RSM Poland
Języki

Języki

RSM i Nyenrode Business University publikują nowy Europejski Przewodnik Po Podatkach Od Nieruchomości

RSM International, wiodąca globalna sieć firm doradczych i audytorskich, skoncentrowana na obsłudze rynku średniej wielkości przedsiębiorstw oraz Nyenrode Business University, jedyna prywatna uczelnia wyższa w Holandii, zaprezentowały nową edycję przewodnika po opodatkowaniu nieruchomości komercyjnych w Europie.

Dostępny online przewodnik zapewnia przedsiębiorstwom transgranicznym, inwestorom i innym zainteresowanym stronom kompleksowy przegląd obciążeń z tytułu podatków na rynku nieruchomości w różnych krajach europejskich. Przewodnik śledzi cykl życia nieruchomości od momentu nabycia, przez okres posiadania, aż po sprzedaż nieruchomości komercyjnej, która znajduje się bezpośrednio lub pośrednio w posiadaniu krajowych lub zagranicznych inwestorów i osób prawnych. Nieruchomości mogą być własnością różnych podmiotów strukturalnych, takich jak zarejestrowane i prywatne korporacje, fundusze inwestycyjne, spółki osobowe i trusty.

Tom Berkhout, Professor of Real Estate at Nyenrode Business University, mówi:

Nieruchomości zawsze miały niebagatelne znaczenie finansowe i strategiczne dla przedsiębiorców i inwestorów. W perspektywie długoterminowej okazały się naprawdę solidną inwestycją. Szczególnie w tych niepewnych czasach nieruchomości po raz kolejny potwierdzają swoją wartość, dzięki czemu obserwujemy wzrost inwestycji transgranicznych. Przewodnik po podatkach na rynku nieruchomości, opracowany przez ekspertów RSM z 22 krajów, to rzetelny przegląd okazji podatkowych związanych z zakupem, sprzedażą i posiadaniem nieruchomości.

Onno Adriaansens, Head Real Estate RSM Netherlands and Co-Chair RSM Real Estate Sector Team for Europe, dodaje:

„Druga edycja przewodnika po opodatkowaniu nieruchomości komercyjnych w Europie podkreśla jedną z naszych podstawowych zasad: myśl globalnie, działaj lokalnie. Informacje na temat lokalnych zasad i kontroli podatkowych w 22 krajach ułatwiają naszym klientom i partnerom transgraniczne transakcje na rynku nieruchomości, wspierając tym samym ich rozwój i cele biznesowe. Każde lokalne biuro ds. nieruchomości w RSM jest miejscem spotkania rozbudowanej sieci ekspertów ds. nieruchomości RSM z szeroką grupą specjalistów z branży.

Zapraszamy do zapoznania się z przewodnikiem po opodatkowaniu nieruchomości komercyjnych w Europie.

Przewodnik po opodatkowaniu nieruchomości komercyjnych w Polsce znajdą Państwo tutaj

W czym możemy Ci pomóc?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, uwagi lub wnioski, skontaktuj się z nami pod numerem telefonu +48 61 8515 766 lub napisz do nas.

Wyślij wiadomość