Poland
Języki

Rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie przesunięcia niektórych terminów

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekty rozporządzeń Ministra Finansów:

  1. w sprawie określenia innych terminów obowiązków w zakresie ewidencji oraz w zakresie sporządzenia, zatwierdzenia, udostępnienie i przekazania do właściwego rejestru , jednostki lub organu sprawozdań lub informacji – na jego podstawie przedłużeniu o 3 miesiące mają ulec między innymi terminy na sporządzenie i zatwierdzenie sprawozdań finansowych;
  2. w sprawie przedłużenia terminów do sporządzenia i przesłania niektórych informacji podatkowych – na jego podstawie:
    1. do piątego miesiąca po zakończeniu roku podatkowego przedłuża się termin do złożenia ORD-U (dotyczy to terminów, które upływałyby pomiędzy 31 marca a 31 maja 2020 roku)
    2. do końca piątego miesiąca roku podatkowego przedłuża się termin do złożenia informacji IFT-2/2R (dotyczy podatników, u których rok podatkowy zakończył się w okresie od 31 grudnia 2019 do 31 stycznia 2020 roku)

 

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ?
Zapisz się do Newslettera RSM Poland, aby być na bieżąco w kwestiach prawa, finansów i podatków. Skorzystaj z wiedzy ekspertów już dzisiaj.
Zapisz się

W razie jakichkolwiek pytań lub potrzeby omówienia tematu, gorąco zachęcamy do kontaktu z naszym ekspertem , Danielem WIĘCKOWSKIM:

e-mail:ekspert@rsmpoland.pl

tel. +48 61 8515 766

fax +48 61 8515 786