Języki

Poland
Języki

Języki

Blog

Ułatwienia dla przedsiębiorców z Wielkiej Brytanii, Norwegii i Irlandii Północnej w zakresie VAT – aktualizacja

25 lutego 2021

Ułatwienia dla przedsiębiorców z Wielkiej Brytanii, Norwegii i Irlandii Północnej w zakresie VAT – aktualizacja

Od 1 stycznia 2021 r. Wielka Brytania w relacjach handlowych z państwami Unii Europejskiej traktowana jest jako państwo trzecie. Oznacza to dodatkowe obowiązki dla brytyjskich przedsiębiorców dokonujących czynności opodatkowanych podatkiem od towarów i usług w państwie członkowskim UE (np. w Polsce).

W związku z tym Ministerstwo Finansów przygotowało rozporządzenie zwalniające z obowiązku ustanawiania przedstawiciela podatkowego przedsiębiorstwa posiadające siedzibę działalności gospodarczej lub stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii. Dodatkowo z ułatwienia skorzystają także przedsiębiorstwa z Królestwa Norwegii i Irlandii Północnej.

Dowiedz się więcej o usłudze VAT compliancePOZNAJ NASZĄ USŁUGĘ

Zgodnie z treścią ww. rozporządzenia, przedsiębiorstwa brytyjskie, norweskie oraz z Irlandii Północnej składając deklarację VAT za styczeń 2021 r., nie muszą działać przez przedstawiciela podatkowego.

Rozporządzenie zostało podpisane 24 lutego br. przez ministra finansów, funduszy i polityki regionalnej, Tadeusza Kościńskiego. Regulacje wejdą w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia, z mocą od 1 stycznia 2021 r.

 

W razie jakichkolwiek pytań lub potrzeby omówienia tematu, gorąco zachęcamy do kontaktu z naszym ekspertem, Przemysławem POWIERZĄ:

e-mail: ekspert@rsmpoland.pl

tel. +48 61 8515 766

fax +48 61 8515 786

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Zapisz się do Newslettera RSM Poland i bądź na bieżąco w najważniejszych kwestiach z zakresu prawa, finansów i podatków.
Zapisz się