RSM Poland
Języki

Języki

Prowadzenie działalności gospodarczej w USA – praktyczne aspekty prawne, bankowe i podatkowe

Tematyka: 
Praktyczne aspekty prawne, bankowe i podatkowe prowadzenia działalności gospodarczej w USA
Data: 
15.10.2020
Godzina: 
15:00
Prowadzący: 
RSM Poland, Barnes & Thornburg LLP oraz Santander Bank Polska S.A.

Systemy prawne, bankowe i podatkowe w USA sprzyjają zagranicznym przedsiębiorcom chcącym rozpocząć działalność gospodarczą lub inwestycyjną w kraju za wielką wodą. 

Niemniej, istnieją bariery wejścia oraz wyzwania w prowadzeniu biznesu w Stanach Zjednoczonych, które należy rozpatrzeć, planując rozwój biznesu w USA. 

Jak sprostać barierom finansowym i organizacyjnym na amerykańskim rynku? Jak przygotować się na wyzwania związane z pozyskiwaniem kapitału czy zawieraniem umów? W trakcie webinarium wspólnie z ekspertami  kancelarii Barnes & Thornburg LLP oraz Santander Bank Polska S.A. podzieliliśmy się doświadczeniami i przekazaliśmy praktyczne wskazówki dla przedsiębiorców, którzy rozważają ekspansję na rynki Ameryki Północnej. 

Webinarium było bezpłatne i było prowadzone w języku polskim.

 

webinar_usa.png

 

AGENDA

1.    Aspekty praktyczne wyboru formy działalności gospodarczej – Michał Baumert, prawnik, Barnes & Thornburg LLP 

2.    Polskie pułapki podatkowe, o których należy pamiętać, inwestując w USA – Piotr Liss, Tax Partner, RSM Poland

3.    Niezbędnik otwierania rachunków bankowych – Magdalena Kusa, International Business Manager, Santander Bank Polska S.A. oraz Umiędzynarodawianie firm za pośrednictwem Santander Trade: bezpłatnej platformy do przekraczania granic i rozszerzania rynków – Robert Fedorowicz, Ekspert Handlu Zagranicznego, Santander Bank Polska S.A.

4.    IP Due Diligence: jak zabezpieczyć swoją własność intelektualną bez naruszania praw osób trzecich – Michał Baumert, prawnik, Barnes & Thornburg LLP

5.    Kupić, a może sprzedać? – amerykański rynek transakcji M&A – Krzysztof Ciesielski, M&A and Corporate Advisory Director, RSM Poland

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ?
Zapisz się do Newslettera RSM Poland, aby być na bieżąco w kwestiach prawa, finansów i podatków. Skorzystaj z wiedzy ekspertów już dzisiaj.
Zapisz się