RSM Poland
Języki

Języki

German Desk rozwija polsko-niemieckie relacje za Odrą

W dniach 13-15 czerwca członkowie interdyscyplinarnego Zespołu German Desk RSM Poland odbyli kolejną już podróż do Niemiec, której celem było nie tylko rozwijanie i zacieśnianie relacji biznesowych z Klientami i Partnerami zza Odry, ale także integracja pracowników RSM Poland.

Przemysław Powierza, Tax Partner i Head of German Desk w RSM Poland, Piotr Staszkiewicz, Audit Partner oraz Karolina Bartkowiak, Tax Consultant, Małgorzata Zielińska, Senior Tax Assistant, a także Michał Kóska, HR&Payroll Semi-Senior udali się na południe Niemiec (Bamberg i Stuttgart), gdzie spotkali się z koleżankami i kolegami z RSM Germany. Poza omawianiem aspektów międzynarodowego prawa bilansowego, cen transferowych, opodatkowania koncernów międzynarodowych oraz zmian w kwestiach VAT, nasi specjaliści dyskutowali także o atrakcyjności Polski dla niemieckich inwestorów, specyficznych wyzwaniach związanych z obsługą Klientów z Niemiec w Polsce i Klientów z Polski w Niemczech, najnowszych trendach w gospodarce i interesujących kierunkach rozwoju w branży doradczej. Zauważono, że niemieccy inwestorzy, którzy nadal uznają Polskę za główny kierunek ekspansji, doceniają dostępność dobrze przygotowanych gruntów inwestycyjnych, bazę wykwalifikowanych pracowników oraz profesjonalne doradztwo i wsparcie w rozpoczęciu i prowadzeniu działalności na polskim rynku, jakie mogą uzyskać od doradców wyspecjalizowanych w obsłudze niemieckojęzycznych przedsiębiorców. Podkreślano także, że niemieccy partnerzy są żywo zainteresowani zmianami politycznymi zachodzącymi w naszym kraju, a polscy inwestorzy coraz częściej lokują poważny kapitał w niemieckiej gospodarce, dzięki czemu polsko-niemieckie inwestycje nie są już głównie jednostronne.

Poza rozwijaniem relacji biznesowych, wyjazd do Niemiec był także okazją do integracji członków Zespołu German Desk. Między spotkaniami uczestnicy podziwiali najciekawsze zabytki Bambergu, urokliwe zakątki Lindau oraz udali się w rejs po Jeziorze Bodeńskim wzdłuż granic Niemiec, Szwajcarii i Austrii.

geraman_desk_1.jpg

german_desk_2.jpg

german_desk_3.jpg

W czym możemy Ci pomóc?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, uwagi lub wnioski, skontaktuj się z nami pod numerem telefonu +48 61 8515 766 lub napisz do nas.

Wyślij wiadomość