RSM Poland
Języki

Języki

RSM i Nyenrode Business University publikują Europejski Przewodnik Po Podatkach Od Nieruchomości

RSM International, wiodąca globalna sieć firm doradczych i audytorskich, skoncentrowana na obsłudze rynku średniej wielkości przedsiębiorstw, oraz Nyenrode Business University, jedyna prywatna uczelnia wyższa w Holandii, wydały przewodnik po opodatkowaniu nieruchomości komercyjnych w Europie.

Przewodnik ten zapewnia przedsiębiorstwom transgranicznym, inwestorom i innym zainteresowanym stronom zwięzły przegląd obciążeń z tytułu podatku od nieruchomości w różnych krajach europejskich. Przewodnik śledzi cykl życia nieruchomości od momentu nabycia, przez okres posiadania, aż po sprzedaż nieruchomości komercyjnej, która znajduje się bezpośrednio lub pośrednio w posiadaniu krajowych lub zagranicznych inwestorów i osób prawnych. Nieruchomości mogą być własnością różnych podmiotów strukturalnych, takich jak zarejestrowane i prywatne korporacje, fundusze inwestycyjne, spółki osobowe i trusty.

Przewodnik został opracowany w ścisłej współpracy z Nyenrode Business University.

Onno Adriaansens, Head Real Estate RSM Netherlands and Co-Chair RSM Real Estate Sector Team for Europe, mówi: Przewodnik po opodatkowaniu nieruchomości komercyjnych w Europie podkreśla jedną z naszych podstawowych zasad: myśl globalnie, działaj lokalnie. Zawarte w Przewodniku informacje na temat lokalnych zasad i kontroli podatkowych ułatwią naszym klientom i partnerom transgraniczne transakcje na rynku nieruchomości, wspierając ich rozwój i osiąganie celów biznesowych. Lokalne biuro ds. nieruchomości w RSM jest miejscem spotkania rozbudowanej sieci ekspertów ds. nieruchomości RSM z szeroką grupą specjalistów w dziedzinie nieruchomości.

Tom Berkhout, Professor of Real Estate at Nyenrode Business University, dodaje: Ten przewodnik podatkowy stanowi przydatne omówienie złożonego świata podatków od nieruchomości. Autorzy są lokalnymi specjalistami podatkowymi RSM, którzy codziennie doradzają klientom w szerokim zakresie tematów

POBIERZ PRZEWODNIK

W czym możemy Ci pomóc?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, uwagi lub wnioski, skontaktuj się z nami pod numerem telefonu +48 61 8515 766 lub napisz do nas.

Wyślij wiadomość