RSM Poland
Języki

Języki

Automotive (branża motoryzacyjna)

Mamy bogate doświadczenie we współpracy z firmami z branży motoryzacyjnej (automotive). Świadczymy dla nich zarówno usługi audytorskie, doradztwa podatkowego, prowadzenia księgowości, jak i usługi doradztwa transakcyjnego. Do grona naszych stałych Klientów należy kilkanaście przedsiębiorstw z tej branży, których łączne przychody ze sprzedaży na terenie Polski wynoszą ponad 10 mld zł rocznie.

Deklaracja VAT-23, czyli nabycie środka transportu z państwa członkowskiego

17 listopada 2022
Elżbieta MAJCHRZAK, Ilona KOZIEŁ
Zgodnie z przepisami podatkowymi, jeśli nasza firma dokonuje zakupu pojazdu z państwa członkowskiego UE, to dochodzi do wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów. To powoduje powstanie dodatkowych obowiązków, których jako przedsiębiorcy musimy dopełnić. I bez względu na to, czy zdecydowaliśmy się na zakup używanego samochodu osobowego, czy nowego, musimy sporządzić deklarację VAT-23 i przygotować się do zapłaty podatku VAT.

Zbliża się Global Automotive Summit – poświęcona branży motoryzacyjnej międzynarodowa konferencja RSM

11 czerwca 2021
Tegoroczna edycja zostanie przeprowadzona online, pod hasłem “Re-activating and Re-imagining the automotive industry”. Wydarzenie, w którym uczestniczyć będą eksperci RSM z całego świata, odbędzie się pomiędzy 30 czerwca a 1 lipca.