RSM Poland
Języki

Języki

RSM Poland kolejny rok z rzędu zwiększa przychody

RSM Poland, która świętować będzie niebawem 10-lecie obecności w RSM – wiodącej sieci niezależnych firm doradczych i audytorskich na świecie, wypracowała w 2018 roku najwyższe w swojej historii przychody na poziomie 29,2 mln PLN.

Globalnie, sieć RSM odnotowała rekordowe przychody w wysokości 5,37 mld USD, osiągając wzrost piąty rok z rzędu. W Europie przychody sieci wzrosły o 12% – ponad dwukrotnie w stosunku do roku 2017.

Realizując wspólną dla RSM strategię opartą na doświadczonych i ambitnych pracownikach, koncentracji na potrzebach klientów i innowacyjnym spojrzeniu na biznes, zanotowaliśmy znaczny wzrost przychodów, zwłaszcza w usługach doradztwa podatkowego i audytorskich. Nasi klienci szukają wsparcia w poruszaniu się w skomplikowanym środowisku międzynarodowym, a my dostarczamy im rozwiązania bazujące na prawdziwym zrozumieniu ich potrzeb, solidnej wiedzy fachowej i zdolności do szybkiego odpowiadania na ich oczekiwania – powiedział Bartosz MIŁASZEWSKI, Managing Partner
w RSM Poland.

RSM Poland zdążyła przyzwyczaić obserwatorów rynku usług audytorsko-doradczych do dynamicznego wzrostu organicznego, ale także rozwoju poprzez akwizycje. Po przejęciu szczecińskiej kancelarii podatkowej Poncyljusz & Radź w 2017 roku, firma obserwuje rosnące zainteresowanie nowymi dla klientów z Pomorza Zachodniego usługami – zwłaszcza usługami audytorskimi i doradztwa transakcyjnego – które rozbudowuje cały czas w Szczecinie. Tak pozytywne doświadczenia z ostatniej akwizycji każą przypuszczać, że RSM Poland rozważa już kolejne transakcje, które zaowocują skokowym wzrostem przychodów.

Firma postawiła także na rozwój usług informatycznych, powiększając zespół IT Consultingu. RSM Poland specjalizuje się we wdrożeniach, optymalizacji i lokalizacji (dostosowywaniu do polskich wymagań) programu Oracle NetSuite. Jako jedyna w Polsce firma, RSM Poland jest członkiem Oracle SuiteCloud Developer Network, rozbudowując pakiety NetSuite o dedykowane dla tego oprogramowania aplikacje m.in. do automatyzacji obliczania VAT. Od czerwca 2018 roku firma posiada także tytuł NetSuite Alliance Partner potwierdzający kompetencje konsultantów RSM Poland jako ekspertów w dziedzinie rozwiązań NetSuite dla biznesu.

Rok 2018 był rokiem wzrostu dla RSM Poland oraz dla całej naszej sieci. To wynik między innymi rosnących przychodów z usług konsultingowych, a także aktywnej międzynarodowej współpracy pomiędzy firmami członkowskimi. Zwiększony stopień komplikacji prowadzenia biznesu krajowego i międzynarodowego oraz rosnące zagrożenie cyberprzestępczością, a także liczne zmiany krajowych przepisów – szczególnie podatkowych, stworzyły nowe pola do rozszerzania współpracy z klientami. Będziemy nadal koncentrować się na realizacji naszej globalnej strategii i zapewniamy, że RSM Poland będzie dalej dynamicznie rosnąć na krajowym rynku, a RSM pozostanie wiodącym doradcą na rynku średnich przedsiębiorstw w każdym zakątku świata – powiedział Bartosz MIŁASZEWSKI.

W czym możemy Ci pomóc?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, uwagi lub wnioski, skontaktuj się z nami pod numerem telefonu +48 61 8515 766 lub napisz do nas.

Wyślij wiadomość