RSM Poland
Języki

Języki

Polsko-Niemiecki Dzień w Starej Rzeźni

2 października w Szczecinie miało miejsce spotkanie władz lokalnych z przedstawicielami biznesu niemieckojęzycznego, organizowane przez firmę CSL Internationale Spedition Sp. z o.o., której misją jest rozwój gospodarki Szczecina i Pomorza Zachodniego. W wydarzeniu wzięli udział dwaj nasi eksperci – Piotr STASZKIEWICZ, Audit Partner oraz Sebastian GOSCHORSKI, Accounting&Payroll Partner.

Agendę podzielono na kilka bloków tematycznych, w ramach których poruszono wiele zagadnień istotnych dla każdego polskiego przedsiębiorcy, mającego w planach podjęcie działań na niemieckim obszarze oraz dla niemieckiego podmiotu gospodarczego, planującego inwestycje na terenie Polski.

Na początku zastanawiano się nad tym, co Pomorze Zachodnie może zaoferować niemieckim firmom i co z kolei mogą zaproponować naszym przedsiębiorstwom niemieckie Landy. Dyskutowano o systemach zachęt, ulgach, aspektach gospodarczych, możliwościach dofinansowania i bieżących projektach operacyjnych. W tym bloku głos zabrał Sebastian GOSCHORSKI,  opowiadając o najczęściej występujących problemach we współpracy z niemieckimi klientami oraz o sposobach ich rozwiązywania.

W kolejnych częściach spotkania rozmawiano o tym, jakie firmy są poszukiwane na rynku niemieckim oraz co należy zrobić, aby z sukcesem na ten rynek wejść. Poruszono w tym miejscu takie aspekty, jak potencjalna możliwość pozyskania kontraktów czy też skuteczne formy promocji firmy. Dyskutowano też o tym, jak inwestować w strefach ekonomicznych.

W trakcie spotkania poruszono także takie zagadnienia, jak: nowe trendy w informatyce i ich wpływ na biznes, energia wiatrowa oraz związane z nią szanse i niepowodzenia dla Zachodniego Pomorza, logistyka, która w szybkim tempie rozwija się w województwie zachodniopomorskim oraz transport, gdzie ważnym zagadnieniem była perspektywa połączeń lotniczych pomiędzy Szczecinem a Kopenhagą.

Spotkanie zwieńczone zostało wspólnym lunchem oraz giełdą kooperacyjną, w trakcie której przy stolikach eksperckich zainteresowani przedsiębiorcy mogli uzyskać wiele merytorycznych i przydatnych informacji m.in. z zakresu wsparcia w inwestycjach, gospodarki niemieckiej, e-commerce, logistyki i prawa. Giełda stwarzała także możliwość nawiązania kontaktów z przedstawicielami polskich i niemieckich firm, jak również pozyskania cennych partnerów biznesowych.

Wśród gości nie zabrakło przedstawicieli władz lokalnych województwa zachodniopomorskiego oraz Urzędu Miasta Szczecina. Partnerami wydarzenia byli: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Gmina Miasto Szczecin, Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii oraz firma MN Legal.

niem1.jpg

niem2.jpg

W czym możemy Ci pomóc?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, uwagi lub wnioski, skontaktuj się z nami pod numerem telefonu +48 61 8515 766 lub napisz do nas.

Wyślij wiadomość