RSM Poland
Języki

Języki

German Desk z kolejną wizytą w Niemczech

W dniach 13-16 lipca Piotr STASZKIEWICZ, Audit Partner i Przemysław POWIERZA, Tax Partner i Head of German Desk w RSM Poland, odbyli kolejną podróż w ramach inicjatywy rozwijania i zacieśniania relacji biznesowych za Odrą. Tym razem odwiedzili region zachodnich Niemiec, gdzie uczestniczyli w spotkaniach z Klientami oraz koleżankami i kolegami z biur RSM z Krefeld, Düsseldorfu, Wuppertalu, Koblencji i Kolonii. Wyjazd był też okazją do podziękowania za okazane zaufanie i 10 lat współpracy firmie WATERMANN z Dortmundu, dla której RSM Poland świadczy usługi doradcze przez cały okres działalności podmiotu w Polsce. Wspólnie z przedstawicielami RSM Breidenbach, Piotr Staszkiewicz i Przemysław Powierza odbyli owocne spotkanie robocze z jednym z dużych Klientów z branży automotive. W drodze powrotnej, nasi eksperci spotkali się w Paderbornie z dr. Volkerem Bastertem, uznanym i cenionym specjalistą w zakresie niemieckiego prawa podatkowego.

Rozmowy z Klientami i partnerami z sieci RSM dotyczyły m.in. dalszego rozwoju stref aktywności gospodarczej w Polsce, analizy dotychczasowego zaangażowania niemieckich inwestorów na rynku polskim, ale także coraz częściej polskich inwestorów w Niemczech. Doradcy z RSM Germany potwierdzili jednogłośnie, że niemieccy inwestorzy uznają Polskę za główny kierunek ekspansji, a kluczowymi elementami, które decydują o lokowaniu inwestycji w Polsce, są: dostępność dobrze przygotowanych gruntów inwestycyjnych, możliwość współpracy z polskimi kooperantami oraz baza wykwalifikowanych pracowników.

Dzięki regularnym wizytom przedstawicieli German Desk w Niemczech, zarówno Klienci, jak i partnerzy z RSM Germany, otrzymują z pierwszej ręki informacje o rynku, sytuacji gospodarczej oraz nowych możliwościach inwestycyjnych w Polsce. Bezpośrednie spotkania są także potwierdzeniem, że eksperci RSM Poland zapewniają profesjonalne wsparcie w zakresie doradztwa podatkowego, prawnego, księgowego czy sprawozdawczego w fachowym języku niemieckim tak w Polsce, jak i poza jej granicami.

O kolejnych inicjatywach z obszaru business development – nie tylko na rynku niemieckim – informować będziemy Państwa na bieżąco.

W czym możemy Ci pomóc?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, uwagi lub wnioski, skontaktuj się z nami pod numerem telefonu +48 61 8515 766 lub napisz do nas.

Wyślij wiadomość