

Przemysław POWIERZA, Tax Partner w RSM Poland wystąpi jako prelegent w panelu „Prawo – kierunki zmian w podatku VAT, przyszłość transakcji UE, nowe mechanizmy zapobiegania nadużyciom VAT”, odbywającym się w drugim dniu Forum. Opowie o tym, jak tzw. „quick fixes”, czyli „szybkie rozwiązania” uszczelniające system mają skutecznie ograniczyć oszustwa VAT-owskie i ułatwić życie uczciwym podatnikom, zanim cała UE wprowadzi kompleksową reformę wspólnego systemu VAT.

Ponadto, w panelu „Ekonomia”, przygotowanym  przez Polską Izbę Biegłych Rewidentów Regionalny Oddział w Poznaniu w dyskusji poświęconej e-sprawozdawczości weźmie udział nasz Audit Partner, Marcin KAWKA.

Forum Podatkowe Poznań 2019 dedykowane jest przede wszystkim doradcom podatkowym, ale także przedstawicielom nauki, biznesu i innych zawodów doradczych. Więcej informacji na temat wydarzenia oraz agendę Forum można odnaleźć na stronie www.forumpodatkowepoznan.pl.

W czym możemy Ci pomóc?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, uwagi lub wnioski, skontaktuj się z nami pod numerem telefonu +48 61 8515 766 lub napisz do nas.

Wyślij wiadomość