RSM Poland
Języki

Języki

6. edycja Dni Skandynawskich w Szczecinie

W Szczecinie rozpoczęły się wczoraj 6. Dni Skandynawskie, które organizowane są dla mieszkańców od kilku lat przez Urząd Miasta. W tegorocznej edycji uczestniczy nasz Accounting&Payroll Partner, Sebastian GOSCHORSKI. Wydarzenie potrwa do 19 maja br.

W tym roku wydarzeniu przyświeca 100-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską a Danią, Szwecją, Norwegią i Finlandią. Ten dostojny jubileusz jest kolejną okazją
do celebrowania skandynawskiego święta w Szczecinie, którego partnerem strategicznym jest Ambasada Królestwa Danii.

Dni Skandynawskie zainaugurowała uroczysta Gala w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza. Następnie odbył się wykład motywujący Tatiany Mindewicz-Puacz oraz koncert zespołu Czesław Śpiewa. W kolejnych dniach na uczestników wydarzenia czekają m.in. prelekcje/dyskusje biznesowe dedykowane tematyce start-upów, przemysłu 4.0, wyzwaniom Smarter Living and Working oraz liczne warsztaty i spotkania. Zaprezentowana zostanie także nowa inicjatywa miasta, otwierającą różnorodne możliwości kontaktów ze Skandynawią. Jak zwykle nie zabraknie ciekawych propozycji kulturalnych, naukowych oraz biznesowych, a całość obchodów zakończy barwny Piknik Skandynawski na Alei Kwiatowej w centrum Szczecina.

W 6. Dniach Skandynawskich uczestniczą przedstawiciele 5 państw: Norwegii, Danii, Finlandii, Szwecji i Polski. Więcej o wydarzeniu można przeczytać na stronie: http://ds.szczecin.eu/.

img-1493.jpg

img-1496.jpg

img-1497.jpg

W czym możemy Ci pomóc?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, uwagi lub wnioski, skontaktuj się z nami pod numerem telefonu +48 61 8515 766 lub napisz do nas.

Wyślij wiadomość