RSM Poland
Języki

Języki

Konsultacje podatkowe w sprawie opodatkowania podatkiem od towarów i usług transakcji realizowanych przy wykorzystaniu kart paliwowych

Korzystając z zaproszenia Ministra Finansów, eksperci RSM Poland zabrali głos w konsultacjach podatkowych w sprawie skutków VAT przy korzystaniu z kart paliwowych. 

Na czele zespołu doradców podatkowych, który wystosował do Ministerstwa Finansów opinię w sprawie kwestii kluczowych przy wytyczaniu kierunków interpretacyjnych dla polskich przepisów w zgodzie z orzecznictwem TSUE, stanął  Przemysław POWIERZA, Tax Partner w RSM Poland zaangażowany w szereg projektów związanych z tematyką podatku od towarów i usług.

Zdaniem naszego eksperta wskazówek Trybunału Sprawiedliwości, które zostały zawarte w wyroku w sprawie C-235/18, nie wolno odczytywać zbyt powierzchownie. Wbrew pozorom nie można utożsamiać kart paliwowych z usługą finansową zwolnioną z VAT.

Wszystkich zainteresowanych tematyką opodatkowania podatkiem od towarów i usług (VAT) transakcji realizowanych przy wykorzystaniu kart paliwowych zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową opinią ekspertów RSM Poland w tym zakresie  oraz do lektury cyklu artykułów poświęconych tematyce kart paliwowych. 

 

W czym możemy Ci pomóc?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, uwagi lub wnioski, skontaktuj się z nami pod numerem telefonu +48 61 8515 766 lub napisz do nas.

Wyślij wiadomość