RSM Poland
Języki

Języki

Manager w Dziale Prowadzenia Ksiąg Rachunkowych (m/k) KATOWICE

RSM Poland to ponad 230 specjalistów w Poznaniu, Warszawie, Szczecinie i Katowicach. Cała sieć RSM to ponad 48 tysięcy specjalistów na całym świecie. Świadczymy najwyższej jakości usługi w zakresie audytu, outsourcingu rachunkowości, kadr i płac, a także doradztwa podatkowego i prawnego.  Chcesz do nas dołączyć?
W związku z ciągłym rozwojem firmy poszukujemy kandydatów na stanowisko:

Manager w Dziale Prowadzenia Ksiąg Rachunkowych

Miejsce pracy: Katowice

Jakie będą Twoje zadania:

  • Koordynowanie pracy zespołu księgowych w zakresie współpracy z Klientami, księgowań, sporządzanych deklaracji, sprawozdań, raportów, a także procedur wewnętrznych RSM Poland;
  • Przygotowywanie sprawozdań, raportów, deklaracji;
  • Zarządzanie rozwojem podległych pracowników;
  • Bieżący kontakt z Klientami i firmami współpracującymi w języku polskim i angielskim;
  • Bieżąca współpraca z innymi zespołami/managerami;
  • Realizacja celów finansowych określonych w ramach budżetu zespołu.

Czego oczekujemy:

  • Biegła znajomość Ustawy o rachunkowości oraz ustaw podatkowych, a także umiejętność ich zastosowania w praktyce;
  • Wykształcenie wyższe: finanse i rachunkowość, ekonomia lub pokrewne – mile widziane;
  • Co najmniej 5 lat doświadczenia na samodzielnym stanowisku (odpowiedzialny/a za prowadzenie pełnej księgowości, raportowanie do zarządu/właścicieli, sporządzanie sprawozdań finansowych; współpraca z audytorem i kontrolerem finansowym);
  • Co najmniej 2 lata doświadczenia w pracy w biurze rachunkowym lub firmie audytorskiej;
  • Co najmniej 3 lata doświadczenia w zarządzaniu kilkuosobowym zespołem księgowym;
  • Doświadczenie w samodzielnym sporządzaniu sprawozdań finansowych, deklaracji podatkowych, raportów dla Klientów;
  • Doświadczenie w prowadzeniu rachunkowości spółek z kapitałem zagranicznym;
  • Umiejętność zarządzania zespołem;
  • Umiejętność samodzielnej realizacji projektów i samodzielnej weryfikacji efektów pracy własnej i zespołu;
  • Umiejętność posługiwania się językiem angielskim na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację, również biznesową – B2/C1;
  • Umiejętność obsługi MS Office – Excel;
  • Umiejętność obsługi programu ERP Optima – mile widziane.

Co oferujemy:

  • Możliwość rozwoju zawodowego w ramach dynamicznie rozwijającej się organizacji;
  • Pracę przy ciekawych projektach międzynarodowych w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku;
  • System szkoleń merytorycznych i językowych;
  • Pakiet benefitów pozapłacowych;
  • Świetną atmosferę pracy w młodym i energicznym zespole.

Zainteresowane osoby prosimy o złożenie aplikacji poprzez opcję "Aplikuj".

Informacje o biurze

Katowice

ul. Uniwersytecka 18
40-007 Katowice