RSM Poland
Języki

Języki

Poznań idealnym miejscem dla inwestycji według raportu "Poland. Your Place to Invest 2017"

Wysoki rating agencji Fitch, drugi największy w Polsce wskaźnik PKB na mieszkańca (20.180 EUR) oraz coraz bogatsza oferta powierzchni biurowej to tylko niektóre z walorów Poznania wymienionych w raporcie "Poland. Your Place to Invest 2017".

W publikacji skierowanej do zagranicznych inwestorów podkreśla się także różnorodną gospodarkę, dostępność wielojęzycznych, dobrze wykształconych pracowników (25 instytucji szkolnictwa wyższego i około 32.000 absolwentów rocznie) oraz dogodne położenie między Warszawą a Berlinem, które to są niewątpliwymi atutami inwestycyjnymi stolicy Wielkopolski.

Poznań postrzegany jest już nie tylko jako ośrodek przemysłu motoryzacyjnego, elektromaszynowego, farmaceutycznego, ale także centrum nowoczesnych usług biznesowych i IT. Zadowoleni inwestorzy, którzy już zdecydowali się założyć i rozszerzyć swoją działalność w Poznaniu, są tego najlepszym dowodem.

Równie atrakcyjna z punktu widzenia zagranicznych inwestycji jest Warszawa. Polska stolica biznesu niedawno po raz drugi zwyciężyła w przygotowanym przez wydawnictwo Financial Times rankingu fDi jako najlepsze polskie miasto przyszłości. Warszawa została wyróżniona za potencjał gospodarczy, potencjał ludzki, jakość życia i dostępność komunikacyjną. Zwrócono również uwagę na fakt, że w związku ze zmianami zachodzącymi w UE, Warszawa może konkurować z takimi potęgami finansowymi jak Frankfurt czy Paryż, przyciągając coraz więcej międzynarodowych firm i przedsiębiorców.

Raport "Poland. Your Place to Invest 2017", który właśnie 16 marca ma swoją inaugurację na targach inwestycyjnych MIPIM 2017 w Cannes, zawiera analizę potencjału inwestycyjnego całej Polski oraz szczegółowe informacje dotyczące miast współpracujących przy projekcie. Oprócz Poznania i Warszawy są to Kraków, Wrocław, Trójmiasto (Gdańsk, Gdynia, Sopot), Katowice oraz Łódź. Poza informacjami z rynku nieruchomości biurowych, znaleźć w nim można informacje dotyczące infrastruktury, rynku pracy, średniego wynagrodzenia oraz zachęt inwestycyjnych w skali poszczególnych miast i całego kraju.

Warto wspomnieć, że rok 2016 był rekordowy dla inwestycji w Polsce. Nakłady inwestycyjne wzrosły ponad dwukrotnie do poziomu 1,7 mld EUR. Najważniejsze decyzje inwestycyjne podjęły w ubiegłym roku międzynarodowe korporacje, co potwierdza, że Polska jest stabilną i atrakcyjną destynacją dla inwestorów zagranicznych.

Stworzenie anglojęzycznego raportu "Poland. Your Place to Invest 2017" jest kolejnym elementem promocji zagranicznej dużych polskich miast. Wszystkich inwestorów zainteresowanych polskim rynkiem zachęcamy do lektury: http://www.poland2017.com.pl/#p=4

W czym możemy Ci pomóc?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, uwagi lub wnioski, skontaktuj się z nami pod numerem telefonu +48 61 8515 766 lub napisz do nas.

Wyślij wiadomość